Kako naravno obarvati hrano?

Liliboo.  

član od: 7.3.2010

sporočila: 3

tema odprta - 12. dec 2012 0:02 | ogledi: 7.510 | odgovori: 8

Verjetno se je o tem že govorilo na forumu, vendar nisem našla nobenega ustreznega odgovora. 

 

Svojemu fantu nameravam za rojstni dan speči torto, in sicer Red velvet cake oz. torto rdeči žamet. Ker naj bi imela ta torta rdeč biskvit, me zanima, kako bi prišla do istega učinka z uporabo naravnih živil. Sprva sem nameravala uporabiti tekoče barvilo za živila, vendar ga nisem našla v nobeni trgovini. Na forumu je pisalo, da naj bi se prodajal  v Intersparu, vendar barvila tam nisem našla, pa še raje bi videla, da ne bi bilo toliko "kemije" v torti. Ali ima kdo kakšno rešitev s katero bi prišla do rdečkastega učinka? 

Za vsak odgovor bom zelo hvaležna. :)

Liliboo.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

12. dec 2012 2:30

Originalna Red velvet cake je obarvana rdeče zaradi dodane rdeče pese. 

Poguglaj "red velvet cake beets recipe" in izberi enega od receptov. Na žalost ti bolj konkretno ne morem pomagat, ker meni ta zadeva niti pod razno ni užitna.

 

 

Vanja

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

12. dec 2012 8:16

 

Rdeča pesa - samo prepričaj se, da jo ima tvoj fant rad, ker eni je 'ne prenesejo', pa bo potem tvoj trud zaman.

Maline

trac

Liliboo.  

član od: 7.3.2010

sporočila: 3

12. dec 2012 9:51

ah potem pa bom raje spekla kakšno drugo torto, ker tudi sama nisem ljubiteljica rdeče pese :)

Hvala za odgovore :)

Liliboo.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. dec 2012 18:32

Biskvit z rdečo peso je super - ampak tega večina ljudi ne verjame, ker ima neke travme iz otroštva, ko so morali jesti peso.....

 

Jaz tudi ne maram rdeče pese, ampak če daš v sok pese trsni sladkor, da se odstrani aroma od pese, nastane super rdeča zadeva.

 

Drugače je pa stvar taka, da v mladinskih fazi mora fant pojesti karkoli, kar si ti pripravila. Zaljubljeni fantje bodo pojedli tudi lepilo za tapete in to s pesmijo na ustih. Pomaga tudi, če zadevo serviraš tako, da imaš na sebi oblečenega kaj bolj prozornega.

 

Tista vprašanja v stilu, dragi, a bi ti to jedel, ali imaš rad....to pride na vrsto tam enkrat po dvajsetih letih skupne kilometrine.

 

Vendelina jr.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

12. dec 2012 18:37

Vendelina jr. je napisal/a:

 

 

Tista vprašanja v stilu, dragi, a bi ti to jedel, ali imaš rad....to pride na vrsto tam enkrat po dvajsetih letih skupne kilometrine.

 



Vendelina jr.

 

Pa ne ga biksat.   Po tolkih letih je prepozno spraševat. No ja, moram reč, da jaz nisem nikoli spraševala.

Vanja

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

12. dec 2012 22:12

Po tolikih letih sploh ni treba več spraševat, ker se vse že ve...

Barbra

Liliboo.  

član od: 7.3.2010

sporočila: 3

12. dec 2012 22:44

Ma saj on v bistvu je rdečo peso jaz pa tudi, samo si ne predstavljam rdeče pese v biskvitu - okusa mislim :D bom šla kakšno bolj varno verzijo, ker hočem tudi jaz "zmazat" torto :D bom pa seveda vesela kakšnih dobrih receptov tort, ki so vam najboljše :D 

Liliboo.

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

13. dec 2012 5:07

Zdaj ste pa tudi mene razdražile s tole torto iz rdeče pese. Nisem nikoli pomislila, da bi se tudi jaz kaj takega spravila delat. Sem gledala na TLC-ju, kjer res veliko tort naredijo z rdečim biskvitom. Bom za začetek eno čisto majčkeno tortico poizkusila. Saj ime je pa res tako nežno: red velvet

Kakšna krema bi se pa najbolj podala zraven?

pirnica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti