Kdo pozna ta chilli?

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

18. sep 2014 18:41

schvrk je napisal/a:

DPek, tole pa res lepo izgleda. A ti rjavkasti so chocolate? Kje se da dobiti seme?



schvrk

Dobr, no, če bodo vrhovni menili, da je tole reklama, naj jo zbrišejo, ampak, ker je DBpek že naredil takšno promocijo čilijev, vam šepnem na uho: če odtipkate v google "čili pipp" vam vrže ven stran, kjer lahko naročate semena čilijev po pošti. In zelo širokogrudni so tudi z informacijami o gojenju.

lp

cervus

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

18. sep 2014 20:02

Vem, sam on jih prodaja, jaz pa jih bom 5 poslal na svoje stroške poštnine. Zaradi teh 5 poštnin ne bom obubožal, kolegi in kolegice iz kulinarike pa bodo prišparali 4 eur.

 

DBpek http://www.easy-recepti.com

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

18. sep 2014 22:17

DBpek je napisal/a:

Vem, sam on jih prodaja, jaz pa jih bom 5 poslal na svoje stroške poštnine. Zaradi teh 5 poštnin ne bom obubožal, kolegi in kolegice iz kulinarike pa bodo prišparali 4 eur.

 



DBpek http://www.easy-recepti.com

Božemili, no, samo predvidevala sem, da je navdušencev nad čiliji več kot pet, pa sem hotela malo informacij posredovati šestemu, pa sedmemu, pa tako naprej, če bi tudi oni želeli kaka eksotična semena čilijev! Če bodo pa plačali 4€ poštnine, se bodo pa itak sami odločili, a si tako zelooo želijo te semenčke ali ne, no!

lp

cervus

MARTA72  

član od: 29.6.2011

sporočila: 106

18. sep 2014 23:03

So za pojest! Take vsako leto nabavim na tržnici v Umagu in jih imam do novega leta sveže, potem pa odvržejo liste in gor ostanejo čiliji, ki se počasi posušijo,....in jih nato dam v olje. Spomladi začnem ponovno zalivat in požene nove listke,....

MARTA72

schvrk  

član od: 26.4.2012

sporočila: 9

19. sep 2014 9:20

MARTA72 je napisal/a:

So za pojest! Take vsako leto nabavim na tržnici v Umagu in jih imam do novega leta sveže, potem pa odvržejo liste in gor ostanejo čiliji, ki se počasi posušijo,....in jih nato dam v olje. Spomladi začnem ponovno zalivat in požene nove listke,....



MARTA72

a daš v olje posušene ali še sveže? A kaj obdelaš vse skupaj, segreješ,....  ali se obdržijo zgolj v olju? In koliko časa držijo?  

 

schvrk

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

20. sep 2014 20:21

Suhe čilije malo potolčem, sveže pa prerežem na pol in dam v steklenico. Potem zalijem z oljem. Hladnim, kar iz steklenice, in malo obrnem naokoli, da gredo ven mehurji. Zaprem in pustim pri miru na temnem kak mesec. Ne vem, kako dolgo drži, ampak zanesljivo do naslednje sezone. Lahko si pa delaš sproti iz suhih čez celo leto male stekleničke (recimo po 0,25 ali 0,375 l), pa ne bo skrbi s trajnostjo.

Po mojem jih pa lahko sicer tudi vlagaš kot feferone ali skuhaš in zmelješ v pasto, saj so konec konev v žlahti s papriko.



Sonja

Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 20. 2014 20:32

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

22. sep 2014 13:26

DBpek je napisal/a:

Vem, sam on jih prodaja, jaz pa jih bom 5 poslal na svoje stroške poštnine. Zaradi teh 5 poštnin ne bom obubožal, kolegi in kolegice iz kulinarike pa bodo prišparali 4 eur.

 



DBpek http://www.easy-recepti.com

Evo, se lahko pohvalim, da nisem dobila zastonj samo semena, temveč celo eno stekleničko omake. Vesela sem, da še obstajajo ljudje, ki nekaj podarijo iz srca. Internetna stran pa je itak za prehvalit! 

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

MARTA72  

član od: 29.6.2011

sporočila: 106

25. sep 2014 18:59

Schvrk, v olje dam posušene čilije, ki so se po naravni poti posušili na grmičku, jih le malo v možnarju zdrobim in to je to. Sem pa enkrat poskusila tudi sveže čilije dat v olje pa so se mi 'vneli'. Mislim pa, da sem ga 'pobiksala' v tem, da sem dala preveč čilijev in premalo olja. Jaz obožujem, da full peče,....

MARTA72

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

10. okt 2014 19:37

Glede na to, da sem na hitro razdelil obljubljena semena (saj je bilo povpraševanje večje, kot se predvideval), sem se odločil, da nekomu podarim še eno domačo čili omakco. Ta je tokrat primerna tudi za tiste, ki imajo radi samo malo pekoče. V bistvu gre za najmilejšo omakco, ki sem jo pripravil. 

 

Tudi obiskovalci Kulinarike lahko sodelujte na blogu:

 

http://www.easy-recepti.com/2014/10/cili-omak

 



DBpek http://www.easy-recepti.com

Sporočilo je spremenil(a) DBpek dne 10.okt 2014 19:39

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

11. okt 2014 13:39

Bravo DBpek...lepe stekleničke,da o fotografiji ne govorim..škoda,ker nimam facebooka..

(mogoče bom hčerko pregovorila)

Vrtejbenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti