Iščem recept

tibe  

član od: 20.2.2008

sporočila: 104

tema odprta - 23. avg 2014 14:25 | ogledi: 6.982 | odgovori: 11

Na želatini fix je napisan recept za skutno torto. Bi bila katera pripravljena ga prepisati.

tibe

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

23. avg 2014 14:38

Nadev iz skute..250ml sladke smetane,250g skute,naribana lupinica ene limone,1 vanilij sladkor,50 do 80g sladkorja v prahu.

Z električnim mešalnikom stepite sladko smetano in jo postavite na stran..

Preostale sestavine,razenSLADKORJA V PRAHU,pomešajte in ob nenehnem mešanju z el. mešalnikom dodajte želatino fixin mešajte eno minuto..

Šele sedaj dodate sladkor v prahu in pri najnižji hitrosti mešajte dokler se sladkor ne raztopi..na koncu previdno vmešajte še sladko smetano...na hladnem mora biti vsaj tri ure,pred serviranjem...naj ti tekne :)

lp goga

gaja 1  

član od: 29.12.2006

sporočila: 378

9. sep 2014 20:53

Pozdravljeni, 

bom izkoristika to temo, da ne odpiram nove. Prosim za malo pomoči 

Iščem recept za potico, ki je po obliki podobna tej http://www.kulinarika.net/recepti/19299/kruh/cvet-s-spi , le da je pehtranova. Vsaj mislim tako.

 

Nisem shranila recepta, sedaj pa klikam sem pa tja, pa ne najdem.

Najlepša hvala in lahko noč.

 

gaja 1

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

9. sep 2014 21:10

Morda je ta recept pravi?

rimljanka

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

9. sep 2014 21:18

gaja 1 mislim, da iščeš recept od Vrtejbenke za pehtranovo zvezdo. Po moje je recept za testo kot za Nutelino zvezdo samo, da namažeš namesto Nutele skuto s pehtranom. Lahko pa narediš ravno tako obliko, ki si jo pokazala le, da je namesto špinače nadev iz skute, sladkorja, jajca in pehtrana.

Upam, da ti je kaj v pomoč. Sicer pa, če pišeš Vrtejbenki ti bo rade volje pomagala-meni je že.

branka

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

10. sep 2014 7:15

gaja 1 je napisal/a:

Pozdravljeni, 

bom izkoristika to temo, da ne odpiram nove. Prosim za malo pomoči 

Iščem recept za potico, ki je po obliki podobna tej http://www.kulinarika.net/recepti/19299/kruh/cvet-s-spi , le da je pehtranova. Vsaj mislim tako.

 

Nisem shranila recepta, sedaj pa klikam sem pa tja, pa ne najdem.

Najlepša hvala in lahko noč.

 



gaja 1

 

Gaja, pri receptu, katerega link si priložila, preberi spodaj opombo, pripeto s priponko...

Verjetno je to to kar iščeš.

Issi

gaja 1  

član od: 29.12.2006

sporočila: 378

10. sep 2014 9:26

O, super hvala . Res je zvezda. Jaz sem pa iskala vse od rože, sonca,...

Hvala še enkrat in lep pozdrav.

gaja 1

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

12. sep 2014 13:39

Odprtih je kar nekaj tem z naslovom "iščem recept". Da ne odpiram nove teme, bom nadaljevala v tej – zadnji temi s tem naslovom (predlagam, da se med "Večno mlade teme" doda tema s tem naslovom).

Sedaj pa k bistvu: iščem recept za sladico (grižljajčke), ki vsebujejo nekaj takega kot "pokalica" (ne vem, kako se reče: ko daš v usta, začne pokati ...).

Naslovu pa dodajam še podvprašanje: kje se kupi te pokalice?

rdkapica

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

12. sep 2014 13:46

Planetpeke.si... Peta Crispy nevtralni – Pokalice ..tam lahko kupiš..pa kakšna druga spletna stran tudi sigurno ima.

Vrtejbenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti