Davki, ah ti davki...

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

20. nov 2013 5:30

Babka - ampak kaj ko bo tem, ki bi se vsi radi raztrestli vsepovsod, preveč, se bodo dvignili pa okoljevarstveniki, češ da bomo še dodatno onesnažili naš že tako onesnaženi planet

Moja kolegica je vedno reka - kakorkoli se obrneš - rit je vedno zadaj.

Moje razmišljanje je najbližje frininemu. Dodala bi pa še to - vsako živo bitje ima pravico do spodobnega slovesa in pokopa.  Jezi me, ko se ukinjajo pravice, ki pravzaprav po moje niti niso več pravice ampak dolžnost naše družbe in marsikomu je ta denar ob smrti najdražjih, ko je raznoraznih stroškov že tako preveč, pomenil veliko. Stari ljudje so imeli navado reči - še za pogreb prišparam, da moji ne bodo imeli po moji smrti stroškov z mano. In če niso uspeli spraviti skupaj vsaj taga kupčka denarja jih je to dejansko zelo skrbelo.

Tako da - naša draga družba - že tako ste oklestili prejemke že tako obubožanih prebivalcev deželice na južni strani Alp. Sramota je, da človek ne more preživeti sebe in svojih najbližjih s poštenim delom svojih rok, ali da si po 35, 40 ali ko bomo mi odhajali v penzijo še več letih poštenega dela, ne bo prejel dovolj, da bi v miru užival zadnja leta svojega življenja. Sedaj ste ugotovili, da bi nas lahko prikrajšali še za pogrebnino, to zadnje kar nam oz našim svojcem po naši smrti pripada v tem materialnem svetu. Vidim, da so vrednote res padle na podenj, saj ni nič več sveto in nedotakljivo. Dragi spomeniki in razkošen pogreb so pa že druga zgodba in tako jih plačajo tisti, ki imajo in jim ves ta pomp nekaj pomeni. Tu pa gre za tisto osnovno, za minimum.

Lep dan vsem.

tedyka

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

20. nov 2013 11:08

Ja, tedyka - saj ne bom dol padla sem v življenju tolk pridna, da bom gor ostala... sem pa med drugim tudi zapisala, naj me raztrosijo takrat, ko veter piha

Kar se pa tiče tvojega razmišljanja o pogrebnini, sem pa enakega mnenja... pa še nekaj bi omenila, pojdite danes na grobove in si oglejte ves tisti kič, ki so ga nekateri za prvi november prinesli in ga do dvajsetega oktobra naslednje leto, ne bodo odstranili...kaj več nadaljujem prihodnjič.............

babka1951

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

21. nov 2013 11:11

Tisti, ki denar na veliko  zapravljajo za 1. november, praviloma niso plačniki pogrebnih stroškov.

F r i n a

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2344

23. nov 2013 19:48

Od tega ukrepa imajo korist samo banke in lumpje,  ker bodo ljudje šparali za pogreb in s tem povezane stroške. Tako naj bi vsak, ki predvideva, da bo umrl sam ali kdo od bližnjih svojcev, nekje prihranil nujni znesek za pogreb. Če ga bo hranil v banki, bo imela korist banka, ki bo ta denar posojala naprej,   če bo denar doma v štumfu, bodo tatovi vedeli, kje iskati gotovino. 

 

 

Katrca11

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2511

23. nov 2013 21:12

Glede na to, da bodo mene študentje razparcelirali, ne rabim parcele za grob in  lahko  svoj denar zapravljam po nakupovalnih centrih!!!! In moja otroka tudi, ker ne bosta nikoli kupovala nagrobne navlake.

V Takku sem si  včeraj kupila hlače za 7€, toliko stane paket 6 sveč.

marjja

Johanna  

član od: 14.5.2013

sporočila: 377

23. nov 2013 21:44

babka1951 je napisal/a:

Jaz sem že davno nazaj prosila moje domače, naj me med gorami raztrosijo, pa se s tem niso strinjali, pol sem pa napisala in notarsko uvekovečila: Želim si...



babka1951

 

Babka, ne vem, če ti bo ta notarski cetlc kaj pomagal. Mislim, da boš kar v zidni niši končala...

Ja, pa vse najboljše, čeprav z zamikom 

Johanna

Johanna  

član od: 14.5.2013

sporočila: 377

23. nov 2013 21:50

marjja je napisal/a:

Glede na to, da bodo mene študentje razparcelirali, ne rabim parcele za grob in  lahko  svoj denar zapravljam po nakupovalnih centrih!!!! In moja otroka tudi, ker ne bosta nikoli kupovala nagrobne navlake.

V Takku sem si  včeraj kupila hlače za 7€, toliko stane paket 6 sveč.



marjja

 

Marrja, ti si pa danes dobro razpoložena 

Dobro da ni petek - trinajsti 

Johanna

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

24. nov 2013 8:24

Johanna je napisal/a:

babka1951 je napisal/a:

Jaz sem že davno nazaj prosila moje domače, naj me med gorami raztrosijo, pa se s tem niso strinjali, pol sem pa napisala in notarsko uvekovečila: Želim si...



babka1951

 

Babka, ne vem, če ti bo ta notarski cetlc kaj pomagal. Mislim, da boš kar v zidni niši končala...

Ja, pa vse najboljše, čeprav z zamikom 



Johanna

 

Ni nujno. Raztrosijo te lahko, kjerkoli si zaželiš (no, skoraj), le dovoljenje upravne enote potrebuješ, če gre za raztros pepela zunaj urejenega prostora na pokopališču. Postopek lahko traja okoli 14 dni, tačas je pokojni pač v hladilnici. 

Najdražji je raztros v morju, poleg stroškov do upepelitve (okoli 900 do tisoč evrov) je treba prišteti še 900 za najem ladje in ves obred, ki se opravi za raztros v morju. Na pokopališču stane raztros okoli 150 evrov, brez slovesnosti seveda, seveda je teh 150 evrov dodatek k tistim 900 do tisoč za vse ostali, kar se opravi pred raztrosom. To je pa enako kotpri vseh drugih pogrebih.

Sicer so pa info na voljo na protalu pogrebi.info.

 



mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 24.nov 2013 08:25

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5190

24. nov 2013 9:13

marjja je napisal/a:

V Takku sem si  včeraj kupila hlače za 7€, toliko stane paket 6 sveč.
marjja

 

Pomislite, če zmorete - vsi, ki se vam hlače za 7 € zdijo za valjat po tleh smešne - da je od teh 7 € šlo najmanj 6 € trgovcem in preprodajalcem. Se pravi, da je nabavna cena takih hlač pri proizvajalcu manj kot 1 €. Manj kot 1 € za vse tiste skupaj, ki so obdelovali bombažna polja (ali strigli ovce ali zbirali plastične odpadke po kontejnerjih), pobarvali, obdelali vlakna, stkali blago, skrojili hlače, jih sešili, naredili zadrge, gumbe in zakovice....tako rekoč zastonj, zato, da se lahko zdaj tudi na njihov račun valjate od smeha.Tolažba: ti zanesljivo niso in ne bodo postavljal hohštaplerskih nagrobnikov za svoje starše.

 

Sonja

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2511

24. nov 2013 9:30

In poanta je v čem??

Ne zmorem pomisliti.

A bi si morala namesto hlač kupiti sveče? Ali nagrobnik? 

Eh, nič, bom rajši . Jaz pač sveta ne morem rešiti, kupim hlače ali ne.

Limnol, saj si že večkrat ugotovila, da nisva na istem nivoju, ne vem, zakaj se tako trudiš.

 

marjja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti