Čista 10

roxena  

član od: 25.4.2007

sporočila: 35

8. feb 2014 13:50

Vendelina prav imaš.Delam na temu veš.Sem dragemu sinkotu rekla da bo si moral za svojo delikato ritko sam skuhat in sedaj sva v fazi učenja.Se mi zdi da je kar ponosen nase ko mu uspe.Tako da v tej smeri počasi napredujem.Nisem ena imed tistih mam,ki imajo neznansko voljo strešt svoje naslednike.

roxena

preprost  

član od: 25.1.2014

sporočila: 168

8. feb 2014 14:43

Ajej. Moja mama je tečna, nikakor pa nikoli in nikdar toliko kot maš ti naskoka, da boš daraga Roxena. Take mame bi se jaz bal. Take, ki je sposobna trdit kako je najboljša in pač ma sinkota in to še debatira po netu.

 

Razmisli malo kak bo sinko? Verjetno OK, samo bo mama ratala ljubosumna. Pol bo pa sinko rekel, da je dovolj in šele pol bo komedija...

 

 

Nisem nesramen. Ti povem iz lastnih izkušenj, da je bolje sinka pustit pri miru ali ga samo malo poučit kak se zmeša solata. Ni dobro vse na full.

 

Itak si pa sama napisala. Samo prenehaj ga klicat- moj sinko-. Predvsem ne v javnosti. Ker sinko bo slej kot prej imel 15 al 18 in mu bo nerodno. Torej pač prenehaj in uporabljaj njegovo ime. Al si mu dala ob rojstvu ime Sinko?

 

Lp

preprost

mamka  

član od: 10.7.2006

sporočila: 434

8. feb 2014 15:16

S to dieto je tako kot z vsemi, ki jih že poznamo in smo jih tudi sprobali. 

Če je ITM pod 25, potem ni problema. Poslušati je treba svoje telo. Jesti je treba kar nam diši, le kruhu, testeninam, krompirju in rižu se je treba izogibati oziroma to hrano zmanjšati. Omejiti je treba še maščobe ter sladkarije in se vsak dan rekreirati/ali pa kako drugače "zmatrati".  Srček mora zapeti in pot mora teči.

To tako po kmečki logiki.

Ena mikrobiloginja je povedala, da je treba jesti malo, da si je treba želodec predstavljati: 1/3 - vode, 1/3 zraka in 1/3 hrane - kar je približno 3 pesti. (Stisni pest in videla boš, koliko je tvoja velika - za velikost 1 pesti lahko poješ za en obrok).    Vsi pa seveda na veliko grešimo.

Kar se pa tiče te diete pa lahko povem, da se kilogrami (tako kot po vsaki dieti) vrnejo. če ne spremeniš načina mišljenja in življenja nasploh. 

 

 

 

 

mamka

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

8. feb 2014 15:27

Telo poslušat je že fajn, a kaj ko je tistemu večernemu napadu lakote take težko reči ne... :

Life is war against boredom~

preprost  

član od: 25.1.2014

sporočila: 168

8. feb 2014 16:21

Ja, kdo je pa trdil, da je to lahko?

 

Jaz osebno največ takrat grešim. Tv pa pol vse kaj je v hladilniku in šajzi. Od smokija do čokolade. Pol si gledam kak film in si ob 3 zjutraj grem spečt 4 jajca pa solato nardit. Vmes pa pojem še neke salame in sir. Pa odprem konzervo sardel recimo. Vmes spijem tri pire pol pa si lahko misliš? Če se mi res zalušta grem ob 4 zjutraj v pekarno po burek mesni al ini... Hvala bogu,da Mc ne dela ob teh urah. Ker bi še tja po vseh 4 šel po dozo krompirčka in si vzel dva big one. Zadnjič sem se šel kao zdravo varjanto. ob 2 zjutraj sem pojedel pol kile repe. Sem pa valjda dodal ocvirke in si mislil kak je fajn heathy lajf.

 

Ti pojma nimaš kaj bi jaz sedaj dal za 10 čevapov,25 dek kajmaka in 2ve lepinji pa 5 pirov. Saj denar imam, ni v tem frka. Frka je v tem, ker se moram orto bremzat, da si ne bom tega šel naročit.

 

Lp

preprost

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

8. feb 2014 23:14

Jaz bolj malo zajtrkujem, rano zjutraj pa mi paše samo nesladkani zeleni čaj. Pa po novem bolj malo jem, a večkrat dnevno. Na vsake tri ure nekaj malega. 

Torej ideje za zajtrk ali malico, odvisno kdaj se človek vstane: jabolko ali kakšno drugo sadje, skuta s sadjem, ovseni kosmiči namočeni v polnomastno mleko s kokosovim sladkorjem in kavo, rezina ajdovega ali rženega kruha s sirom ali z maslom in konopljinimi semeni, kuhana jajčka, kozji ali ovčji sir s popečeno zelenjavo, mocarela s semeni ali oreščki. 

Drugače pa mnogokrat malicam kar juho, ki jo skuham za kosilo 

Večerjam bolj lahko hrano,  odvisno kaj mi zadiši. Skuta ali jogurt s sadjem, smuti iz jogurta in banane s kako "super hrano", kot so goji jagode, maca, ashvaganda, schissandra, solato s koščkom piščančjega mesa ali naribanim sirom, jajčka na več načinov, včasih pa samo sadje. 

Večinoma se držim tega načina prehranjevanja,  ne držim pa se ga kot pijanec plota, ker ni moj namen stradati Striktno pa sem izločila vse kar je belo (moka, riž, testenine, sladkor) in nadomestila z drugimi nebelimi živili.

Hja, po kakem tednu se navadiš življenja brez belih živil, pa ti pecivo pa druge slaščice nehajo dišati...

yulchi

Vesna555  

član od: 19.1.2012

sporočila: 56

9. feb 2014 1:49

preprost je napisal/a:

Ja, kdo je pa trdil, da je to lahko?

 

Jaz osebno največ takrat grešim. Tv pa pol vse kaj je v hladilniku in šajzi. Od smokija do čokolade. Pol si gledam kak film in si ob 3 zjutraj grem spečt 4 jajca pa solato nardit. Vmes pa pojem še neke salame in sir. Pa odprem konzervo sardel recimo. Vmes spijem tri pire pol pa si lahko misliš? Če se mi res zalušta grem ob 4 zjutraj v pekarno po burek mesni al ini... Hvala bogu,da Mc ne dela ob teh urah. Ker bi še tja po vseh 4 šel po dozo krompirčka in si vzel dva big one. Zadnjič sem se šel kao zdravo varjanto. ob 2 zjutraj sem pojedel pol kile repe. Sem pa valjda dodal ocvirke in si mislil kak je fajn heathy lajf.

 

Ti pojma nimaš kaj bi jaz sedaj dal za 10 čevapov,25 dek kajmaka in 2ve lepinji pa 5 pirov. Saj denar imam, ni v tem frka. Frka je v tem, ker se moram orto bremzat, da si ne bom tega šel naročit.

 

Lp



preprost

 

hahahahahahahaha, bolj se ne bi mogla strinjat ;), ej kaj bi zdej dala za enga meka...

Vesna555

roxena  

član od: 25.4.2007

sporočila: 35

9. feb 2014 15:31

Ha,ha ti moj dragi preprostež imaš pa kar nekaj težav,ali pa bojo te šele postale.Ti si ali še zelo mlad ali pa maš kar precej velik bojlerček pred sabo.Dolgoročno ti tvoja prehrana ne bo prinesla nič dobrega,razen kakšne sladkorne,potem pa ti bo žal da te mama ni naučila kuhati.Z Yulci pa imava podoben jedilnik,samo te stvari ki jih ti ješ za večerjo jaz jem za zajtrk ,za večerjo pa kakšne solate.Problem pri meni so samo še kosila,ki jih jem v službi.Imamo super kuharico in pravo domačo hrano,ki pa vsebuje tedi testenine iz bele moke .Se bom probala zment za polnozrnate.Evo en recept za super solatko:na drobne paličice narežeš janež,zeleno,korenček,por in jabolko.Količine so odvisne od vašega okusa,lahko tudi katero izpustiste,če jo ne marate,ali jo date malo manj.Jaz zelene dam samo en košček.Vsa zelenjava je surova.Potem pa v ponvici na suho popražiš malo pinjol,da lepo malo porjavijo,ampak pazjivo ne jih zažgat.Na zadnje pa še kis,olivno olje,sol poper in navali.no probat to preprostež namesto hamburgerja,za tvoj holesterol bo vsekakor boljše.

roxena

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

9. feb 2014 16:39

roxena, brez skrbi, preprost obvlada še kaj bolj sofisticiranega za večerjo od te solatke, ki jo ti predlagaš,  se pač malo poigrava s McDon in še čem. Pa kibica, hvala bogu da je kak tak dobrovoljnež tu, ki ne zgrabi vsega zares ... 

 

To, da od kuharice pričakujete v službi, da bo eni osebi na ljubo posebej kuhala, se mi pa zdi malo preveč, takole iskreno povedano. Ne rečem, če gre za zdravstvene razloge, ampak takole, ker nekdo po lastni izbiri nečesa ne je, ne vem no. Razen če so možnosti take, da to ni kaka posebna oziroma dodatna obremenitev za kuharico?  Ali pa boš za to poskušaa navdušit vse sodelavce? 

Jaz sem v času najstrožje diete (iz zdravstvenih razlogov, ne kakih drugih) ostala pri belih testeninah, belem rižu in  belem sladkorju, in sem zdravniku to tudi povedala. Se je strinjal, sem pač malo zmanjčala količine, pa ni bilo nikakršnih posledic,  sem pa vse druge omejitve upoštevala. Črn kruh imam sicer zelo rada, a testenin iz drugih mok razen bele pa ne spravim po grlu navzdol ... Poskusila, pa mi ne teknejo.

 

Ampak jaz se lahko zafrkavam, moj holesterol in trigliceridi e narso tak narave, da brez zdravil žal ne gre, pa če je dieta še tako dosledna. 

mamamia

roxena  

član od: 25.4.2007

sporočila: 35

9. feb 2014 17:58

Ja naša kuharica je res zlata in upošteva naše želje.Je pa enih par takih ki imajo dieto tako da ne bi bila samo jaz.Ne ne bi jo obremenjevala da bi samo zame kuhala posebi.Verjetno si spregledala ampak jaz se te diete držim zaradi hormonskega ravnovesja in ne zaradi teže.Lahko pa tudi hujšaš z to dieto.Sem imela kar hude težave z prebavo zato sem mogla nekaj spremeniti pri moji prehrani.Sedaj je dosti boljše. 

roxena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti