Pražen krompir iii.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

24. avg 2014 15:26

elaphus je napisal/a:

Če je bil zelo sočen, to ne pomeni veliko maščobe, ker le-ta ne naredi sočnosti, ampak mastnost. Mislim, da je bil lepo zalit, verjetno z govejo župco.

lp



cervus

 

Elči, na žalost veliko ljudi ne pozna razlike med sočnostjo in mastnostjo.

Blado je sigurno jedel ene vrste rosti, zunaj hrustljavo, noter mehko. Če bo krompir rjavo zapečen, bo čebula zažgana, sem 100%. Zato bi si upala, trditi, da v tistem ni bilo čebule.

 

 

Vanja

koleraba56  

član od: 25.8.2010

sporočila: 14

24. avg 2014 19:16

na zalivajo z govejo župco,ampak maščobo od cvrenja,vsaj tako imam v spominu,da sem videla, ko sem stala pred kuhinjo v eni gostilni,pražen krompir je bil pa božanski.. Tja sem hodila po malice in sem videla,kaj se dogaja. Krompir je bil pa tak,kot meni nikoli ne rata doma,sem preškrta z maščobo. Tudi če delaš večjo količino,za več ljudi,je jed boljša..ne vem zakaj,ampak tako je,pa naj bo golaž,pražen krompir ali kaj drugega

koleraba56

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

25. avg 2014 8:16

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Elči, na žalost veliko ljudi ne pozna razlike med sočnostjo in mastnostjo.

Blado je sigurno jedel ene vrste rosti, zunaj hrustljavo, noter mehko. Če bo krompir rjavo zapečen, bo čebula zažgana, sem 100%. Zato bi si upala, trditi, da v tistem ni bilo čebule.

 

Vanja

 

Mop pražen krompir je vedno zapečen, pa čebula nikoli ni zažgana. Ne znam povedat kako in zakaj, boš morala kar verjeti .

Čebulo prepražim na 2 žlicah olja (za 4 osebe), dodam na rezine narezan kropir, potem pa, če se le da, zalivam z govejo juho (kakšni 2 zajemalki, samo ne naenkrat). Na srednjem ognju počasi pražim, da se lepo naredi zapečena skorjica. To je meni najboljši pražen krompir, naribanega pa še nikoli nisem jedla.

JJ

blado  

član od: 20.8.2014

sporočila: 14

25. avg 2014 12:40

Ne, Smarty 1, ne izglda tako, tu se vidi, da je gor sir. <Sem iskal po googlu sliko praženega krompirja, da bi bila podobna, pa je še nisem našel :)

blado

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

25. avg 2014 13:36

JanisJoplin je napisal/a:

 

 

Mop pražen krompir je vedno zapečen, pa čebula nikoli ni zažgana. Ne znam povedat kako in zakaj, boš morala kar verjeti .

Čebulo prepražim na 2 žlicah olja (za 4 osebe), dodam na rezine narezan kropir, potem pa, če se le da, zalivam z govejo juho (kakšni 2 zajemalki, samo ne naenkrat). Na srednjem ognju počasi pražim, da se lepo naredi zapečena skorjica. To je meni najboljši pražen krompir, naribanega pa še nikoli nisem jedla.



JJ

 

JJ, če boš krompir zapekla do take barve, kot je na linku na tejle sliki, se bo čebula zažgala. Tako kot se zažge, če delaš mesne polpete. Zažge se jasno samo tista čebula, ki je na zunanji strani oz. se dotika ponve.

Zato sem v mesne polpete, ker ti pač morajo biti nekoliko hrustljavi, dajala sok čebule in česna. Restanega krompirja pa itak ne jem. Rosti brez čebule je čisto druga zadeva.

 

Vanja

SMARTY1  

član od: 26.2.2014

sporočila: 2750

25. avg 2014 14:05

blado je napisal/a:

Ne, Smarty 1, ne izglda tako, tu se vidi, da je gor sir.

blado

 

blado, nič sira ni gor ;))

SMARTY1

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

25. avg 2014 14:48

Blado, ko bo prilika bom vprašala žlatnico kako pripravi  ta krompir. Jaz imam v spominu, da je to v osnovi pražen krompir, le da ni razrezan ampak nariban. Ne vem pa ali se ga prej skuha in koliko ali sploh ne....

Mogoče se bo kaka prekmurka oglasila....

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

26. avg 2014 21:24

Kje bo pa letos festival praženega krompirja. Ali sem ga že zamudu?

Matjaž

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti