Štruklji in regrat

neznan uporabnik
tema odprta - 31. mar 2001 6:38 | ogledi: 4.519 | odgovori: 12

Pozdravljeni

Zanimam se o kuhi štrukljev in pripravi raznovrstnih regratovih solat.Če ima kdo kakšen izviren recept naj mi ga prosim pošlje.

Že v naprej se vam prisrčno zahvaljujem.

Spremenil(a) - denda dne 31 Mar 2001 07:05:49

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

11. mar 2002 16:00

Na tole temo pred enim letom pa noben ni nasel poguma za odgovor? Ali pa mogoce je kje? Lep pozdrav vsem Henri Sporočilo je spremenil(a) Henri dne 11. mar 2002 16:02:23

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

12. mar 2002 10:52

Če se ne motim, je pred časom izšla kuharska knjiga z recepri samo za štruklje, ne vem ne pri kateri založbi, ne pod katerim naslovom, ne kdo je avtor, sem jo pa imela v rokah. Če kdo ve kaj več, pa naj dopiše. Irena

simonka  

član od: 29.11.2001

sporočila: 52

12. mar 2002 11:17

Jaz lahko povem, kako delam štruklje, o regratu pa je itak ena tema odprta. Naredim vlečeno testo kot za štrudl, le da za štruklje dodam en rumenjak. Nadev naredim ponavadi iz skute, kisle smetane in jajca, povrh pa posujem z orehi. V najširšo posodo nalijem vodo, nanjo zavežem eno krpo, na katero potem naložim narezane štruklje in pokrijem, da se kuhajo na sopari. Delala sem jih tudi že tako, da sem cel zvitek zavila v krpo in dala v vodo, a se mi zdijo na pari boljši. Simona

Ina  

član od: 20.11.2001

sporočila: 58

12. mar 2002 11:40

Simona, ali se štruklji kaj primejo na krpo? Jaz jih namreč delam tako, da cel zvitek zavijem v krpo in kuham v kropu. Ko kuhane razvijem, se prijemljejo krpe in jih ne morem lepo narezat. Poskusila sem jih tudi kuhat na sopari v soparniku - ampak tam so se šele prijeli...in to kljub temu, da sem dno soparnika na tanko namazala z oljem.

neznan uporabnik

12. mar 2002 12:50

Knjigo o štrukljih je napisal janez štrukelj in sicer štruklji za vsak okus, izšla pa je pri založbi kmečki glas leta 2001 dober tek

simonka  

član od: 29.11.2001

sporočila: 52

12. mar 2002 13:12

Ina, tudi meni so se štruklji prijemali na krpo, sedaj pa krpo prej zmočim in posujem z drobtinami. Se kar obnese. Za soparnik pa sem tudi jaz že slišala, da jih zlepa ne postrgaš dol. LP Simona

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

12. mar 2002 13:54

Pri nas doma smo ta pravi "štruklomani" in bi jih jedli vsak drug dan, sladke ali slane. Navadno naredimo malo večjo porcijo, tako da lahko štrukelj, seveda zavit v z drobtinami pomokano krpo, damo v zmrzovalnik. Največkrat pa gre en kos nad soparo, en pa v pečico. Oba pa na koncu v želodček.

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

12. mar 2002 14:13

Jaz vedno, predno dam štrukelj na krpo ,krpo zmočim, malo pokapljam z oljem in nato posujem z drobtinami .Kuham ga v večji posodi z dosti vode .Vedno, ko ga vzamem iz kropa, ga pustim še vsaj 15 minut zavitega v krpi ,da si odpočije (sam odstopi od krpe) in ga šele nato vzamen iz krpe - nikoli se mi še ni prijel na krpo. POZDRAV MARTIKA Marta

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

13. mar 2002 8:03

Zivjo! Poskusite jih namesto v krpo, zavit v folijo... Mislim, da se krasno obnese, pa se krpe ni treba prat... Ana Češnovar

neznan uporabnik

13. mar 2002 16:08

Z zavijanjem štrukljev v aluminijasto folijo imam slabe izkušnje: štruklji so se prijeli folije kljub temu, da je bila naoljena. Bolje se obnese prozorna folija za zavijanje živil. V obeh primerih pa je treba štruklje v foliji dodatno navlažiti oziroma folijo preluknjati. LPP

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti