Rad bi kuhal zdravo. ampak kako?

tema je zaklenjena

pengwynka  

član od: 26.7.2012

sporočila: 4

tema odprta - 5. okt 2012 22:15 | ogledi: 8.554 | odgovori: 12

Pozdravljeni.

Po mojem mnenju nisem edina, ki se srečuje s prekomerno telesno težo. Ker sem diet že naveličana, sem se odločila, da bom poskusila spremeniti način prehrane in živeti bolj zdravo. Prijateljica mi je priporočila eno gospo, ki se profesionalno ukvarja s kuhanjem, ki naj bi organizirala kuharske delavnice z zdravim kuhanjem.

 

Je še katera/kateri zato, da se mi pridruži?



pengwynka

Temo je spremenil(a) pengwynka dne 5. okt 2012 22:16

janez30  

član od: 17.10.2007

sporočila: 1

5. okt 2012 22:22

Živjo

me veseli, da je nekdo odprl to temo :)

...tudi jaz se srečujem s podobnimi problemi in zelo bi bil vesel, da bi se nekdo udeležil kuharskega tečaja z mano :)

 

lep večer !

janez30

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. okt 2012 8:10

Za zdravo prehrano je morda res dobrodošla kakšna delavnica, a odvisno, kakšna. Ker zdravo kuhat oziroma se hranit ni nek problem, gre lepo vsak dan, samo nekih osnovnih pravil se je treba držati, pri tem upoštevati siceršnje življenjske navade, potrebe  našega organizma in ko vse to sestavimo, predvsem seveda v glavi, gre potem zlahka.

Ni samo črna moka in pest oreškov pa kuhana zelejjava zdrava hrana, če malo karikiram. Jemo lahko skorajda vse a vseeno ohranjamo ohranjamo telesno težo in zdravje oziroma se zdravo prehranjujemo. S takim načinom prehranjevanja tudi občasni grehi ne puščajo posledic.

 

 

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. okt 2012 9:18

Če človek iz kontinentalne kuhinje (tipo pečenke, mastno-močnato in prevečkrat ocvrto) preskoči na mediteransko dieto, je itak naredil že ogromno.  Janez in pengwynka, kako stojita z "mediteranom"?

Vendelina jr.

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

6. okt 2012 20:11

Kuhana hrana že sama po sebi ni posebno zdrava:

povečajte količino surove zelenjave vsaj za 3x, najbolje pa na polovico vse hrane, opustite konzumiranje kupljenih sokov, piva... ter kupljene predelane hrane. Kruh pecite doma, po možnosti iz eko polnozrnatih mok. Blendajte zelene sokove.

Ostalo pa, kot so že napisale predhodnice:

spremenite način razmišljanja, začnite živeti drugače, gibajte se na zraku in soncu, občasno pa seveda lahko tudi poguštate ob kaki nezdravi zadevi, da ne boste v paniki pred prepovedanim...

Srečno!

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

7. okt 2012 11:10

Glede na to, da sem dobila povabilo po zasebni pošti od pengwynka na kuharsko delavnico ( 3 urno kuhanje za 59 evrov....)in nisem nikjer izrazila želje po kuharskem tečaju  mi vse skupaj smrdi po iskanju kandidatov za delavnice.....

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

jedert  

član od: 31.7.2008

sporočila: 77

7. okt 2012 13:24

Tudi meni se zdijo prispevki pengwynke zgolj nabor kandidatk/kandidatov za kuharski tečaj. Ustrezneje bi bilo, da bi naravnost in odkrito napisala, v čem je poanta.

jedert

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

7. okt 2012 16:36

Meni je celo napisala, da se je za tečaj prijavila pred nedavnim. En dan prej in še isti dan pa je spraševala o tečajih....

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

PetraM  

član od: 1.1.2010

sporočila: 46

8. okt 2012 13:34

Pozdravljene, tudi jaz sem vesela, da ste odprli to temo, ker me zelo zanima zdrava prehrana. Posebej zdaj, ko sem po porodu in bi se rada znebila kakega kilograma. Mamamia kakšna osnovna pravila imaš v mislih? Mogoče piramido ali še kaj drugega?

PetraM

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

8. okt 2012 13:57

Petra,

pred časom sem s pomočjo nutricistke shujšala 10 kg. Seveda pa sem 3x na teden telovadila.

Pri prehrani je najbolj pomembno, da paziš koliko kalorij dnevno vneseš v telo. Za hujšanje je dovoljeno zgolj do 1400 kalorij. Obrokov na dan mora biti 5, med njimi 3 urna razlika in je dovoljeno piti zgolj vodo. Če začneš z zajtrkom, ki ima 200 do 300 kalorij, malica 200, kosilo 400, malica spet 200 in večerja 300 boš zlahka hujšala in tudi ne boš lačna. oh je dovoljeno jesti le do 16 ure, po tej uri pa le še beljakovine.

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti