Čokolino

coseine  

član od: 26.8.2013

sporočila: 9

tema odprta - 7. nov 2013 17:08 | ogledi: 8.605 | odgovori: 55

Zanima me kakšno je vaše mnenje o čokolinu..mogoče kdo ve, zakaj redi ali so to le napačna  mišljenja ?

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

7. nov 2013 17:39

To so neka umazana in zlonamerna natolcevanja, čokolino redi prav toliko kot katerokoli drugo živilo, sestavljeno praktično iz čistih (enostavnih in sestavljenih) ogljikovih hidratov. Kar pomeni zelo ali pa sploh ne, pač odvisno od tega, koliko ga poješ in kako ga nameravaš pokurit (50 g pred aerobno aktivnostjo se bo verjetno obnašalo drugače kot 300g pred spanjem). lp, proxima

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

7. nov 2013 17:49

Po mojem mnenju je vsaka hrana v normalnih količinah vredu. Kar pa se tiče tega da redi ga tolko kot vsaka druga hrana zaužita v neprimernih količinah in neprimernem času.

testeninca

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

7. nov 2013 18:08

Moje mnenje o čokolionu je zelo dobro. Sploh verzje za odrasle, ko noter zrežeš še pest orehov in v rumu namočenih rozin. Žlica smetane tudi pomaga in malo kakava potresenega po vrhu. Ali pa na koščke narezana ali speštana banana (sadje! zdravo!). Hja, vse ostalo pa..... glej zgoraj.

V mladih letih smo to jedli navsezgodaj zjutraj pred smučanjem. Grdi jeziki pa seveda natolcujejo vse mogoče, tudi to, da smo to jedli tudi, ko nismo šli smučat. Pa celo še potem, ko nismo bili več mladi.



Sonja

Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 07.nov 2013 18:15

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

7. nov 2013 18:26

Menda redijo celo japke, ne sam čokolino. Sprobano in potrjeno

lp

cervus

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

7. nov 2013 19:08

elaphus je napisal/a:

Menda redijo celo japke, ne sam čokolino. Sprobano in potrjeno

lp



cervus

No, sedaj pa vem, zakaj se širimo....

peter

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

7. nov 2013 20:23

Če ga nimaš kot vsakodnevni obrok ampak ga vzameš kot sladico (torej le tu in tam), bo ravno prav

tjasa7  

član od: 15.1.2009

sporočila: 71

7. nov 2013 21:32

saj pise na embalazi koliko kalorij ima. seveda, da redijo tudi jabolka. vsaka svar redi. odvisno je samo koliko pojes dolocen hrane. logicno, da ima 10 jabolk vec kalorij kot npr. ena zlica cokolina. ce vsako jutro pojes skodelico cokolina, to kaloricno ni nic vec, kot kos kruha z maslom in marmelado naprimer. zajtrk mora bit! :)

tjasa7

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

7. nov 2013 22:29

Matr, saj sem vedela, napačen smejko. Tale bi moral bit, tam pri redilnih japkah:

lp

cervus

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

8. nov 2013 2:40

proxima je napisal/a:
To so neka umazana in zlonamerna natolcevanja, čokolino redi prav toliko kot katerokoli drugo živilo, sestavljeno praktično iz čistih (enostavnih in sestavljenih) ogljikovih hidratov.

Kar pomeni zelo ali pa sploh ne, pač odvisno od tega, koliko ga poješ in kako ga nameravaš pokurit (50 g pred aerobno aktivnostjo se bo verjetno obnašalo drugače kot 300g pred spanjem).

lp, proxima

 

Nekaj let nazaj je nastala 8 strani dolga tema o Čokolinu, osnovno vprašanje je bilo zastavljeno v podobni smeri, kot tvoje, coseine. Preberi, mogoče boš dobila tudi tu odgovore na svoje vprašanje 
http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=3986

 

Kratko guglanje pa najde tudi originalno spletno stran z vsemi podatki o kalorični vrednosti tega izdelka. Zdaj pa svinčnik v roke in računat, koliko sklec bo treba narediti za pokurit obrok Čokolina

http://www.podravka.hr/brandovi/proizvodi/djecja-hra

Mojca

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

8. nov 2013 5:41

Kalorije so ene take žuže, ki nam ponoči zlezjo v omaro in skrčijo obleke... 

robida

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti