Čokolino

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

12. nov 2013 13:55

Bannanna. Razumljivo in sorry, če sem izpadel NAPADLNO. Ni bil in NI moj namen 

limnol: TOČNO TAKO. Superca. Tudi še najbolši pasulj, ali pa hrustljavo pečena postrv, pri čemer VSE GLAVE NA MOJ KROŽNIK PROSIM LEPO , rižev narastek ali pa divjačinski golaž bi slej kot prej postal PFUJ in PFEJ če bi ga imel vedno in vsepovsod na razpolago... 
Občasno pašeeeeeee in je čisto prav tako. Ta teden bo LINO 2x, pol naslednji teden morda 1x ali pa ne. Odvisno od luštov in založenosti z mlekom 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. nov 2013 13:03

Moj poskus vrnitve k minimalni uporabnosti topica: Jaz že nekaj let uporabljam otroško hrano (čoko, čokolešnik in grisolino itd) pri  pripravi supermehkih, puhastih in ekstremno-seksi kolačkov, proti katerim so vsi muffini tega sveta en čisto navaden mokast dolgčas.

Vendelina jr.

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

13. nov 2013 13:06

Vendelina jr. je napisal/a:

Moj poskus vrnitve k minimalni uporabnosti topica: Jaz že nekaj let uporabljam otroško hrano (čoko, čokolešnik in grisolino itd) pri  pripravi supermehkih, puhastih in ekstremno-seksi kolačkov, proti katerim so vsi muffini tega sveta en čisto navaden mokast dolgčas.



Vendelina jr.

 

BOŽANSKOOOOOOOOO!!! Like the idea!!!

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. nov 2013 19:47

Evo, Marlon, probaj tole

3 jajca

30 dag črne čokolade

2,5 dl sladke smetane

0,3 ruma

1 zavitek čokolešnika

čokoladirani lešniki

 

Zamešaš jajca v kremasto zmse. Na blagem ognju segravaš smetano, notri topiš čokolado in potem, ko je zadeva stopljena, zamešaš in dodaš rum. Odstaviš z ognja. Dodaš zamešano jajčno zmes. Počakaš, da se zadeva homogenizira. Nato pa počasi v tole vmešaj celo vrečo čokolešnika. Posdtopoma (keyword). Dobivaš kompaktno mehko zadevo, ki odstopa od stene posode. Ta tvarina mora potem počivati in se popolnoma ohladiti.  Iz hladne mase oblikuj (uporaba latexovih rokavic tule je must, ker se drugače vse lepi na roke) kupčke in vsak kupček zapiči en čokoladiran lešnik (a vidiš, čokoladiran lešnik + čokolešnik) in vsak tak kolaček posebej pritisni, da med peko ne razpade. Zadeve prepeci 10 minut na 190 (brez venitlatorja) in če se masa malo razmakne, jo stisni skupaj in bo okej. Ohlajene kolačke se da v papirnate skledice.

To je, btw, ena od mojih decembrskih posladkov in odkar so odjemalci to odkrili, so decembrski piškoti postali drugorazredna zadeva....

Vendelina jr.

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

13. nov 2013 19:57

A lahko jaz tudi?

 

naor

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

13. nov 2013 20:24

Vendelina jr. je napisal/a:

Evo, Marlon, probaj tole

3 jajca

30 dag črne čokolade

2,5 dl sladke smetane

0,3 ruma

1 zavitek čokolešnika

čokoladirani lešniki

 

Zamešaš jajca v kremasto zmse. Na blagem ognju segravaš smetano, notri topiš čokolado in potem, ko je zadeva stopljena, zamešaš in dodaš rum. Odstaviš z ognja. Dodaš zamešano jajčno zmes. Počakaš, da se zadeva homogenizira. Nato pa počasi v tole vmešaj celo vrečo čokolešnika. Posdtopoma (keyword). Dobivaš kompaktno mehko zadevo, ki odstopa od stene posode. Ta tvarina mora potem počivati in se popolnoma ohladiti.  Iz hladne mase oblikuj (uporaba latexovih rokavic tule je must, ker se drugače vse lepi na roke) kupčke in vsak kupček zapiči en čokoladiran lešnik (a vidiš, čokoladiran lešnik + čokolešnik) in vsak tak kolaček posebej pritisni, da med peko ne razpade. Zadeve prepeci 10 minut na 190 (brez venitlatorja) in če se masa malo razmakne, jo stisni skupaj in bo okej. Ohlajene kolačke se da v papirnate skledice.

To je, btw, ena od mojih decembrskih posladkov in odkar so odjemalci to odkrili, so decembrski piškoti postali drugorazredna zadeva....



Vendelina jr.

 

Tole se pa bere prav orgazmično   bom poskusila, imam ravno en čokolešnik že dolgo v omari... Samo to me zanima - katero pakiranje čokolešnika, jaz imam tisto veliko vrečo, 0,5 kg. Verjetno je mišljena manjša, ki je v škatli?



JJ

Sporočilo je spremenil(a) JanisJoplin dne 13.nov 2013 20:35

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. nov 2013 20:44

Če imaš pol kile čokolešnika, množi z 2 ostale sestavine, boš dobila ven kakih 45 kolačkov.

 

Vendelina jr.

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

13. nov 2013 21:07

Bere se boooooožansko. Mislim, da nas je sedaj KAR več kandidatov, da probamo tole preprosto a ČOKASTO sladico. Nekaj novega v železnem repertuaro sladic, pri čemer zadeva sploh ni neki bav-bav priprave. AJ LAJK!!!!
Danke Vendelina!

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

13. nov 2013 22:13

mmmm bere se kot brownieji... 

MarJak  

član od: 18.12.2009

sporočila: 11

14. nov 2013 12:46

Vendelina jr.,

a se jih lahko že kar speče v papirnatih skledicah?

 

hvala.

MarJak

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti