Centrifuga za solato

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

5. jul 2014 15:24

Centrifuga za solato je meni eden izmed nepogrešljivih kuhinjskih pripomočkov. Spomladi in poleti, ko je dan dolg naberem solato tako zjutraj, operem in malo pocentrifugiram ter pustim v hladilniku, da jo lahko takoj pripravim. Pozimi pa radič ali motovilec ponavadi naberem enkrat do dva krat na teden (v službo odhajam in iz službe prihajam ponavadi že po temi) očistim, dobro operem in posušim v centrifugi ter dam v tako plastično dobro zaprto veliko posodo, ki ima na dnu plastično rešetko (pred leti so jih imeli v Mercatorju v akciji). Tako shranjena solata v hladilniku ali na hladnem mestu zdrži več dni brez problema in tudi ne gnije.

tedyka

Sweetness Bakery  

član od: 28.8.2013

sporočila: 225

5. jul 2014 15:35

bannanna je napisal/a:

punce, kako operete prte, če so poflekani z bučnim oljem????? meni tudi na 90 to ne gre ven. pomaga edinole sonce??



pri vsakem pranju belega perila dam noter sol za pranje. 90 stopinj + sol + ariel prašek za belo perilo in je perilo res snežno belo. Če je res velik flek od olja, ga namočim, posipam sol + ariel prašek gor, pustim par minut in potem v pranje. 

Sol je zakon. Tudi pri barvnem perilu ga lahko uporabiš (ne direkt na oblačilu), ampak daš v predalček s praškom. 

 

Žal pri nas sonca ne moremo loviti. 

Sweetness Bakery

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

5. jul 2014 16:24

Uporabljamo le čisto bučno olje in če kapne na prt, dam gor tisto čistilo, kot je mimšizmoke prilepila link in gre dol pri 60 stopinjah (redko kdaj perem na 95). Ali pa sol gor, kot je swb napisala.

mamamia

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

5. jul 2014 19:47

Tudi moje olje je čisto bučno, da me ne bi kdo narobe razumel, le ko je na prtu, je že zmešan s kisom in tisto kapljico vode, ki ostane na solati, odcejeni, ne centrifugirani

lp

mzm

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

5. jul 2014 20:46

No ja, če spereš bučno olje na 60 stopinj pol ni glihčisto ampak mešano z navadnim oljem v zelo majhni koncentraciji. Očitno sploh ne veš kakšno je pravo , domače ,100 % bučno olje , bi rekel.

hedonist

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

5. jul 2014 21:15

Kaj smo ti hudga nardile?

 

naor

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

6. jul 2014 8:41

Al bi bil hec, če bi s hedonistom kupovala olje pri istem kmetu

lp

mzm

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti