"javni" wc

Sunny09  

član od: 25.11.2009

sporočila: 219

tema odprta - 6. jun 2014 16:06 | ogledi: 16.338 | odgovori: 67

Ni kulinarična tema, ampak se tukaj zadržuje veliko žensk, pa sem se odločila, da jo odprem.

 

Verjetno vse že vemo, da so ŽENSKA stranišča v gostinskih lokalih, nakupovalnih centrih, na počivališčih ipd. KATASTROFALNA kar se tiče čistoče! Ne da jih ne bi čistili (mogoče jih ne pogosto, pa vseeno), ampak so ženske uporabnice teh stranišč tako nemarne, da ne morem, da se ne bi zgražala. Niti ne morem najti prave besede, ki bi opisala žensko takega kalibra - ki pušča vse poscano (školjka, deska, tla), včasih posrano, wc papir na tleh ipd. Važno pa je, da si popravi makeup, ko odhaja iz stranišča. Mogoče si prej umije roke, ali pa tudi ne.

 

Kakorkoli, zanima me, kakšno stranišče mora imeti šele doma???!!!

 

 

 

 

Sunny09

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

6. jun 2014 16:18

Pozabila si še na kakšen krvav vložek, ki prav nemarno visi čez rob koša... Ne samo, da ni v vrečki ali papirju, še v koš se jim ga ne ljubi potisniti do konca...

čoko

SMARTY1  

član od: 26.2.2014

sporočila: 2750

6. jun 2014 17:13

Ja, in koliko krat ste srečale moškega  v ženskem WC-ju? Tudi to se, žal, dogaja.



SMARTY1

Sporočilo je spremenil(a) SMARTY1 dne 06. 2014 17:13

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

6. jun 2014 17:40

Sunny09

Iskrene cestitke, prav v celoti se do potankosti s tvojim zapisom, pomenom besede ubadam ze leta, pa nic ne pomaga.

Zal si pomagam z mislimi, da se neham sekirat, obremenjevat s tem, kajti le - teh zensk..., ne bom spremenila nikoli.

Svoje pa si mislim in se vsemu na veliko ognem.

S seboj nosim razkuzilo, dezinf.robcke... in se na veliko izogibam javnih stranisc,  v kolikor le to ni nujno potrebno.

Zal je temu tako, kot pises, tudi v mojih dozivetjih si vecina zensk sploh ne umije rok, ne spusti vode v wc- ju, " scijo", kot ce bi hidrant odprl, vsaj enkrat se mi je zgodilo, da je urin posprical tudi moje cevlje spodaj v sosednjem wc- ju.

Tudi torbice nagrauzno mecejo, odlagajo na tla, umivalnike....

Ah, skoda besed, pa vendarle sramota, za nas zenske.

Brez zamere

Lp

jaša

mamka  

član od: 10.7.2006

sporočila: 434

6. jun 2014 17:46

Moto: počisti za seboj. Več ni treba rečt.

Vsi, ki delajo v tem poslu - zaslužijo si spoštovanje in dobre želodce.

Nekateri/e uporabniki/ce javnih stranišč pač mislijo, da je v javnih WC-jih/prostorih dovoljeno packati in svinjati. 

Sama nikoli, pa če je še taka nuja, ne stopim v WC, kjer je svinjarija. Pa ne samo zato, ker osebje ne opravi svojega dela, temveč gre tu za nivo kulture osebka, ki uporabi javni prostor.

Fuj in fej.

Tema je huda za v petek, ampak ... Nekateri ne bi za seboj počistili, tudi če bi jih silili (da ne uporabim drugega termina) - v stilu saj me nihče ne vidi (niti ne bi potegnili vode na stranišču, kaj šele uporabili priloženo ščetko, smetiščno posodo, toaletni papir, ...).  Mislijo si - saj so čistilke ja plačane, da čistijo za menoj. Hudo. Menim, da je treba pokazati spoštovanje do vseh, ki se (upam) trudijo vzpostaljati čistočo za nami, četudi so samo čistilci.

LP

 

 

mamka

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

6. jun 2014 18:54

SMARTY1 je napisal/a:

Ja, in koliko krat ste srečale moškega  v ženskem WC-ju? Tudi to se, žal, dogaja.



SMARTY1



Sporočilo je spremenil(a) SMARTY1 dne 06. 2014 17:13

Cela groza!

Jaz sem bil obkrožen z ženskami za pisoarjem :)

Commis débarrasseur

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

6. jun 2014 19:03

zzak1977 je napisal/a:

SMARTY1 je napisal/a:

Ja, in koliko krat ste srečale moškega  v ženskem WC-ju? Tudi to se, žal, dogaja.



SMARTY1



Sporočilo je spremenil(a) SMARTY1 dne 06. 2014 17:13

Cela groza!

Jaz sem bil obkrožen z ženskami za pisoarjem :)



Commis débarrasseur

Upam, da ti ni zaprlo pipe, če ti je že sapo!

lp

cervus

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

6. jun 2014 23:23

Me prav zanima, kje vidite vso to grozo grozotno in nemarno, ker moram priznati, da v svojih skoraj 50 letih prav zares nisem še nikjer videla kaj takšnega na kupu. Razsen seveda na par počivališčih, kjer so kemični wc-ji .

Pridite v KK na izlet v nakupovalni center, pa veliko vode spijte na poti, da bo treba na wc . Res še nisem naletela na neurejene sanitarije tam.

Če naletite na takšne grozne sanitarije v vaših priljubljenih gostinskih lokalih, bi samo rekla, da slabo izbirate. Če je nesnaga tam, tudi v kuhinji ni dosti boljše.

Kar se tiče pa tega, da kak moški zaide na ženski wc...in kaj potem? Saj najbrž ne otepa z onetom že prej, predno zapre vrata za seboj. Morda se kakšen samo ne znajde prav dobro in "zaluta". Sem pa bila tudi že med tistimi, ki smo šle na moško stran, ki je bila prosta, da smo hitreje vse opravile, kar je bilo treba.

Ognjič

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

7. jun 2014 0:35

Ne pomnim,  da sem naletela na umazano in smrdeče stranišče v lokalu, kaj šele v nakupovalnem centru itd ...

DAnes povsod tako pazijo na to, da me res zanima, kje ste naleteli na stranišča, kot jih opisujete. 

 

In kot Ognjič, tudi jaz zaidem na moško stranišče, če je gneča na ženskem, moško pa prazno ...

mamamia

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

7. jun 2014 2:19

Z loni sva bili lani na kavi v enem lokalu ob Ljubljanici, na ženskem WCju ni bilo niti sledu o milu, sem si ga morala na moškega sposodit. Jasno, da sem svoje, kar se je dalo lepo, povedala tipu, za katerega sem imela občutek, da je vsaj šef, če ne lastnik. Kako si je punca, ki je prodajala sladoled, umila roke, mi ni jasno. 

Drugače se meni tudi zdijo sanitarije po svetu (minus Kitajska), kar spodobne.

Vanja

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

7. jun 2014 6:16

Jaz pa se sprasujem, zakaj nekatere na skoljki stojijo (sledovi cevljev na deski so dovolj zgovorni)

"Stressed is desserts spelled backwards!"

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti