Čista 10

roxena  

član od: 25.4.2007

sporočila: 35

tema odprta - 2. feb 2014 13:32 | ogledi: 6.321 | odgovori: 95

Poznate dieto ČISTA 10?Ta dita je pomembna tudi za ravnovesje hormonov pa tudi za hujšanje.Mi pa zmanjka idej pri sestavi jedilnika.Rabim pomoč.Sigurno mi vi lahko pomagate,če nas je več je lažje.

roxena

preprost  

član od: 25.1.2014

sporočila: 168

2. feb 2014 13:50

Jaz se bom en dan odločil, da bom nehal jest. Kak mesec dni. To je najlažje. Ker teh diet je sedaj že toliko, da lahko v bistvu pol leta 24 ur dnevno prečepiš na netu, kombiniraš, sestavljaš pa vmes na brzaka pokličeš dostavo pice pa six pack pira.

 

Moja metoda bo ziher manj stresna. Menim pa tudi, da jo že veliko nas uporablja. Pač ne kupiš hrane pa je. Odpade ti razmišljanje, sestavljanje pa to. Zakaj bi se pa mučili, če gre lažje?

 

Lp

preprost

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

2. feb 2014 13:59

Ah, roxena,

začenjaš komplicirat kot veliko njih okrog diet. Če si zdrava, ni ti treba nobenih posebnih diet: tri obroka na dan, zajtrk naj bo kolk se da obilen, vsak obrok naj vsebuje približno po eno tretjino ogljikovih hidratov, beljakovin in zelenjave. Izogibaj se maščobam in si zmagala na celi črti.

Pa ( kot že rečeno ), po oni: zajtrkuj kot cesar, kosi kot gospod, večerjaj kot berač.

Komplikacije se lahko začno, če ti zdravje narekuje kaj lahko in kaj ne.

ežoj

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

2. feb 2014 16:35

Ežej, super si svetoval. Take nasvete podpiram in predlagam roxseni.

martina

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

2. feb 2014 16:48

ežoj je napisal/a:

Pa ( kot že rečeno ), po oni: zajtrkuj kot cesar, kosi kot gospod, večerjaj kot berač.

Komplikacije se lahko začno, če ti zdravje narekuje kaj lahko in kaj ne.

ežoj

Se popolnoma strinjam s tem, kar ti je svetoval ežoj , razmišljane o dietah ne bo več potrebno, verjemi.

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

2. feb 2014 18:30

ežoj je napisal/a:

Ah, roxena,

začenjaš komplicirat kot veliko njih okrog diet. Če si zdrava, ni ti treba nobenih posebnih diet: tri obroka na dan, zajtrk naj bo kolk se da obilen, vsak obrok naj vsebuje približno po eno tretjino ogljikovih hidratov, beljakovin in zelenjave. Izogibaj se maščobam in si zmagala na celi črti.

Pa ( kot že rečeno ), po oni: zajtrkuj kot cesar, kosi kot gospod, večerjaj kot berač.

Komplikacije se lahko začno, če ti zdravje narekuje kaj lahko in kaj ne.



ežoj

 

E moj joško, ti si pa 30 let za časom.   Pa kako lahko svetuješ tako grozne stavri, kot je način prehranjevanja, kot is napisal? Halo? A nič ne slediš sodobnim tokovom, najnovejšim (interentnim seveda) dognanjem o zdravem načinu hujšanja, dietah in  vseh teh sodobnih dosežkih?  Ajej, študet pa tako nazadnjaški. Daj no, samo še malo gibanja bi ob primerni hrani predlagal, pa bi še bolj potonil v svoji nevednosti o najnovejših spoznanjih. Kamor čista desetka nedvomno sodi. Posodobi se no, ti študent, ne zaostajaj za dognanji, ki svet naprej vrtijo. Ti pa tvoje ribe iz vaškega ribnika, ajoj..., pojma nimaš o sodobni prehrani. 

 

Jao, poleg vsega ostalega mi je res še ta desetka manjkala. 

mamamia

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

3. feb 2014 7:30

mamamia, saj bo kmalu informativni dan, pa se bo šel lahko izobraževati na ta pravo vseživljenjsko in vsevedo fakulteto.

Loni Makaroni

roxena  

član od: 25.4.2007

sporočila: 35

3. feb 2014 21:11

Hvala vam za vaša mnenja.Dokler si mlad lahko ješ vse kar ti srce poželi in tudi količine niso tako pomembne.Vsaj pri meni niso bile.Potem pa pride kakšno leto vec pa ti ne paše kar nekaj stvari,posebno se moram izogibati beli moki.Vse ti škodi in potem se začneš zanimati za razne diete in zdravo življenje.Sama nimam težav z kilogramo ampak bolj z prebavo.Izogimati se moram vsem belim stvarem,drugače je joj.Sigurno je š kdo ki ima iste težave.

roxena

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

3. feb 2014 21:32

Če hočeš res samo kile dol, potem z jedilnika najprej pomeči ven vse ogljikove hidrate/mastno/predelano hrano, in se ga drži, dokler ne dobiš želene teže (+telovadba/gibanje) Šele potem (lahko) pride na vrsto običajen jedilnik, kjer pa naj vse eno prevladujejo zelenjava, sadje in pa ribe/meso, ogljikovim hidratom se pa na splošno izogibaj. Počutje po enem do dveh tednov, ko se telo znebi odvečne šare, ki se imeje kruh, testenine, krompir, bel riž, beli sladkor itd. je res zelo prijetno, ampak borba proti lastnemu apetitu bo huda (sama sem do sedaj zdržala samo kakšen teden..). Oglj. hidrati te namreč, tako kot sladkor/nikotin/droge na splošno, zelo zasvojijo, posledice prenajedanja pa so neprijetne in tudi škodljive (kot izkusim sama skoraj vsak dan skoraj :( ).

Poleg tega pa človeško telo tako in tako ni bilo narejeno za prehranjevanje z oglj. hidrati, saj smo bili originalno nomadi, ne pa kmetovalci...



Life is war against boredom~



Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 03. 2014 21:33



Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 03. 2014 21:34

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 03. 2014 21:36

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. feb 2014 21:51

roxena, tule se pa meni ustavi. Praviš, da se moraš izogibati beli moki - okej, pa se izogibaj, saj se da. Pa da imaš težave s prebavo - pa dobro, potem verjetno veš, kaj ima telo rado in česa ne mara. Hočem reči, poslušaj svoje telo in ti bo čisto lepo povedalo, kaj bi rado. Če je signal na sprejemniku slab in ne razumeš, kaj bi rado povedalo telo, si naredi kak teden simpatičnega posta in bo potem signal iz telesa preverjeno bolj slišen.

In če nisi več v prvi pomladi, potem najbrž tudi veš, da je tole slepo sledenje dietam brez veze.

Vendelina jr.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

3. feb 2014 22:00

roxena je napisal/a:

Potem pa pride kakšno leto vec pa ti ne paše kar nekaj stvari,


roxena

 

Welcome to the club!

S tem, da si bila srečnica, če si v mladosti jedla, kar si hotela in bila suha. 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti