Kateri skillet kupiti?

Nana33  

član od: 9.7.2013

sporočila: 3

tema odprta - 18. feb 2014 18:47 | ogledi: 3.452 | odgovori: 7

Pozdravljeni,

kupujem skillet in bi prosila, če mi lahko svetujete kateri je najboljši. Gledam od Le creuset in nekatere cenejše, pa ne vem ali je Le creuset res toliko boljši, kolikor je dražji.

Hvala vnaprej!

N.

Nana33

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

18. feb 2014 19:00

Pa prav skillet mora biti? Tudi ponev je dobra, če znaš kuhati. Če ne, pa oben skillet ne pomaga.

Sonja

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

18. feb 2014 19:35

a iščeš litoželezno? Upoštevaj, da je le creuset prevlečena z grobim črnim emajlom, lodge ipd so brez premaza. Jaz s temi s premazom nimam izkušenj, bi si pa za začetek kupila ikeino. Medtem ko prvilno vzdrževana litoželezna ponev brez premaza sčasoma postane skoraj kot teflonska ponev, se na črni emajl malo bolj prijemlje. 

Jaz imam veliko dutch oven le creuset in še eno manjšo, ki ni le creuset, in je stala 30 €. Sta primerljivi. Kako bo pa čez 20 let pa ne vem. 

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

18. feb 2014 19:44

Jaz moje Ikeine ne znam uporabljat, meni se vse prijemlje. jajca sem drgnil dol 10 minut. Ampak sumim, da ni vzrok v ponvi ampak v meni.

Commis débarrasseur

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

18. feb 2014 20:25

Dajte, razsvetlite me, prosim! Blage veze nimam, kaj je skillet. Ko sem to odtipkala v strička gugla, mi je ven vrglo en kup slik od neke glasbene skupine. Ko sem dodala besedico "pan", sem pa dobila kup rajngel, zdej pa nej voham, katera je skillet!!  Glede na to ni razlike med ponvijo za cvrenje in skilletom, glede na to pa ima skillet poševne robove. Takih imam kar dosti, do zdaj pa nisem vedela, da sem kupovala "skillet"

lp

 

 

cervus

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

19. feb 2014 11:14

Skillet je vsaka ponev s poševnim robom in ravnim dnom, to je pač angleška/ameriška varijanta za besedo frying pan (pozabim katera je katera). V sodobni kuhinji ni važno iz kakšnega materiala je, važna je oblika, da definiraš skillet oz. frying pan. Včasih so pa to bile težke litoželezne ponve.

Tista, ki je z ravnim robom je pa tradicionalna francoska ponec (ponev&lonec) za sautiranje. Čeprav se v navadni ponvi tudi da. Tista z koničastim dnom pa je vok, azijska ponev. Kar verjetno poznaš.


 Jaz z mojo litoželezno ponvico spečem od jajc do karamelizirane hruške, paniram ipd. Pa je bila na amazonu za 6€.

Prilagam link, kjer si lahko ta dva izraža podrobneje prebereš, če te zanima:

http://dictionary.reference.com/browse/skillet

 

Monika7

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

19. feb 2014 11:28

Hvala . Zdaj razumem odgovor od limnol

lp

cervus

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

19. feb 2014 13:19

Vsak dan izvem nekaj novega

Lopatka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti