Ali kdo pozna ta grm ?

francis  

član od: 7.7.2007

sporočila: 130

tema odprta - 22. okt 2013 12:43 | ogledi: 6.033 | odgovori: 5

Vsako jesen naberem na bregovih Ljubljanice šopek iz tega grma, ni mi pa še uspelo ugotoviti, kako se rastlini reče.

Hvala za pomoč in lp!

http://www.dr-siftar-fundacija.org/wp-conte

 

 

 

francis

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

22. okt 2013 14:21

Hvala Janiska, videvam ga velikokrat, všeč mi je zelo, nisem pa vedela, da je strupena

babka1951

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

22. okt 2013 14:59

Jaz sem ga že davno poznala pod imenom "škofova kapica", vedela sem tudi, da so jagode menda precej strupene, nisem pa vedela, da so pa tako farmakološko zanimive - vsebujejo kofein in teobromin, ki sta zelo razširjena alkaloida, in neke kardiotoksične glikozide, ki so podobni digitalisu. Nasploh se včasih sprašujem, zakaj je pri nas poznavanje strupenih rastlin bolj ali manj na psu (in se teoretik zarote v meni tudi sprašuje, če bi bilo ob boljšem poznavanju morda zastrupitev celo več, ne manj, samo da ne bi bile naključne oziroma po nesreči)... lp, proxima

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

22. okt 2013 15:15

Jaz sem imela srečo, da me je v osnovni šoli v drugem razredu učil učitelj, ki je dobro poznal rastline v naši okolici, velikokrat smo šli v gozd in prepoznavali rastline in se učili o njih. Na žalost pa je to znanje precej izpuhtelo (zaradi neuporabe).

Lani pa sem delala v velikem vrtnem centru, kjer sem na novo spoznala mnogo rastlin in zanimanje se je povrnilo.

 

Proxima...



JJ

Sporočilo je spremenil(a) JanisJoplin dne 22.okt 2013 15:16

francis  

član od: 7.7.2007

sporočila: 130

22. okt 2013 17:17

Hvala za odgovore. Po naključju sem naletela na slikco, ko sem iskala ime pa ni moj opis nič pomagal.

Izgleda lepo, čeprav v vazi izgubi svežino. Za nekaj časa pa bo vseeno spomin na lepe popoldneve ob reki.

 

Lep pozdrav!

francis

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti