Besedilo za igro za materinski dan?

Kiki81  

član od: 15.2.2014

sporočila: 6

tema odprta - 20. feb 2014 13:17 | ogledi: 6.087 | odgovori: 5

Ali ima mogoče kdo besedilo za kakšno dramsko igro za materinski dan, da bi lahko otroci igrali? Po netu ne najdem, pa se obračam na vas po takih forumih?

 

Hvala

Kiki81

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

20. feb 2014 13:47

Za dramsko igro ne vem. Se pa spomnim, da sem v otroštvu moji mami za 8. marec vedno nabrala šopek zvončkov in zapela pesmico: " Mamica je kakor zarja, zjutraj se smehlja, ko se v postelji še dete s sanjami igra......"

še danes jo znam in ta spomin, na in lesk v njenih očeh, me bo vedno spremljal

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

Kiki81  

član od: 15.2.2014

sporočila: 6

20. feb 2014 14:05

 Ja imam dramsko skupino, in smo na hitro dobili naloga da naredimo igrico za materinski dan... Samo dobiti besedilo je težko, tist kar imam smo pa prežvečili že parkrat... jaa spominiii  in rožice nabirali  tudi mi smo tk peli

Kiki81

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

20. feb 2014 14:12

Pri sinu v vrtcu pa se je prijela pesem za prireditev: Jaz pa grem na zeleno travco, trgat rožco na mojo mamco....

Mogoče pa kaj najdete v knjigi "Slovenske ljudske pesmi" in jo priredite za igro....

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

20. feb 2014 16:34

Ne vem, koliko so tvoji igralci stari. Ce imajo tam od 8 do 12 let, bi se kaj naslo. Pri nas je prava uspesnica serija predstavic z naslovom Torta za mamo, ki jo je napisala Lucka Susic. Gre za vec krajsih dramskih uprizoritev, kjer so glavne vloge trije bratci, ki zelijo mami za materinski dan narediti torto. Vsako leto se pri tem zgodi nekaj novega....

Moja naloga je, da v igri vsako leto pripravim glavni rekvizit - TORTO, nasi najstnici pa pridno igrata.

Ce zelis, lahko vprasam avtorico,naj ti poslje besedila (je pa to bolj "zamejski" humor).

ribica

Kiki81  

član od: 15.2.2014

sporočila: 6

20. feb 2014 16:55

 

ja suuper bi bilo  Hvala kr na moj mail kristibozic@gmail.com  take imam najrajši

Kiki81

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti