Marmelada iz kruhomata

binka  

član od: 26.7.2004

sporočila: 16

26. jul 2004 22:55

Jaz sem pa zadnjič delala jagodno in marelično marmelado ampak je prišla preveč kisla. Očetu je sicer všeč ker ne mara sladko, jaz je pa ne morem jesti. Delala sem jo po receptu ki je v knjižici od aparata. K sadju sem dodala sladkor za vlaganje in kislino za vlaganje. Ali je želirni sladkor in sladkor za vlaganje isto? Je mogoče zaradi kisline za vlaganje marmelada tako kisla, ali bi bila marmelada v redu tudi če nebi dodala kisline za vlaganje? Se opravičujem če so vprašanja butasta, ampak sem bolj nova v kuhanju česarkoli Res ne vem zakaj pride marmelada tako kisla, imate kakšen predlolg? Lp binka

natasa83  

član od: 21.9.2008

sporočila: 19

6. avg 2009 12:52

joj, kolk je pa fino marmelado delat s kruhomatom.....simpl..samo noter daš vse sestavine in pustiš.....brez mešanja, brez pažnje, brez vsega popastega okrog....mislm super....zakaj nisem to že lansko leto probala :/ ...nemorem verjet...od sedaj naprej se bom izživljala nad sadjem ki ga imamo dovolj doma...in bom kuhala raznih vrst marmelad.....še za taščo, mamico, ki letos ne bo mogla ker je ravno dobro po operaciji...pa bom letos še jaz njo malo pocartala tako kot je ona mene prejšnja leta::::)))) natasa83

julika  

član od: 6.7.2005

sporočila: 21

4. sep 2009 9:29

ŽIVIO! Mene pa zanima kako kuhate marmelado v kruhomatu _ali daste metlico ven in na kateremprogramu .sama imam aparat perfect inn v navodilih ne najdem nič Hvala za nasvet Julika julika

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

4. sep 2009 10:16

julika,metlica mora biti notri,saj se tako marmelada meša imaš pa program za marmelado posebej,predvidevam da je napisan v navodilih,oziroma na sami komandni plošči na aparatu anaeva

julika  

član od: 6.7.2005

sporočila: 21

4. sep 2009 10:34

Zal ne moj aparat je čisto navaden in ima samo program za kruh .edino en program je samo pečenje pa ne vem če je to to traja pa samo eno uro julika julika

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

4. sep 2009 17:15

Za marmelado je poseben program- marmelade ali jam ali kaj takega. Tisti program za pečenje premalo meša in preveč greje.

Jaz redno kuham marmelado v kruhomatu- vsako kilco sadja, ki je ne bomo pojedli, sproti pretvorim v marmelado ali džem (danes so ravno šle v kozarce prezrele hruške). Sladkorja dam zelo malo, dam pa še eno vrečko želina, včasih pa eno zmiksano jabolko in ni preveč tekoče.

čoko

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

4. sep 2009 21:51

Jaz kuham marmelade po starih preverjenih receptih kar v piskrih in me zanima, kako vendar v kruhomatu pobirate peno iz vrha,ki jo je pač potrebno pobrati. Si ne predstavljam, da se peni in gre vse po grelcih. lp Vesna

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

4. sep 2009 22:27

Jaz pene nisem nikoli pobirala, pa je bila marmelada vedno BP kar se okusa in spravljanja tiče. Hmm, tale Recin komentar me je pa zmedel...Nabavila si bom par kil breskev za marmelado, da bom imela za božična/novoletna darila.

Vanja

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

5. sep 2009 7:39

a veš Reca,da je pene zelo malo ali skoraj nič, vendar je kruhomat res za manjše količine(1kg),tako da se letos tudi jaz poslužujem piskrov. anaeva

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

5. sep 2009 8:11

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Jaz pene nisem nikoli pobirala, pa je bila marmelada vedno BP kar se okusa in spravljanja tiče. Hmm, tale Recin komentar me je pa zmedel... Vanja

Tudi jaz pene ne pobiram, ne vem, v čem je pomen pobiranja, pena se pokaže na začetku, včasih jo je več, včasih manj, potem se porazgubi. Ja, seveda, kuham v kozici.....

rimljanka - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti