Jedilni pribor - srebro ali jeklo

simonxy  

član od: 3.3.2007

sporočila: 8

tema odprta - 2. okt 2012 14:27 | ogledi: 10.903 | odgovori: 20

Dober dan,

mene pa zanima, kateri jedilni pribor priporočate - malo bolj kvaliteten?
Ta, ki ga imam sedaj, mi je zarjavel v pomivalnem stroju :)

Kolikor sem gledal, je zanimiv tudi srebrni pribor, se pa bojim, da ni z njim preveč vzdrževanja.
Cenovno ni bistveno dražji od 18/10 jekla.
Ima kdo kaj izkušenj z njim in kako je s pomivalnim strojem?

Hvala,
Simon

simonxy

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

2. okt 2012 15:21

 

Srebro ni ravno najboljše za pomivalni stroj oz. je potrebno paziti pri izboru praška.

trac

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

2. okt 2012 15:22

Simon, upam, da ne smetim, predlagam ti pa, da v košarico za pribor v pomivalcu vržeš par zmečkanih kosov alufolije, ko je zguljena, jo menjaš. Preverjeno pomaga pri zarjavelosti pribora. 

Žal nimam izkušenj s srebrnim/jeklenim priborom.

marjja

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15166

2. okt 2012 15:42

Mi imamo WMF pribor in se odlično obnese pri vzdrževanju. Po 6 letih ni opaznih razlik. Malo več denarja ampak traja.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

2. okt 2012 16:03

Tudi pri nas imamo WMF pribor (kupljen na točke v šparu) in tudi brez težav. Sem pa 1x kupila neko loščilo za pribor, tudi od WMFja in mogoče 1x na leto še s tistim zloščim. Pa ne zaradi madežev, zato da se malo bolj sveti :)

Lizzie

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

2. okt 2012 17:29

simonxy, a ni bolj pomembno, kako sedejo žlica, nož, vilice v roko, kako vilice nabodejo solatoo, meso, kako gre žlica v usta, kako reže nož,......kot to, kako je všečno na oko. Saj ne rečem, druga reč je tudi pomembna, ampak, na 2. mestu. No, vsaj meni. Kak super lep pribor, ki ni udoben za uporabo človek že tu in tam ob kaki slavnostni pojednini preživi, ampak - vsak dan......

rimljanka

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

2. okt 2012 17:48

Tega drugega imamo pri nas že dolgo let in ja, res je eden lepših od wmf-ja, vsaj meni. Je pa precej težek in je treutno izven uporabe, pa ne, da bi bilo z njim kaj narobe.

Lijana

simonxy  

član od: 3.3.2007

sporočila: 8

2. okt 2012 17:53

Se strinjam rimljanka. Problem je edino v tem, da pri nas nisem nikjer našel pribora, ki bi mi bil všeč in bi ga lahko dal v roko, da bi videl kako sede.
V Rutarju imajo WMF in Justin(dva modela vsakega), v Merkurju nič pametnega, v Millerju samo posamezne kose slabe kvalitete, isto v Sparu, v ostalih trgovinah pa še manj...

Tako se zanašam bolj ko ne na fotke in mnenja drugih.
Tale pribor(Villeroy) je eden izmed najbolj priljubljenih v Angliji, vendar bom vseeno še malo počakal.

Mogoče veste za kakšno trgovino pri nas, kjer imajo razstavljen večji izbor jedilnega pribora?

 

hvala,
Simon



simonxy

Sporočilo je spremenil(a) simonxy dne 02.okt 2012 18:25

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

2. okt 2012 18:26

alpeks ima berndorf http://www.besteck.at/SITES/DE/besteck/Katalog_2012 mislim, da prodajajo tudi ne-gostincem

jaz mam alpha malo razširjen set. naaaajboljša mi je pa vmesna velikost žlice. to je takšna med majhno in veliko. popolna za kosmiče, jogurte..teh mi vedno zmanjka, ker jih je poln pomivalni stroj :D

Sporočilo je spremenil(a) bannanna dne 02.okt 2012 18:31

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15166

2. okt 2012 19:09

Lesnina Brdo, Leclerc, Rutar, ....

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti