Sos...pomoč v hrani...

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

27. nov 2013 9:23

Dober kuhar ne vzemi tako  slabo, kar je babka napisala. v naslednjem postu je dodala, da povej kaj najbolj nujno potrebujeta (mogoče je to hrana, obleka ali obutev  za hčer ali zate- verjetno bi prišla prav kakšna številka, mogoče nujno potrebujeta tudi toaletne potrebščine.....) če veš kaj človek res potrebuje mu veliko lažje pomagaš. Prav nihče pa ne pričakuje, da boš tu razlagal podrobnosti in vzroke, zakaj si prišel v to situacijo ko ne vidiš druge možnosti preživetja kot da prosiš. Kot si verjetno prebral se babka "ukvarja " s pomočjo potrebnim ( verjetno zato ve kakšne informacije potrebuje, da ti bo lahko poslala tisto, kar ti bo najbolj prišlo prav) in ima mogoče na razpolago še kaj drugega kot le hrano, ali pa ti ne želi pošiljati kakšnih stvari,ki jih ne jesta. Sprejmi ponujeno roko.

lp

patka

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

27. nov 2013 9:43

derkuhar, ne zameri, ampak tvoj užaloščen in suhoparen odgovor bo marsikoga odvrnil od želje, da bi ti morda  pomagal.

Ljudje imajo vse manj, kljub temu še vedno radi pomagajo. Ampak če pomagajo, imajo tudi pravico kaj več zvedeti, komu in zakaj. Na ZS ali javno, saj je navsezadnje čiso vseeno.

Če človek nima kaj skrivat,  ga ni treba biti sram. Sram bi moralo biti družbo, ki  revščino in životarjenje dovoli.

Kar hočem povedati je, da smo ljudje postali skeptični, ker jih je veliko tudi takih, ki pomoči ne potrebujejo,

pa se znajdejo in prosijo, kasneje pa  prodajajo in se nam smejijo v brk.  Poudarjam, ne govorim o tebi, bognedaj,  nikoli si ne dovolim soditi ljudi, ki jih ne poznam in ne vem nič o njih.

Patka ima prav, babka 1951 pa tudi.

 

 

Vse dobro vama želim!

Kotarca

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

27. nov 2013 10:32

Kotarca!

kvačkarica

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

27. nov 2013 11:02

doberkuhar je napisal/a:

ZA babka 1951

moj klic Sos-Pomoč,je dovolj jasen in ni prav nič" suhoparen",ne bom pa šel v podrobnosti,kako,zakaj,kdaj...

če si podnajemnik z tako majhno pokojnino(420€neto)+ vsi stroški...?kaj pa mi potem še ostane'

Tisti ki želijo pomagati se mi bodo(so se mi že)že sami oglasili...na prim.:daablu.

Pa lep dan vsem tistim skeptikom!

LP-Peter
doberkuhar

Veseli me tvoja visoka samozavest in prepričana sem, da se boš iz stiske skupaj s hčerko povlekel sam.

Vsa nadaljna debata in dejanja so iz moje strani zaključena in še oprosti ne bom dodala.

Vseeno ti iz vsega srca želim vse dobro

babka1951

Johanna  

član od: 14.5.2013

sporočila: 377

27. nov 2013 11:55

Babka, dobrota je sirota...

Drugič pa premisli, komu ponudiš prst, da ti ne bo šla cela roka...

Johanna

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

27. nov 2013 13:11

VilmaS je napisal/a:

Mene pa zanima, če bi bil pripravljen v zameno za pomoč v hrani/denarju skrbeti za ostarelo gospo (iz Ljubljane)?

LP, V.

Očitno je tole prevelik zalogaj za upokojenca; morda bi doberkuhar v zameno za hrano pomagal samo pri spravilu drv, ki so zaradi izredne situacije (gospa se je namreč poškodovala) ostala nepospravljena?

LP, V.

Johanna  

član od: 14.5.2013

sporočila: 377

27. nov 2013 13:56

, Vilma, pa kje ti živiš hahaha...saj vem, saj razumem...

Ti pa polagam na srce: 

Ne kliči -a, še prehitro sam pride...

Johanna

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

27. nov 2013 14:24

Hudo se bojim, da sem imela prav. Google najde marsikaj

 

Kotarca

Johanna  

član od: 14.5.2013

sporočila: 377

27. nov 2013 14:51

daabul je napisal/a:

 vem,da je bil odziv precej boren.

 

daabul

 

Me veseli. To pomeni, da znamo brati med vrsticami, ter ločimo zrnje od pleveli.

Johanna

daabul  

član od: 11.2.2007

sporočila: 97

27. nov 2013 16:23

Jutri je zahvalni dan in tole je cudovita priloznost,da se spomnimo in pomagamo ljudem potrebnim pomoci.

Ko dajemu drugim,dajemo najvec sebi. Ne pozabite tega,kakrsnakoli je vasa odlocitev.

Tule se razpreda mnogo prevecnegativnosti,ki ne pomaga nikomur.Prav gotovo pa ta energija ne priopomore k boljsemu jutri.Vsi smo odgovorni za boljsi jutri nas in nasih potomcev. Vsaka sprememba se zacne z idejo in majhno spremembo. Samo mala sprememba v nasem razmisljanju bo zasejala seme boljsega in mnogo bolj sprejemlivega sveta.

Zelim vsem lep dan,pozdrav

 

 

daabul

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti