S katero sladico naj obdarim familijo? (moški sprašuje)

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

20. dec 2014 10:17

Anzeo, kar nekaj časa sem rabila, kaj ti bom napisala...

Po moje, ne potrebuješ nobenega recepta... dovolj si zrel, da boš razveselil familijo, že samo s tistim, kar boš pripravil, se mi zdi, da v tvoji igri denar ni  prvega pomena...

V spomin se mi je vrnil en Božič pred mnogo leti...

Enkrat sredi poletja, sta moja starša dobila v dar enega malega purana...

na podstrešju je imel gajbico. lučko, vedno svežo steljo in mnogo obiskov...

Nikoli mi ni bilo jasno, zakaj mu vsak dan nosijo ene velike knedeljne, mu jih rinejo v kljunček, ga držijo za vrat in čakajo, da to pogoltne....

In potem, na Božično jutro, je moja mati meni v roke dala, največje stegno tega pohanega purana...

Ponosno sem šla na zunanje stopnišče našega najemniškega stanovanja in tam delila z vsemi...

Ni dolgo trajalo, ko mi je v drobnih dlaneh ostalo samo nekaj kosti, nesla sem gor v stanovanje in vprašala: " Kam bomo pa to dali???

Kar tukaj pusti deklica ( moj oče mi je vedno tako pravil ), bomo jutri skuhali eno dobro juho....

In jaz se res nikoli ne obremenjujem, kaj bom naredila, kaj bom v teh prazničnih dnevih kupila, vem, da moji vejo, da sem v vse, kar sem pripravila, vložila čas, ljubezen, nasmeh...

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

20. dec 2014 10:55

babka1951 je napisal/a:

Anzeo, kar nekaj časa sem rabila, kaj ti bom napisala...

Po moje, ne potrebuješ nobenega recepta... dovolj si zrel, da boš razveselil familijo, že samo s tistim, kar boš pripravil, se mi zdi, da v tvoji igri denar ni  prvega pomena...

V spomin se mi je vrnil en Božič pred mnogo leti...

Enkrat sredi poletja, sta moja starša dobila v dar enega malega purana...

na podstrešju je imel gajbico. lučko, vedno svežo steljo in mnogo obiskov...

Nikoli mi ni bilo jasno, zakaj mu vsak dan nosijo ene velike knedeljne, mu jih rinejo v kljunček, ga držijo za vrat in čakajo, da to pogoltne....

In potem, na Božično jutro, je moja mati meni v roke dala, največje stegno tega pohanega purana...

Ponosno sem šla na zunanje stopnišče našega najemniškega stanovanja in tam delila z vsemi...

Ni dolgo trajalo, ko mi je v drobnih dlaneh ostalo samo nekaj kosti, nesla sem gor v stanovanje in vprašala: " Kam bomo pa to dali???

Kar tukaj pusti deklica ( moj oče mi je vedno tako pravil ), bomo jutri skuhali eno dobro juho....

In jaz se res nikoli ne obremenjujem, kaj bom naredila, kaj bom v teh prazničnih dnevih kupila, vem, da moji vejo, da sem v vse, kar sem pripravila, vložila čas, ljubezen, nasmeh...



"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

 

In kaj naj zdaj anzeo (in vsi mi) s tem? Zadavi prvega mimoidočega purana z vsem svojim vloženim časom, ljubeznijo in nasmehom vred ?

nola

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

20. dec 2014 11:27

anzeo je napisal/a:

Kolk časa muffini zdržijo? Po moje da bom njih naredil. Verjetno se jih lahko en dan naredi, postreže pa šele naslednji dan ali dan za tem.

anzeo

 

Anzeo, za mafine obstaja tako kot za vsako jed žiljon receptov.

V osnovi gre za to, da v večjo skledo odmeriš z lončkom suhe sestavine, v manjšo pa mokre in jih med sabo na hitro premešaš z metlico. Nato mokre preliješ v skledo s suhimi in z metlico za palačinke zmešaš v gladko zmes. Ne rabiš nobenih mikserjev. Pekač za mafine namažeš z margarino, vsako vdolbinico, in potreseš z drobtinicami. Napolneš jih z zmesjo in vsaki dodaš še kakšne koščke čokolade, višenj, jagod, lešnikov... ali kombinacijo le teh. Pečeš kake pol ure in je to to.

V bistvu je dela dejansko 10 minut s pospravljanjem vred, tako da jih komot narediš na dan D. Itak da so prvi dan najboljši a tudi drugi dan, če uspejo zdržat tko dolgo brez da bi jih pojedli, so dobri. Če so notri koščki sadja še toliko bolj. 



Sporočilo je spremenil(a) OlivaB dne 20.dec 2014 11:28

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

20. dec 2014 11:32

Nola, pa saj ta zapis ni bil tebi namenjen, če se ti pa zdi, da moraš nekje loviti purana, probaj najprej v svoji soseščini,kaj se sploh oglašaš, nasmej se, pojdi mimo in si misli svoje....

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

milja44  

član od: 2.1.2014

sporočila: 152

20. dec 2014 17:08

anzeo, mafini lahko zdržijo tudi dalj. Lahko jih dvakrat prerežeš in napolniš in še na vrhu ukrasiš tik pred zdajci.

Lahko uporabih Dolcea pripravke - so odlični in enostavna priprava in tudi razno sadje kot gozdni sadeži ali eksotišno sadje. Reš številne možnosti in malo domišljije je potrebno za veliko zadovoljstvo za oči in želodec.

milja44

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

20. dec 2014 18:48

In da ne mažeš pekača jih spečeš v papirnatih skodelicah,v  katerih jih tudi ponudiš.

Sicer mafini ne sodijo med moje priljubljeno pecivo, pekač zanje uporabljam za zelišččno polento, seveda s silikinskimi ali papirnatimi skodelicami, da se pekač ne umaže ...

mamamia

mbarbe  

član od: 16.12.2002

sporočila: 186

20. dec 2014 20:36

Tudi meni so mafini sladica, ki jo je treba čim prej pojest. Drugi dan so mi že suhi, tako kot krofi. Sicer pa je to čisto stvar posameznika! Tudi jogurtovo pecivo je enostavno. Za protiutež sladkobi ga posujem z ribezom ali malinami preden dam pečt.

 

 

 

 

biba

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

20. dec 2014 20:47

Anzeo, a rabiš sladico za po večerji/kosilu ali za k popoldanski kavi. Meni so mafini ena taka zadeva, kot potica. Čisto OK je za zajtrk (ne vem, če mafine pečem enkrat na leto) namesto kruha z maslom in marmelado, za sladico po večerji/kosilu je pa en Posset najenostavnejša zadeva, kar jih lahko narediš. 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 20.dec 2014 20:47

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

21. dec 2014 10:36

Mislim, da anzeo nima zahtevne publike. Ker če bi jaz mojim naredila rumove kroglice, bi me malo čudno gledali :D Tako, da kar pogumno, pomoje bi bil ok tudi tiramisu, ki je zelo preprost za pripravo, ali pa browniji, mafini, cheesecake...

Vesnuska

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti