Kako se imenuje ta prijem???

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

2. nov 2012 9:29

Razumela sem takole: reoke stegneš pred sabo, prekrižaš dlani in roke, ker dlani ne ločiš od rok, pritosneš na svoja prsa.

Če roke prekrižaš na prsih, je slika iz igre z žogo OF ( najbrž ni več modna) in se imenuje angelček.

Mislim pa, da gre za nek gib, ki je v isti skupini kot pritisniti dlna na srce, kar pomeni obljubo.

Tako sem razumela.

F r i n a

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

2. nov 2012 9:33

hehe,

jaz sem poskusila po Vanjinem opisu in niti pod razno ne moreš migati s tistim prstom, s katerim bi hotel - razen s palcema in kazalcema - ta dva delujeta, ostali pa ne. Prosim biologe za pomoč, zakaj se na enih živcih signali zavozlajo, na drugih pa ne? Ali je samo moj "prijem" napačen? Ali pa je samo treba malo bolj dolgo vaditi?

Pa naj še kdo reče, da ta kulinarika ni zabavna - samo od sebe mi niti pod razno ne bi padlo na pamet, da bi počela kaj takega. Za preganjanje grdih misli je pa tek okoli bloka ali en podivjan džir gor in dol po stopnicah v bloku še vedno najboljša varianta. 

 

Sonja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

2. nov 2012 14:09

limnol je napisal/a:

hehe,

jaz sem poskusila po Vanjinem opisu in niti pod razno ne moreš migati s tistim prstom, s katerim bi hotel - razen s palcema in kazalcema - ta dva delujeta, ostali pa ne. Prosim biologe za pomoč, zakaj se na enih živcih signali zavozlajo, na drugih pa ne? Ali je samo moj "prijem" napačen? Ali pa je samo treba malo bolj dolgo vaditi?

 

 

Za preganjanje grdih misli je pa tek okoli bloka ali en podivjan džir gor in dol po stopnicah v bloku še vedno najboljša varianta. 

 



Sonja

 

Limnol, mi smo to "vadili", ko je bilo moje dete še malo, pa se nismo nič kaj zverzirali.

 

Za tekanje okoli hiše ali kljerkoli, dobiš pa 

Vanja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

3. nov 2012 8:26

Hja, jaz ti v tem položaju mignem s katerimkoli prstom.... je pa res hec, zadnje členke prstov pa ne morem zapigat, medtem ko je ostali del prsta raven...... Matr, smo si različni.....

lp

cervus

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

3. nov 2012 12:52

Elči, a s tem, da ti nekdo drug reče, s katerim prstom moraš pomigat?

Vanja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. nov 2012 16:40

Aj, Vanjič, sedaj pa pol foruma vadi tole s prsti....

Pa to je že skoraj tako, kot trditev, da nihče ne more z usti doseči svojega komolca....pa baje blazno veliko ljudi poskusi, če se to res ne da.

Vendelina jr.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

3. nov 2012 16:57

A vi niste tega delali, ko ste bili še mulci?

Tole s komolcem je pa menda ja že z malo razmisleka jasno?

Vanja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

3. nov 2012 17:54

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Elči, a s tem, da ti nekdo drug reče, s katerim prstom moraš pomigat?



Vanja

Ja, tud s tem (marička, smejkota za neizmeren ponos pa ni )

lp

cervus

Mygrace

sporočila: 6506

3. nov 2012 18:05

Tudi meni premikanje prstov ne dela nobenga problema. Vse je stvar koncentracije.

 

                                            namesto neizmernega ponosa:

Mygrace

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

3. nov 2012 20:21

Itak, da se da.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti