Davki, ah ti davki...

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

24. nov 2013 20:46

Ko smo že ravno pri darovanju organov - mogoče bi se pa tu lahko zgledovali po naših severnih sosedih: tam velja, da je vsakdo darovalec, razen če podpiše izjavo, da ne dovoli odvzema organov po smrti (pri nas je ravno obratno). 

Sonja

Johanna  

član od: 14.5.2013

sporočila: 377

24. nov 2013 21:34

Oh, Babka samo da si spet tu... . Pravijo, da je smeh pol zdravja, bomo vsaj zdravi - čeprav na pol. 

Johanna

Johanna  

član od: 14.5.2013

sporočila: 377

24. nov 2013 21:37

limnol je napisal/a:

Ko smo že ravno pri darovanju organov - mogoče bi se pa tu lahko zgledovali po naših severnih sosedih: tam velja, da je vsakdo darovalec, razen če podpiše izjavo, da ne dovoli odvzema organov po smrti (pri nas je ravno obratno). 



Sonja

 

No, ta sistem mi je pa všeč. Res.

Johanna

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

25. nov 2013 5:58

Johanna je napisal/a:

limnol je napisal/a:

Ko smo že ravno pri darovanju organov - mogoče bi se pa tu lahko zgledovali po naših severnih sosedih: tam velja, da je vsakdo darovalec, razen če podpiše izjavo, da ne dovoli odvzema organov po smrti (pri nas je ravno obratno). 



Sonja

 

No, ta sistem mi je pa všeč. Res.



Johanna

 

Meni tudi.

pirnica

zoyaa  

član od: 1.8.2011

sporočila: 88

25. nov 2013 6:38

Saj ne nora v slabem smislu :)) Samo pač pogumna, da o tem razmišljam že sedaj :)

Drugače me podpirajo, vendar se sami še niso opogumili za kaj takega, mogoče se bodo, ko si sama to uredim :)

Sem tudi dvakrat na leto darovalka krvi, že od osemnajstega leta...nikooli še nisem zamudila, nevem zakaj je nebi dala, saj jo imam že tako prevečPa tudi sama igla niii tako grozna kot nekateri mislijo...če dajo enkrat to čez, je drugič že lažje :)

Je tudi meni všeč ideja glede običajnega darovanja po smrti, nevem kaj po smrti še potrebuješ organe..edino če ne gre za kakšne verske razloge?tega ne vem....pomoje bi jih brez problema vsak dal, vendar ta obcija še ni tako medijsko izpostavljena, mnogo ljudi tega sploh ne ve, da se to da....

zoyaa*

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

25. nov 2013 7:52

zojaa!!!

marjja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

25. nov 2013 14:02

Ko smo ravno pri donaciji organov: Pri nas je na vozniškem označeno, če si donator ali ne. Že kar leta nazaj so naredili eno kampanijo, celo ta veliki plakati so bili ob cestah in še vedno sem pa tja vidiš nalepko na avtu: Don't take your organs to heaven, god knows we need them here. 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 25.nov 2013 15:55

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

26. nov 2013 17:58

Pošlji jo čez prevajalnik, ne?

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti