Tapkanje

slivovi cmoki  

član od: 7.8.2012

sporočila: 444

tema odprta - 25. jan 2014 19:19 | ogledi: 6.719 | odgovori: 56

Nič nisem našla, pa odpiram temo. Bila sem na emen trodnevnem izobraževanju in nam je organizatorica med ostalim pokazala vaje in povabila, da smo se ji pridružile-i. Kakor se spominjam, nam je organizatorka povedala, da vaje s tapkanjem dela za boljše počutje, da ji uspeva tudi za boljšo kondicijo in ima tudi več energije. Vaje smo delali z eno roko, s stisnjenimi prsti, da je dlan v obliki skodelice. Pričeli smo tapkati z vrha glave proti vratu, najprej na eni strani nato še na drugi strani. Nadaljevali smo od vratu proti rami, vse do prstov roke, po zunanji strani roke in nato še po notranji strani. Ostalih vaj po telesu pa se manj spomnim kako smo jih delal. Organizatorka nam je povedala, da vaje dela vsako jutro.

Ali je morda katera prepoznala iz skopega opisa in ve kako se reče temu tapkanju? Naj omenim, da to ni eft tapkanje. 

Lp

slivovi cmoki

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

25. jan 2014 19:24

To je ene vrste zdravljenje ali sprostitev?Ne vem tocno,za kaj se ze gre-pred leti je bilo na TV.

andreja m

slivovi cmoki  

član od: 7.8.2012

sporočila: 444

25. jan 2014 19:31

Andreja m, ne to ni tapkanje za zdravljenje. Vsaj meni se tako zdi, ker organizatorka nam ni razlagala o nobenih točkah. Ravno tako nismo nobene točke konkretno izbrali, da bi jo tapkali. Zato menim, da ne gre je to drugo tapkanje. 
Lp



slivovi cmoki

Sporočilo je spremenil(a) slivovi cmoki dne 25. 2014 19:31

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

25. jan 2014 19:49

Veliko je zadetkov, če na google vtipkaš tapkanje. Mislim, da je samo eno tapkanje, EFT metoda. Uvajajo ga že tudi v nekatere slovenske osnovne šole. Malo me pa vseeno čudi, da si bila tri dni na seminarju in nisi dobila najosnovnejših podatkov. Na to temo je tudi pisala revija Jana.Vseeno bo lepo, če bodo članice in člani, ki več vedo o tem tudi kaj napisali.

 

naor

slivovi cmoki  

član od: 7.8.2012

sporočila: 444

25. jan 2014 21:31

Naor, tri dnevno izobraževanje ni bilo izobraževanje tapkanja. 

Pri tapkanju, ki nam ga je pokazala organizatorka - torej tapkanje, ki ga iščem:
- za tapkanje ni potrebno znanje o akupunkturnih točkah (sklepam po tem, ker nam organizatorka ni nič govorila), 
- med tapkanjem se nismo osredotočali na probleme (ni bilo v navodilih, ki nam jih je dajala),
- za tapkanju smo dale prste skupaj in dlan oblikovale v skodelico (dala navodilo),
- tapkale smo ploskovno (po navodilu),
- med tapkanjem smo bile tiho (po navodilu).


Razlika med tapkanjem.


EFT tehnika:
- potrebno znanje kje po telesu se nahajajo akupunkturne točke,
- tapka se s konicami prstov,
- tapka se po določeni točki,
- med tapkanjem se osredotoča na problem,
- med tapkanjem se izgovarja afirmacije.

slivovi cmoki

preprost  

član od: 25.1.2014

sporočila: 168

25. jan 2014 21:32

Ma ravno ta teden je bila na RTV Slo, ne vem kateri program ena oddaja o tem. O tapkanju. Bila je ena zelo zgovorna gospa - zelo zgovorna-predstavila se je kot bivša profesorica matematike na srednje šolskem centu Litostroj, tudi bivšem. Celo je rekla, da se več ne spomni ali je bil Litostroj. V glavnem tam nekje, je rekla. Nato jo je voditeljica vprašala zakaj tok miga s prsti. Pa je začela razlagat kako se ona boji vozit z avionom in bla,bla,bla. Ta strah baje premaga - mora po moje ogromno potovat - tako, da na avionu tapka. In je 15 minut samo o tem govorila. Kako se na 12 kilometrov visine,nad oceanom tolce po glavi,prsih,rokah. To je kao tapkanje in jo pomiri. Jaz sem se pa vprašal, kaj pa ostalih 400, ki jih je morda tudi strah pa morajo to gledat. Pa 12 ur prenašat. Skratka iz profesorice matematike se je preusmerila v inštruktorico tapkanja. Pa knjigo je izdala. So pokazali, zajetna bukva. No sedaj si s tem služi kruh in očitno ji kr dobro gre...Pa baje je v vseh bolje založenih knjigarnah ta štof na prodaj...Gospa res zgovorna, kr cveti od sreče...Bogi tisti, ki morajo z njo 12 ur sedet v mašini...

 

Lp

preprost

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

25. jan 2014 21:34

Ampak,res čudno,da se ni zjasnila,za kaj je dobro to tapkanje.

andreja m

preprost  

član od: 25.1.2014

sporočila: 168

25. jan 2014 21:39

Da jo kao pomiri. Preusmerja neke energetske poti iz negative v pozitivo al nekaj podobnega. Nisem čist šteknu, ker je tako bila zgovorna,da si komaj sledil kaj govori o nekih poteh pa križiščih pa obvozih energetskih.

 

Jaz sem kr globoko vdahnil, šel do hladilnika, vzel hladn pir, pržgal čik in mi je bilo takoj bolje.

 

Lp

preprost

slivovi cmoki  

član od: 7.8.2012

sporočila: 444

25. jan 2014 21:44

Andreja m, od tega, ko sem jaz bila na tri dnevnem izobraževanju je 6 let.

slivovi cmoki

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

25. jan 2014 21:46

Svetujem za začetek pogled v google, ogromno informacij dobite, tudi povezave v You Tube. Pred leti sem bila sama na seminarju na Pašmanu, a se ne čutim kompetentna razlagati o tem. Vem pa, da zelo pomaga pri umirjanju itd.

Lp!

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti