Vodna kreša,vrtna kreša

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

tema odprta - 23. avg 2013 13:45 | ogledi: 7.932 | odgovori: 8

Zanima me ,kje se da kupit vodno krešo ali vrtno krešo.Ne mislim semena za vzgojit,pač pa že solatko?Tu na goriškem je nimajo nikjer,drug teden pa imamo možnost jo kupit v Ljubljani,samo da ne bi iskali preveč naokoli.

Hvala za namig..

Vrtejbenka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

23. avg 2013 14:02

Dvomom, da boš kje pri nas dobila vodno krešo (tudi v naravi je sama marsikje ne bi nabirala, saj najraje raste v s fekalijami - ki zanjo vsebujejo razkošno količino hranil), vrtno pa običajno pozimi prodajajo marsikje, v majhnih škatlicah, za moj opkus pregrešno dragih. Možno je, da se jo tudi zdaj najde, recimo, v Leclercu.

rimljanka

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

23. avg 2013 16:53

Hvala Rimljanka...saj se mi je zdelo,da je ne bomo dobili,oziroma bo težko..bomo probali res v Leclercu pošpegat ,če imajo.

Ali pa se ne bomo dva tedna kopali,in posejali (povodili?) vodno krešo v banjo v kopalnico..

 

Vrtejbenka

MOON  

član od: 18.6.2008

sporočila: 187

23. avg 2013 17:27

Vrtejbenka, jaz sem vrtno krešo kupila semena, in jo kar nekajkrat sama vzgojila na kuhinjskem pultu. Ni nič zakomplicirano, pa še kar hitro zraste. Semena sem kupila v lidlu, po smešno nizki ceni po 0,54 eur vrečka, pa še kar veliko jo je zraslo iz tiste ene vrečke, glede na to kot pravi rimljanka, da jo prodajajo že vzgojeno po pregrešno dragi ceni.

 

MOON

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

24. avg 2013 19:17

Hvala Moon..bom probala sama jo posejat..in poročam.

Vrtejbenka

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

13. maj 2017 20:48

Da obudim temo ;)

Tudi sam sedaj iščem vodno krešo (ne vrtno krešo, ker ne gre za isto rastlino, čeprav ju nekateri enačijo in sadijo vrtno krešo kot vodno krešo). Trenutno sem našel semena v spletni trgovini Sejmo, kjer naj bi bila na zalogi, vendar mi je malce brez veze naročiti samo en paket.

Je slučajno kdo videl v kakšnem vrtnem centru semena vodne kreše (sam jih na različnih slo spletnih stranih nisem našel)?

Rimljanka, mogoče bi imela ti kakšno pametno informacijo?

 

 

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

13. maj 2017 22:11

Pred kakim mesecem ali dvema sem kupila sadiko, zdaj mi doma cveti (sveže zečlišče biološke pridelave, piše na ovojni vrečki). Kje, se ne spomnim, vsekakor v eni od Hofer/Lidl/Spar. Firma: Herbaria, sveža zelišča, Lopatinec, Hrvaška.

Semena sem, a mislim, da lani, videla v LEclercu, na stojalu z bio zelišči, se prav spomnim, da je bila cena nekaj evrov in jih zato nisem kupila.

 

rimljanka

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

13. maj 2017 22:29

Sem vedel, na koga se moram obrnit ;)

Sem malce raziskal in jo Hrvati imenujejo Potočarka ampak imajo tudi samo spletne trgovine.

A to si dobila sadiko v lončku? Bom še malo pregledal trgovini s semeni. Mogoče pa le rata ;)

 

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

14. maj 2017 7:47

Ja, sadiko, najverjetneje v Hoferju. Bio sadika.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti