Sivi lasje...zakaj pa ne?

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

26. apr 2014 21:58

Lučka, znana voditeljica in političarka  Irene Pivetti iz vaših logov,   2008 :

http://www.cristinapica.com/worksDetail.asp?id_art=2

 

in  skoraj  20 let let nazaj:

 

http://storia.camera.it/foto/19940416-presidente-pive

http://www.corriere.it/gallery/politica/11-2011/pive

 

 

 

Morda najbolj očitna spremeba  videza  v italijanski javnosti. V korist sive, očitno.

 

 http://www.alfemminile.com/donne-societa-diritti-della-d

 

 

 

 

 

 

 

 

Sporočilo je spremenil(a) Kotarca dne 26. 2014 22:17

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

27. apr 2014 6:52

Kotarca, imaš prav!

Iz "grdega račka" se je spremenila v čudovito zrelo žensko. Pa še zelo simpatična je.

lp Lučka

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

27. apr 2014 11:24

No, v zagovor Pivettijeve bi rekla, da moda pred 20-30 leti ženskam ni bila naklonjena. Ko pogledam svoje stare slike, ajajaj! Pa ne samo svoje....

frizura, oblačila, makeup...groza, groza!

marjja

Mygrace

sporočila: 6506

27. apr 2014 12:57

Naso mamo sem barvala do njene smrti. Zelo mi je bilo vsec, da je dala nekaj nase. Res pa je, da ni bila tip za sive lase. Poleg vsega ostalega ni imela obraza, ki bi pritikal njenim letom. Mejkapa v zivljenju nikol nobenga, ni bilo potrebe.

Jaz sem v nekaj navalih (prvi pri 30, drugi pri priblizno 35....intakodalje kampanjsko..) osivela, posivela, zacenjala siveti.....itak smo ze v najstniskih letih polivale un peroksid na glavo, hihi...

 

Kljub nedavnemu popadku, da bi pustila, da narava dela svoje....ne morem. Enkrat sem blont, drugic kostanjeva, tretjic rdeca....odvisno, kaj hocem povedati.

Haha, tudi zelena sem ze bila, ja. V davnih casih, ko je ljuba Kolezija se bila ziva in ko smo v tistem kloru mahali po vodi gor in dol po ene 3 kilometrcke za razplavanje...jebela, na balin se postrizem, ce bi se Kolezija spet aktivirala. 

 

No, mal sem ausglajzala od teme ampak nic hudga. Huje je, ker zadnje case opazam vse vec plesastih zensk in tudi mladih moskih. Pri tistih poreziranih se zalostno vidi, kje jim lasje sploh rasli ne bi. 

Mygrace

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

27. apr 2014 19:46

moji naravni lasje so kostanjevi, potem pa sem se začela barvat v mahagonij odtenku. Ker mi je te barve dovolj me sedaj zanima ali se mi morajo lasje izrasti, da spremenim barvo ali kako. Rada bi imela spet kostanjevo barvo, pa si ne upam na mahagonij podlago dati kostanjeve, ker ne vem kakšen zmazek bi ven prišel. Hvala za vsak preizkušen nasvet. Aha, frizer mi je sicer rekel, da se morajo lasje izrasti, vendar ne vem kakšna bom, ker imam veliko sivih las, pa še spran mahagonij bo menda na koncu svetlo rdeč. Kakšen nasvet, oz. kako ve delate, ko menjavate barve?

kleo

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

27. apr 2014 20:09

Mislim, da pameten frizer pred drastično menjavo barv najprej "po korakih" obdeluje frizuro tako, da dodaja barvne pramene v "novi" barvi in hkrati osvežuje osnovno barvo, da ni videti narastka in da ni potrebno drastično beljenje - tako prehod med eno in drugo barvo nastaja postopoma in je še najmanj nevarnosti za "zmazek". Verjetno bo za tak prehod treba počakati kar nekaj tednov ali mesecev (odvisno od dolžine las oz. oblike frizure), a če se boš frizerju prepustila vsakih nekaj tednov, da osveži barvo oz. doda vedno nove pramene, boš po mojem zadovoljna s frizuro ves čas, dokler ne prideš do "nove" barve v celoti.
Pojdi k frizerju, ki bo res razumel, kaj si želiš, da ne bo zgolj na hitro razbarval mahagonija in naenkrat prekril vse z novo barvo, saj se ti lahko zgodi, da boš čez nekaj tednov razočarana (ko se kostanjeva barva začne ozpirati iz razbarvanega mahagonija zna biti precej grdo videti).



Mojca

Sporočilo je spremenil(a) mamaF dne 27. 2014 20:09

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

27. apr 2014 20:15

Menjavo barve prepusti frizerju, nikar ne poskušaj sama. Sicer sem jaz svojo sanjsko barvo odkrila povsem po nesreči, ko je en domači poskus šel po zlu, pa je kljub temu (v mojih očeh) dobro izpadlo,  čeprav je bilo povsem drugače, kot je bilo mišljeno. Ampak na tako srečo se ne gre zanašati, ker ponavadi vzgoja udari v povsem drugo smer.

Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

27. apr 2014 21:21

Sam doma eksperimentirat z menjavo barve je lahko huda reč. Barva na barvo drugače reagira, tudi razne znamke barv drugače reagirajo na tisto, kar že imamo na glavi. Zato je barvanje las, sploh ko gre za menjavo barve, stvar dobrega frizerja in nikakor domačega eksperimentiranja. 

Ko sem sama spreminjala iz temnejše barve na svetlejšo,smo to delali postopoma (kot je mamaF opisala). Najprej s prameni in potem v nekaj mesecih do željene drugačne barve. 

mamamia

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

28. apr 2014 0:14

MyGrace me je spet presenetila, to pot z barvanjem las. 

Kakorkoli že, barvanje sivih las ali ne je stvar okusa in je debata o tem tako raznolika, kot je recimo o očalih ali oblačilih, čevljih in ne nazadnje, hrani. Enim je prav, drugim ni.

Mislim pa , das mo si vse edine, da barvanje na vranje črno barvo res ne pomaga. Ena obiskovalka moje špecerije ima zelo, zelo redke lase, ki si jih je barvala na zelo temno. Potem je enkrat skoraj nisem spoznala, ker je imela lase neke blond barve, ki ji je prav fino pasala, pa še redkost las ni več tako hudo opazna.

Meni so pa blazno včeš moški, ki si brijejo glavo, ko/če se jim lasje razredčijo  . Dosti boljše kot www.funnyjunk.com%25252Ffunny_pictwww.funnyjunk.com%252Ffunny_pictur">comb over.

 

 

Vanja

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8698

28. apr 2014 11:02

Moramo priznati, da je najboljši Donald Trump   .

Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti