Zažgano pecivo

Kulinaričarka  

član od: 4.10.2012

sporočila: 29

tema odprta - 22. dec 2013 16:20 | ogledi: 4.270 | odgovori: 6

Pozdravljeni!

Zaradi slabega prebiranja recepta sem zažgala božični sadni kolač. Ali bi lahko situacijo kako popravila? Pogrenila je samo skorja. Sredica je dobra. Bi bilo dobro da ga potresem s sladkorjem v prahu? Porežem vstran robove in naredim kvadratke? 

Prosim vas za pomoč,

hvala in LP,

Kulinaričarka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5189

22. dec 2013 16:32

Kar je zažgano, bo ostalo zažgano, ne glede na to, s čim potreseš ali premažeš. Obreži, pa bo, saj oblika pri pecivu še zdaleč ni najbolj pomembna reč.

Sonja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

22. dec 2013 17:41

Jaz bi zažgano obrezala, ostalo narezala na koščke in spekla sladek "kruhov" narastek:

Na kocke narezano pogačo  pustiš čez noč, da se posuši. Potem preliješ z mešanico: 1 jajce 1 dl smetane (jaz vedno vzamem pol deci mleka in pol deci smetane), nekoliko sladkorja (odvisno od tega, kako sladka je tvoja pogača) , vanilijo, limonino lupino (ali pomarančno). Jajce in smetana je dobro razmerje za tekočine, sama pač povečaš količino. Lahko dodaš še rozine, na krhlje naribana jabolka (te prej pokuhaš s sladkrojem in cimetom), gre z zimsko bučo, delala sem ga že z malinami, jagodami. LAhko dodaš belo čokolado...kombinacij je nebroj. 

Pečeš, kot je opisano v temle receptu.http://www.kulinarika.net/recepti/17893/sladice/kruhov- 

Če pripraviš še viskijevo kremo bo vse skupaj itak špica. Namesto viskija vzemi rum, slivovko ipd. Ti poovem, da bo boljše tako pripravljena, kot pa sama suha pogača. 

Vanja

Johanna  

član od: 14.5.2013

sporočila: 377

22. dec 2013 17:58

Najenostavnejša rešitev se mi zdi sladkorna glazura: 100 ml vode

                                                                                         100 g sladkorja

                                                                                          sok ene limone

Vse skupaj mešaj, da se sladkor raztopi - na ognju, seveda. Malo ohladi - ne preveč - in polij po že obrezanem kolaču.

Druga varianta je lahko čokoladna glazura. Čokoladi dodaj žlico ali dve masla. 

Okrasiš z lističi mandlja, lešnikov...

Johanna

Kulinaričarka  

član od: 4.10.2012

sporočila: 29

22. dec 2013 18:10

Najlepša hvala vsem za hitre odgovore. Vanja_v_ZDA vaš recept more biti odličen po okusu. Sedaj sem kolač obrezala, če bo pa zjutraj še vedno grenil, bom probala zadevo izboljšati po vašem receptu. Hvala tudi vama Limnol in Johanna.

Čim manj zažganih trenutkov in lep pozdrav,
Kulinaričarka

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2344

23. dec 2013 16:23

Zažgano plast se da lepo odstraniti z ribežnom za oreške. S tistim kuhinjskim ribežem, ki je podoben grobi pili. Obočajno je tako narejena ena stran od štiristranskega ribeža.   

Lepo z ribežem "odpiliš" proč zažgano plast. Kako potem površino obdelaš, je pa stvar ideje.

Katrca11

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

23. dec 2013 16:40

Edina lekcija, ki jo začetnik lahko potegne iz zažganega, je ta, da je treba zadevo preprosto narediti še enkrat in če ne bo šlo, pa še enrkat, dokler ne bo toliko pameti v glavi, da se bo sporti gledalo, kaj nastaja, da bo glava pri stvari, ko se bo doziralo pečenje itd itd itd

 

Improvizacije se delajo po tem, ko se zna baza. Pred tem je pa v rastru, ki se mu reče "kr neki". Verjetno vse vsak toliko ceni, da ne proizvaja idelkov iz rastra "kr neki"....ali pač?

 

Jaz sem svoj prvi biskvit sfušala trikrat in v četrto je uspelo (brez gledanja na net, kje delam narobe) - v enem dnevu. Sem si rekla, da ne odneham, dokler ne osvojim tega, ker raketna znanost to ni.

 

 

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti