Pasji briketi, pomoč ?

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

22. maj 2013 14:13

aboyanasanna je napisal/a:

 

Jaz sem imela 4 rodovniške kužke, tako, da mi ne bo noben rekel, da ne znam hranit, z papirji in dokumenti za informacijo....domača hrana je čisto v redu, riba, meso, zelenjava, jim ne more nič škodit........ 

 

Veliko ljudi hrani z domačo hrano. 

 

Ja, potem pač pripravljaj hrano, kot ti ustreza! saj ti nihče ne "prodaja" briketov tule. Kvečjemu en cel kup linkov do strani z nasveti za domačo hrano smo ti dali ... ne vem, si sploh vse pogledala, prebrala?

Resnično ne razumem, kako bi še želela, da ti pomagamo? Če bi kdo od nas imel kak recept iz svojih izkušenj, bi ti ga verjetno napisal. Pač nimamo svojih receptov za brikete, bogpomagaj. Lahko pa ti kakšen svoj recept deliš z nami, mene zanima, kako sta s fantom naredila tele poskusne brikete :)

Če si se sama odločila, da z industrijsko hrano pač psov ne boš hranila, OK. Super, kje je problem? Če ji ne zaupaš, pač ne zaupaš, nihče od nas nima nič proti temu. Valjda boš ti sama najbolj vedela, kaj tvojim psom ustreza in kaj jim boš dajala, saj tega ti nihče ne oporeka.

Pa še nekaj - tudi če bi recimo jaz sama imela neke recepte za hrano, ki ustrezajo mojemu psu, vprašanje, če bi ta ista hrana ustrezala tudi tvojemu. Da ilustriram še bolj nazorno: recimo, da bi ti jaz tule napisala kup stvari, ki vsebujejo meso kunca in purana ... ti pa na koncu ugotoviš, da je tvoj pes ravno na ti dve vrsti mesa alergičen - kaj bi ti potem pomagali moji recepti?

No, tako boš pač morala iz tiste množice receptov, ki se jih da z googlom najti na spletu ali v knjižnicah ali pri različnih vzrediteljih, sama najti take, za ketere veš, da bodo za tvoje pse tapravi!

 

Mojca

aboyanasanna  

član od: 23.3.2013

sporočila: 57

22. maj 2013 14:13

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Ker je vse tak poden od podna za pse, me čudi, da imajo le ti V POVPREČJU, hranjeni na briketih ali hrani v konzervah daljše življnje kot ostali. Pravim v povprečju. 

Ker imam navado, da vprašam vprašanja, ki jih drugi ne: Če tako kompliciraš za psa, me zanima, kaj bo šele, ko boš imela svoje otroke.

 

Sama občasno pečem pasje piškote, ki se nam zdijo suhi kot poper pa se je vseeno enkrat zgodilo, da so po kakih dveh/treh tednih v shrambi, zaprti v tupperware posodo, splesneli.

 

Kako jih pa posušite??

 



Vanja

aboyanasanna

aboyanasanna  

član od: 23.3.2013

sporočila: 57

22. maj 2013 14:15

mamaF je napisal/a:

aboyanasanna je napisal/a:

 

Jaz sem imela 4 rodovniške kužke, tako, da mi ne bo noben rekel, da ne znam hranit, z papirji in dokumenti za informacijo....domača hrana je čisto v redu, riba, meso, zelenjava, jim ne more nič škodit........ 

 

Veliko ljudi hrani z domačo hrano. 

 

Ja, potem pač pripravljaj hrano, kot ti ustreza! saj ti nihče ne "prodaja" briketov tule. Kvečjemu en cel kup linkov do strani z nasveti za domačo hrano smo ti dali ... ne vem, si sploh vse pogledala, prebrala?

Resnično ne razumem, kako bi še želela, da ti pomagamo? Če bi kdo od nas imel kak recept iz svojih izkušenj, bi ti ga verjetno napisal. Pač nimamo svojih receptov za brikete, bogpomagaj. Lahko pa ti kakšen svoj recept deliš z nami, mene zanima, kako sta s fantom naredila tele poskusne brikete :)

Če si se sama odločila, da z industrijsko hrano pač psov ne boš hranila, OK. Super, kje je problem? Če ji ne zaupaš, pač ne zaupaš, nihče od nas nima nič proti temu. Valjda boš ti sama najbolj vedela, kaj tvojim psom ustreza in kaj jim boš dajala, saj tega ti nihče ne oporeka.

Pa še nekaj - tudi če bi recimo jaz sama imela neke recepte za hrano, ki ustrezajo mojemu psu, vprašanje, če bi ta ista hrana ustrezala tudi tvojemu. Da ilustriram še bolj nazorno: recimo, da bi ti jaz tule napisala kup stvari, ki vsebujejo meso kunca in purana ... ti pa na koncu ugotoviš, da je tvoj pes ravno na ti dve vrsti mesa alergičen - kaj bi ti potem pomagali moji recepti?

No, tako boš pač morala iz tiste množice receptov, ki se jih da z googlom najti na spletu ali v knjižnicah ali pri različnih vzrediteljih, sama najti take, za ketere veš, da bodo za tvoje pse tapravi!

 



Mojca

 

Ja zdaj moram ugotoviti kako bi posušila, v pečici.

Ja več glav več ve! 

 

Zato sem pač objavila, če je kdo kaj poskušal..... 



aboyanasanna

Sporočilo je spremenil(a) aboyanasanna dne 22. 2013 14:17

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

22. maj 2013 14:20

aboyanasanna je napisal/a:

 

Moram še ugotoviti, kako jih posušim itd....


aboyanasanna


Ja, vidiš, saj na ta vidik priprave briketov smo te že na prejšnjih straneh opozarjali. Ni tako lahko z našimi navadnimi gospodinjskimi stroji narediti istega učinka kot to naredi industrija.

Posušiš karkoli v pečici na 50 do 80 °C, samo vprašanje koliko velike koščke imaš in kako dolgo bo trajalo sušenje ... Najboljše, da narediš eno rundo poskusno in boš videla - to je pa res odvisno samo od tega kakšno mešanico imaš v piškotih/briketih, koliko vode vsebuje in koliko časa traja, da vsa ta voda RES izpari.

Če ti dam za primerjavo - kadar sem sušila slive ali jabolka, je pečica delala noč in dan. Za tri pladnje suhega sadja, ki sem ga sušila v ventilacijski pečici na pribl. 5°C, sem rabila od 24 do 30 ur, sigurno, koliko električne energije je šlo za to pa si sploh ne upam računat.

 

Probaj, pa nam malo poročaj, kako gre :)

Mojca

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

22. maj 2013 14:22

[citat=--aboyanasanna--]

Jaz sem imela 4 rodovniške kužke, tako, da mi ne bo noben rekel, da ne znam hranit, z papirji in dokumenti za informacijo....domača hrana je čisto v redu, riba, meso, zelenjava, jim ne more nič škodit........ 

Veliko ljudi hrani z domačo hrano. 


aboyanasanna


Aboyanasanna, sploh ni pomembno ali si imela oz. imaš rodovniške kužke ali mešančke. Žival je žival in si zasluži normalnega lastnika, ki ga hrani kot se spodobi. Doma narejena hrana je seveda primerna, ampak ne trudi se odkrit nekaj, kar je že odkrito in sprobano. Če si se odločila pripravljat živali hrano doma, prisluhni vendar tistim, ki ti dobronamerno svetujejo na podlagi lastnih dolgoletnih izkušenj. Predvsem pa zdravega odnosa do živali.

Rada imam otroke in živali, zelo! Zato me takšnile primerki spravijo kar malo v slabo voljo, ker ti dve katergoriji živih bitij sta pa resnično popolnoma odvisni od nas.

zeta

aboyanasanna  

član od: 23.3.2013

sporočila: 57

22. maj 2013 14:29

mamaF je napisal/a:

aboyanasanna je napisal/a:

 

Moram še ugotoviti, kako jih posušim itd....


aboyanasanna


Ja, vidiš, saj na ta vidik priprave briketov smo te že na prejšnjih straneh opozarjali. Ni tako lahko z našimi navadnimi gospodinjskimi stroji narediti istega učinka kot to naredi industrija.

Posušiš karkoli v pečici na 50 do 80 °C, samo vprašanje koliko velike koščke imaš in kako dolgo bo trajalo sušenje ... Najboljše, da narediš eno rundo poskusno in boš videla - to je pa res odvisno samo od tega kakšno mešanico imaš v piškotih/briketih, koliko vode vsebuje in koliko časa traja, da vsa ta voda RES izpari.

Če ti dam za primerjavo - kadar sem sušila slive ali jabolka, je pečica delala noč in dan. Za tri pladnje suhega sadja, ki sem ga sušila v ventilacijski pečici na pribl. 5°C, sem rabila od 24 do 30 ur, sigurno, koliko električne energije je šlo za to pa si sploh ne upam računat.

 

Probaj, pa nam malo poročaj, kako gre :)



Mojca

 

Zdaj sem na 50 pa je bilo premalo, bom dala malo na več. 

 

 

aboyanasanna

aboyanasanna  

član od: 23.3.2013

sporočila: 57

22. maj 2013 14:36

[citat=--zeta--]

[citat=--aboyanasanna--]

Jaz sem imela 4 rodovniške kužke, tako, da mi ne bo noben rekel, da ne znam hranit, z papirji in dokumenti za informacijo....domača hrana je čisto v redu, riba, meso, zelenjava, jim ne more nič škodit........ 

Veliko ljudi hrani z domačo hrano. 


aboyanasanna


Aboyanasanna, sploh ni pomembno ali si imela oz. imaš rodovniške kužke ali mešančke. Žival je žival in si zasluži normalnega lastnika, ki ga hrani kot se spodobi. Doma narejena hrana je seveda primerna, ampak ne trudi se odkrit nekaj, kar je že odkrito in sprobano. Če si se odločila pripravljat živali hrano doma, prisluhni vendar tistim, ki ti dobronamerno svetujejo na podlagi lastnih dolgoletnih izkušenj. Predvsem pa zdravega odnosa do živali.

Rada imam otroke in živali, zelo! Zato me takšnile primerki spravijo kar malo v slabo voljo, ker ti dve katergoriji živih bitij sta pa resnično popolnoma odvisni od nas.



zeta[/citat]

 

Sta zdravi in domača hrana je zdrava in ni nič narobe, če ne hranim z briketi, če pa ti rada hraniš z briketi itd po želji , vsak hrani kot želi ane, s tem, da je domačo hrano namesto briketov pa res ni nič narobe in ja je razlika, če imaš rodovniške kužke in se veliko več pozanimaš kot pa nekateri, tisti k kupuje brikete in pravi, da naj bi bili dobri ..... 

 

in ja je razlika će imaš doma 4 mladičke in čipirane in registrirane. Čisto drugače poskrbiš zanj in daš veliko več zanje.

aboyanasanna

aboyanasanna  

član od: 23.3.2013

sporočila: 57

22. maj 2013 14:41

Ja je kar pomembno če imaš rodovniške mladičke, k dobro veš kaj vse moraš vložiti vanje, zato ti ni ravno vseeno kaj bo kužek pojedel. Enostavno je kupiti v trgovini vrečko in reči, da je zdravo hrano, to je najlažje naredit.

Pa obsojati nekoga k mogoče hrani bolj zdravo kot pa ti k samo kupiš....

 

Meni pa ni vseeno kaj je notri. Če psička na svet spraviš je čisto drugače sploh še, da urediš vse potrebno z dokumenti. Da so zdravi. Je zelo pomembno kaj kužek papa.

 

 

 

 



aboyanasanna

Sporočilo je spremenil(a) aboyanasanna dne 22. 2013 14:44

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

22. maj 2013 14:42

aboyanasanna je napisal/a:
 

in ja je razlika će imaš doma 4 mladičke in čipirane in registrirane. Čisto drugače poskrbiš zanj in daš veliko več zanje.

aboyanasanna
Ljubo dete, ti si bodisi zelo mlado bodisi zelo neizkušeno bodisi polno predsodkov ali pa kar vse troje, sicer ne bi pisala takšnih oslarij. lp, proxima

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

22. maj 2013 14:44

, sej ne morem verjet.

5 strani  zapisov kako bi naredila brikete, pa pljuvanje po vseh industrijsko narejenih, in zdaj na koncu še vsake pol ure nov zapis na koliko imaš pečico. PA DAJ PUNCA mal se zresni no. Veliko ti jih je že dalo nasvete kako in kaj, pa si nekako ne ubiješ v to svojo glavo.

Tudi pri nas imamo psa, pa mi na misel ne pride, da bi se ubadala z pripravo domačih briketov. Pri kupljenih pazimo samo na to, da ne vsebujejo perutnine, nekako mu ne odgovarja. Drugače pa je vsejedec. Prav rad pohamsa kakšn košček jabolka, tudi zelenjavo dobi. Ker že v osnovi kuham z zelo malo soli in pekočih začimb mu večkrat dam kakšno zelenjavno čorbico pa malo makarončkov zraven. Pa je vseeno zdrav in vesel kuža, z lepo in sijočo dlako ima zdrave zobe.

Sem prav vesela, da ni moj kuža pri tebi.

 

 

kriznana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti