Tapkanje

slivovi cmoki  

član od: 7.8.2012

sporočila: 444

26. jan 2014 18:19

_tisa_, Oreo in Mojca2007, hvala vam za prijaznost in pomoč, bom še to pregledala in raziskala.


Vsem, želim lep preostanek nedelje in uspešen teden, slivovi cmoki



slivovi cmoki

Sporočilo je spremenil(a) slivovi cmoki dne 26. 2014 18:21

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

26. jan 2014 19:51

Meni tole deluje kot finta, s katero se človek za nekaj časa zamoti od nekih tem, ki jih s sabo prenaša v vsakdanjiku. In ko se neha tapkati, čohati ali karkoli že je....pridejo tiste teme iz vsakdanjika lepo nazaj. Ne gre živeti v iluzijo, da bo kdorkoli v resnici bolj miren, če se bo tapkal, globoko dihal ali pa si govoril ooommm in kar je še tega. Tudi misliti, da bo glava razvila pogojni refleks in se avtomatično sprotila zgolj zaradi enega tapkanja - pa dajto no. Na eni točki bi pa morali vedeti, da ni hitrih rešitev, da ni bližnjic do rešitev problemov in da ni plonkceglcov z odgovori, ki se postavljajo. Je samo ena dolgočasna metoda in ta je ta, da se človek prebije do njih. Edini pospešek do odgovorov je to, če te malo zadane bolezen in potem nazarensko hitro ugotoviš, da nimaš problemov in kaj je najvaženejše v življenju.

Vendelina jr.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

26. jan 2014 19:54

Vendelina jr. je napisal/a:

 Je samo ena dolgočasna metoda in ta je ta, da se človek prebije do njih. Edini pospešek do odgovorov je to, če te malo zadane bolezen in potem nazarensko hitro ugotoviš, da nimaš problemov in kaj je najvaženejše v življenju.



Vendelina jr.

 

Me zelo veseli, da nisem edina, ki tako misli. 

Vanja

slivovi cmoki  

član od: 7.8.2012

sporočila: 444

26. jan 2014 21:40

Ne padam na provokacije, tudi niso moj način življenja. Kaj vse je v življenju česar ne moremo stvarno ovrednotiti, pa človeku služi, uporablja in izrablja. Vsak-a vidi in razume s svojega stališča kar življenje ponuja. 

Lp

slivovi cmoki

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

26. jan 2014 22:22

Pa res ne vem, kaj je narobe, če se človek tu pa tam malo tapka, če mu ustreza. Zadnjih 14 dni imam pač tako reč v službi, da redno sedim za računalnikom od 8h do polnoči pa še čez in kakršana koli hitra sprostitev za vmes pride še kako prav. Sicer za tapkanje do zdaj še nisem slišala, ampak po tem, kar tu pišete, že ne more biti nič slabega za takole na hitro vmes. Saj ni nikjer nihče napisal, da bo s tem reševal svoje življenjske probleme.

Sonja

tisa55  

član od: 1.11.2012

sporočila: 75

26. jan 2014 22:26

preprost je napisal/a:

Ma ravno ta teden je bila na RTV Slo, ne vem kateri program ena oddaja o tem. O tapkanju. Bila je ena zelo zgovorna gospa ....

preprost

Gospa je bila Pika Rajner, ki je prva "pripeljala" metodo EFT (ali tapkanja) v Slovenijo. Na hitro je poskusila predstaviti tole metodo tistim, ki zanjo še niso slišali. Tudi sama sem bila pred leti na eni njeni delavnici. Žal sem premalo vztrajna, da bi EFT vsak dan vadila, se ga pa večkrat poslužim. Pred nekaj dnevi sem si tako pregnala glavobol, pa cmok v grlu ...metoda zares deluje pa naj kdo verjame ali ne.

 

tisa55

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

26. jan 2014 23:47

Sem malo na hitro in površno preletela tole temo in postalo mi je jasno, s čim učiteljica v eni izmed bližnjih osnovnih šol umiri preveč živahno deco. Eni starši so mi namreč lani govorili  o tem tapkanju na začetku ure matematike, ko so otroci čisto prevec živahni, saj imajo pred tem telovadbo. 

Sicer pa je super poznati kakšne tehnike sproščanja, da se npr. znamo umiriti v pravem trenutku in ne butnemo kar vsake besede iz sebe, ki nam pade na misel v tistem trenutku, pa da morda lažje zaspimo zvečer, ko imamo kdaj še polno glavo dnevnega dogajanja itd...., vsak pač po svoje. Nekateri meditirajo, drugi tečejo, tretji poslušajo kakšno glasbo... Da pa kdo tudi služi s podajanjem znanja iz teh zadev, ni nič takšnega, vsak po svoje evre služi. 

Ognjič

Oreo  

član od: 27.11.2011

sporočila: 111

27. jan 2014 0:20

Predvsem tisti, ki kulinariko izrabljajo za izlivanje žolča, bi lahko začeli tapkat, božat, dihat al meditirat.

Mogoče odkrijejo, da pa le niso tako vsevedni in se ne bodo več pri vsaki temi oglašali.

 

Oreo

anta  

član od: 19.12.2013

sporočila: 38

27. jan 2014 0:39

Očitno bi tudi sama potrebovala nekaj za sproščanje,da ne bi ob tej uri slonela na kulinariki in jamrala,kako pa jaz ne morem zaspati (kar je res).Sicer vem,kaj pomaga,a je žal trenutno nedostopno in pač ni pri roki.

Pa lepo in mirno noč.

anta

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

27. jan 2014 7:35

Anta upam, da si se naspala.

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti