Šok

lollypop  

član od: 16.1.2011

sporočila: 175

2. sep 2013 21:25

Hedonist, kaj je zdj s tisto obljubljeno fotko sinove kape? A sm jo spregledala al kaj...

lollypop

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

2. sep 2013 22:43

Če rabite nassvete za izdelavo kap, moja hči rade volje podeli izkušnje in nasvete 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 03. 2013 09:46

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

3. sep 2013 11:53

hedonist je napisal/a:

Čeprov Rkapica , zezat pa glih ni treba :))
hedonist

Ne zezam. Ker imam nekaj ostankov volne, sem začela v začetku poletja razmišljati o kvačkani kapici. Na dopustu nisem nikjer in nikogar videla kvačkati kapice. Malo sem googlala, našla navodila, a vseeno sklenila, da povprašam na forumu – to je bilo v začetku avgusta. Odprem kulinariko in vidim novo temo "šok" in se odločim, da ne bom povprašala po navodilih. No sedaj se je (vsaj mislila sem tako) malo umirilo in sem napisala prošnjo. Do zime imam še dovolj časa, mogoče bo pa pomladni model.

rdkapica

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

8. sep 2013 13:47

Punce in fantje, danes sem našla tole zanimivo novico:

v nekem zelo varovanem brazilskem zaporu so začeli že nekaj let nazaj s projektom "Lotosov cvet". Modna oblikovalka Raquel Guimaraes je, kot navajajo, iskalaosebe, ki bi kvačkale in pletle za njeno modno znamko in se obrnila tudi na upravo zapora.

(vir)

Zdaj obsojenci kvačkajo in pletejo, imajo priložnost nekaj zaslužiti med prestajanjem kazni, zaradi svojega dela pa so dobili še dodatne ugodnosti - za vsake tri "prekvačkane" dni se jim namreč odbije en dan prestajanja kazni!
Več o tem:
http://www.dailymail.co.uk/news/article-2384376/Maximum-

 

Pa naj še kdo reče, da od moškega štrikanja in kvačkanja ni "haska"

 

Mojca

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

8. sep 2013 14:05

rdkapica, moja bivša sošolka na svojem BLOGU razkriva tavžent kvačkarskih idej, organizira pa tudi delavnice na to temo. Pokukaj, mogoče ti bo všeč  Na You Tube se pa tudi marsikaj najde :)

 

Mojca

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

9. sep 2013 17:10

Ko so bili moji otroci v osnovni šoli v tujini, so se morali učiti tudi kvačkati. Sin se je naučil in bil ponosen na svoj izdelek. Kaj šele jaz! 

Migla

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

24. sep 2013 18:01

Hedonist, ne vem ali daješ kvačkanje v isto skupino kot vezenje, sklepam pa, da ti je blizu, tam nekje daleč od nogometne žoge.

Moj sin je v tretjem razredu in letos se je odločil, da hodi na vezenje. Žoga ga ne zanima, mene pa veseli, da ima z nečim vezenje. Sam žal ne obvladam te veščine, zato upam, da mi bo sin naredil kakšen lep prtiček ;-), prav ponosen bom nanj.

Ko je povedal, da bo hodil na vezenje, sem se pa najprej nate spomnil in na to temo ;-)

Jernej - zasebno mnenje

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

24. sep 2013 19:01

Lepo, da si se spomnil name Jernej, ja živimo pač tak čas, da moški delajo ročna dela, ženske brcajo žogo. In če pri tem vsi uživajo je prav tako. Sem se povsem potolažil glede kvačkanja mojega sina, nekaj po zaslugi kulinaričnega občesstva, nekaj pa zato, ker ima zadnje čase toliko dela ( Eurobasket pa to ) da trenutno ne kvacka, morda pa bo pozabil :)

hedonist

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

24. sep 2013 19:27

Jah, poznam pare, kjer žena gleda košarko, mož gre pa na ples ;-) Tako je ;-) No, samo da si se potolažil ;-)

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

28. sep 2013 6:31

Hedonist, saj pa ni nič slabega, če tvoj sin kvačka. Če ga to veseli, pač naj dela. Jaz sem imela hčer in sina, sama sem kvačkala pa sta še ona dva poprijela za kvačko in igle za pletenje. Danes sta odrasla, pa še vedno sebi naredita, kar jima je všeč. ravno zdaj sin plete šal za svoje dekle. Je pa tudi športnik...ukvarja se s karatejem, košarko, nogometom, odbojkoo in kolesarjenjem.

Mislim da se pri ročnem delu kar spočije. Zato se ne obremenjuj s tem. Če ga veseli, naj pač to počne.

Kyara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti