Pogrevanje hrane v pečici

Zdravo :)

Kot novopečena gospodinja se zdaj soočam z zelo osnovnimi vprašanji, ki se bodo mogoče komu zdela čisto samoumnevna. Skratka, zanima me, pri koliko stopinjah pogrevate hrano v navadni pečici (ima tudi ventilator) in koliko časa jo grejete? :) 

V mojem primeru se gre za pico ;)

Hvala za odgovore :)

struksy

Sama sem se kar nekaj časa ubadala s  pogrevanjem hrane v pečici..pečico ogrela na 170,ugasnila...hrana se greje toliko časa dokler ni vroča ...:)...priporočam pa,če imaš možnost ,da nabaviš mikrovalovko....hitro pogreto in elektrika prišparana :)

lp goga

Konkretno, pico pogrejem striktno v pečici, ker v mikrovalovni postane mehka , po kakšnih 5 minutah pa trda in neokusna. V pečici pa ostane lepo hrustljava. Poskusi na 200, 220 stopinj, kakšnih 7 min (po občutku). Če ti je premalo topla, pač pustiš še malo ali pa za kakšni 2 min vklopiš ventilacijo.

Gigi_84

Za pogrevanje- ampak res samo pogrevanje ostankov hrane, ne pečenje, se meni najbolje obnese mikrovalovna pečica. 

Če pa prineseš iz trgovine pico iz hladilnika, ali  iz zamrzovalnika, so povsod na ovitku navodila. Že pečeno pico, ki mi je ostala in bi jo pogrela, pa bi po vrhu posula z dodatnim sirom in za par minut zapekla v pečici, toliko, da se sir stopi. Zgornji grelec in ventilacija na cca 180 stopinj za mojo pečico. 

Katrca11

Jaz pogrevam hrano, ne samo pizo na 150 stopinj pol ure.

Dekle mlado, daj malo naribanega sira na pico, daj zadevo v pečico in ko bo ta frišni sir, ne samo, da bo stopljen, temveč, da bo malo cvrčal, potem bo tudi pica pogrega.

Morala te zgodbe (velja za kuharje vseh starosti, ki jim to ne gre posebej dobro) -  pelice imajo šipo - dajte malo gledat med pečenjem, kaj se dogaja s hrano.

Vendelina jr.

Vendelina jr. je napisal/a:

Dekle mlado, daj malo naribanega sira na pico, daj zadevo v pečico in ko bo ta frišni sir, ne samo, da bo stopljen, temveč, da bo malo cvrčal, potem bo tudi pica pogrega.

 


Vendelina jr.

Eden najboljših nasvetov glede spodobne pizze je ta, da sira ne prepečemo. Tako pri navadnem siru kot predvsem pri mocareli. Če bo sir cvrčal bo zanič in še mnogo težji za želodec in prebavo.

Commis débarrasseur

zzak1977 je napisal/a:

Eden najboljših nasvetov glede spodobne pizze je ta, da sira ne prepečemo. Tako pri navadnem siru kot predvsem pri mocareli. Če bo sir cvrčal bo zanič in še mnogo težji za želodec in prebavo.



Commis débarrasseur



Dragi zzak, hvala za nasvet/deljenje modrosti okoli pizze. Že dalj časa berem tvoje zadeve in vidim da si veliki GURMAN, kateri ve kar nekaj okoli določenih reči. Tudi sam nimam rad BALKANSKEGA načina delanja pizze. Tista, preprosta MARGARITA, z nežno zapečeno bivoljo mozarrelo in svežo baziliko. Uff uff. Pa seveda kmečka krušna peč!

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Pico grejem samo v pečici (meni je všeč tudi mrzla), dam na maksimum in ne dodajam nobenega sira. Čas pa je okoli 10 min. Če vklopiš ventilacijo je čas krajši. Jaz vedno potipam

V mikrovalovni mečici pa zelo nerada pogrevam katerokoli že pripravljeno jed. Hitro pogreto in še hitreje ohlajeno. Edino za mleko in tajanje kruha jo uporabljam.

JJ

Tega pa jaz ne razumem - kaj pomeni "hitro pogreto, hitro ohlajeno"? Če ena stvar enkrat zavre, se potem hladi enako dolgo, ne glede na to, ali zavre na plinu ali v mikrovalovki ali na tabornem ognju, a ne?

Sonja

Da bi en kos hrane pogrevala v pečici? Ni šanse pri meni. Sicer hrano redko pogrevamo, in ko jo že, potem to opravi mikrovalovka ali pa segrevam - sploh kakšno jed na žlico - počasi na steklokeramični plošči.

Pice pa sploh ne pogrevamo. Če že ostane, pojemo kar hladno. Kot večino druge hrane. Kak hladen dunajski v sveži žemlji bolj tekne kot če bi ga pogrela ...

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtrimljanka
malo za hecNikita2
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti