Recepti za 90-dnevno dieto

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

17. mar 2005 13:01

Poglejte kaj sem našla na netu (čeprav se z vsemi predlogi nebi strinjala; npr sadno zelenjavni dan + krompir, džuveč, koruzni kolač, ...): Presodite mogoče bo komu v pomoč. PRIMER JEDILNIKA : 1. BELJAKOVINSKI DAN Zajtrk: 2 jabolka Kosilo: skuta zmešana s čebulo, kumino, ketchupom, 2 kosa črnega kruha in solata. Večerja: jogurt ali kislo mleko. 2. ŠKROBNI DAN Zajtrk: pomaranča, kivi, jabolko Kosilo: prebranec s čebulo, papriko, paradižnikom in solata iz paradižnika Večerja: enaka kot in kosilo 3. OGLJIKOVO-HIDRATNI DAN Zajtrk: Banana Kosilo: 4 kosi črnega kruha z namazom (ketchup, ajvar) in paradižnikova solata Večerja: 4 kepice sladoleda 4. SADNO-ZELENJAVNI DAN Zajtrk: 2 breskvi Kosilo: cvetača (kuhana, solata), solata... špinača ali blitva Večerja: enako kot za kosilo 5. BELJAKOVINSKI DAN Zajtrk: 2 breskvi Kosilo: 2 velika kosa ribe (kuhane ali na žaru), 1 kos kruha, solata, krožnik ribje juhe Večerja: jogurt ali kislo mleko 6. ŠKROBNI DAN Zajtrk: 2 pomaranči Kosilo: riž, kuhan grah, ketchup, ajvar in paradižnikova solata Večerja: enako kot za kosilo 7. OGLJIKOVO-HIDRATNI DAN Zajtrk: 2 manjši hruški Kosilo: enako kot četrti dni Večerja: 2 srednje veliki sladici (kakšen kolač ali sadna torta) 8. SADNO-ZELENJAVNI DAN Zajtrk: 2-4 slive Kosilo: zelenjavna musaka (s krompirjem) Večerja: enako kot za kosilo 9. BELJAKOVINSKI DAN Zajtrk: 2 breskvi Kosilo: 2 srednje zrezka (kuhana ali na žaru) 2 kosa črnega kruha, solata, 2 dl paradižnikovega soka Večerja: jogurt, kislo mleko 10. ŠKROBNI DAN Zajtrk: 2 pomaranči, kivi, jabolko Kosilo: kuhan krompir, ketchup ali ajvar ali krompir solata Večerja: enako kot za kosilo 11. OGLJIKOVO-HIDRATNI DAN Zajtrk: rezina lubenice Kosilo: korenček z ajvarjem, ketchup ali parmezan Večerja: 2 sladici 12. SADNO-ZELENJAVNI DAN Zajtrk: 2 breskvi Kosilo: sataraš, solata iz kumar Večerja: enako kot za kosilo. 13. BELJAKOVINSKI DAN Zajtrk: 2 breskvi in/ali jabolka Kosilo: 10 čevapčičev, kos kruha (samo po želji) solata, paradižnikova juha (brez rezancev) Večerja: jogurt, kislo mleko 14. ŠKROBNI DAN Zajtrk: 1 pomaranča Kosilo: kuhan grah, riž, krompir, ketchup, ajvar in solata iz paradižnika Večerja: enako kot za kosilo. 15. OGLJIKOVO-HIDRATNI DAN Zajtrk: 1 grozd Kosilo: pizza a narejena iz črne moke (tip 850), ketchup, ajvar, solata iz paradižnika Večerja: 2 palačinki, ki jih lahko nadevate z vsem, razen samim sladkorjem ali evrokremom 16. SADNO-ZELENJAVNI DAN Zajtrk: 4 slive Kosilo: jajčevec (melancan) in solata iz paradižnika Večerja: enako kot za kosilo 17. BELJAKOVINSKI DAN Zajtrk: 2 breskvi Kosilo: koruzni kolač ali kruh, mleko, jajca in skuta ali kakšen lahki sir, blitva, špinača, jogurt in solata Večerja: kislo mleko 18. ŠKROBNI DAN Zajtrk: 2 jabolka Kosilo: kuhan grah, krompir, ketchup, ajvar, paradižnik Večerja: enako kot za kosilo 19. OGLJIKOVO-HIDRATNI DAN Zajtrk: 1 grozd Kosilo: špageti, ketchup, ajvar, paradižnikova solata Večerja: 2 sladici 20. SADNO-ZELENJAVNI DAN Zajtrk: 2 breskvi Kosilo: sladko zelje brez mesa in prežganja (lahko je dušeno ali v solati) Večerja: enako kot za kosilo 21. BELJAKOVINSKI DAN Zajtrk: 3-4 slive Kosilo:250 g na čebuli praženih (ternstanih) šampinjonov, kos kruha, mešana solata in 2 dl paradižnikovega soka Večerja: kislo mleko 22. ŠKROBNI DAN Zajtrk: 2 pomaranči Kosilo: kuhana koruza ali polenta Večerja: enako kot za kosilo 23. OGLJIKOVO-HIDRATNI DAN Zajtrk: 2 hruški Kosilo: 4 kosi črnega kruha s ketchupom, ajvarjem in paradižnikova solata Večerja: Komad torte 24. SADNO-ZELENJAVNI DAN Zajtrk: 2 breskvi Kosilo: džuveč (riž s satarašem), 3 pečene paprike Večerja: enako kot za kosilo 25. BELJAKOVINSKI DAN Zajtrk: 2 breskvi Kosilo: 10 čevapčičev, kos kruha, mešana solata, 2 dl paradižnikovega soka Večerja: jogurt, kislo mleko 26. ŠKROBNI DAN Zajtrk: 2 pomaranči Kosilo: kuhan grah, krompir, riž, fižol, jedi lahko po želji dodate malo ketchupa Večerja: enako kot za kosilo 27. OGLJIKOVO-HIDRATNI DAN Zajtrk: 1 grozd Kosilo: špageti (začinjeni z baziliko in malo olivnega olja) in paradižnikova solata Večerja: 2 palačinki 28. SADNO-ZELENJAVNI DAN Zajtrk: 4 slive Kosilo: jajčevec, ki ga pripravite po želji Večerja: enako kot za kosilo 29. VODNI DAN 30. BELJAKOVINSKI DAN Zajtrk: 2 jabolka Kosilo: koruzni kolač ali kruh, malo kisle smetane, solata začinjena s kisom Večerja: jogurt 31. ŠKROBNI DAN Zajtrk: 2 pomaranči Kosilo: kuhan grah, krompir, paradižnikova solata Večerja: enako kot za kosilo Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

Zajčica  

član od: 17.3.2005

sporočila: 63

21. mar 2005 9:34

tale ima pa rada ajvar Zajčica

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

21. mar 2005 19:29

Jaz tudi, paradižnik tudi, mora biti nekaj rdečega, sicer nekaj manjka. riba-ribica

karmena  

član od: 16.3.2006

sporočila: 3

27. mar 2006 23:42

Punce, pod kaj uvrščate krompir?. Meni ni jasno ker nekje ga zasledim pod OH nekje pa pod škrob! karmena

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

28. mar 2006 6:21

Krompir (kuhan, pečen) je škrob. Med OH bi bil v primeru, da pripraviš npr. krompirjeve svaljke. jankica

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

28. mar 2006 17:16

Jojmene, dekleta, tole je prava zakladnica idej in receptov - samo volje mi še manjka, da bi začela. A je ima slučajno katera preveč in bi mi malo odstopila? Blanchy

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

28. mar 2006 17:29

Blanchy, pošiljam ti 10 kg volje za hujšanje. Tako, sedaj jo imaš in se ne moreš več izgovarjati. Pozdrav od riba-ribica

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

28. mar 2006 20:46

No, zdaj pa imam! A da bi kar jutri začela??? O.K., bom pa poskusila (ampak vsaj toliko še moram počakati, da vidim, kaj se mi bo ponoči sanjalo). Bom sporočila jutri svojo odločitev. Blanchy

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

29. mar 2006 20:41

Hojla, tukaj sem, kot sem obljubila. Uspešno sem prekrmarila svoj prvi beljakovinski dan . Hvala, riba-ribica za tvojih 10 kg volje - upam, da ne bo prehitro pošla. Blanchy

moki  

član od: 13.3.2006

sporočila: 95

29. mar 2006 21:06

Blanchy, če boš še kdaj potrebovala kakšno spodbudno besedo ali nasvet, se oglasi na forumu Ločevanje živil 90. dni. Prepričana sem, da ti bo všeč. Tudi meni je pomagalo, da sem dieto uspešno speljala do konca. moki Sporočilo je spremenil(a) moki dne 29. mar 2006 21:09:33

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti