Gostilna išče šefa - resničnostni šov na poptv

piška65  

član od: 3.8.2013

sporočila: 10

11. nov 2014 9:46

Ali še koga drugega moti , da v Gostilni , ki naj bi bila na nivoju , nimajo prtov na mizah ?

piška65

nxyz  

član od: 3.10.2014

sporočila: 140

11. nov 2014 10:07

Mi je bolj všeč, miza brez prta, ki jo lepo umijejo kot pa ponekod prt, ki ga lepo med gosti obračajo.

nxyz

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

11. nov 2014 10:29

Dokler so mize čiste in je hrana postrežena na spodobnih in čistih krožnikih, me ne moti. Jaz načeloma prtov ne maram. No, doma jih nimam, uporabljamo pa pogrinjke. Včasih je v kakšni gostilni prt umazan ali pa so na njem ostale drobtine... Sicer je pa res, da v boljših restavracijah še nisem naletela na neurejeno mizo, prav tako mislim, da so bile vse pogrnjene s prtom. Ampak, ne, drugače me ne moti, da prtov ni.

Bi me zmotila šlampasta postrežba natakarjev in kakšen neurejen natakar. V eni restavraciji v našem kraju imajo natakarja, ki kar konkretno zaudarja po potu, in ko se stegne preko tebe, da kaj postavi na mizo, te mine apetit.

Lopatka

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

12. nov 2014 9:30

Se strinjam Piška 65, gostilna na višjem nivoju ima prte na mizah. Tole zgleda bolj kot menza.

Doma me sicer ne moti toliko, četudi so samo pogrinjki ali dekorativni prt na sredini. Sploh pri majhnih otrokih je celo nevarno , ker potegnejo namizni prt in vse na njem nase.

To je recimo za vsak dan.Ne znam pa si predstavljati npr. svečane večerje, kjer ni prta in lepo okrašene mize.

kara

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

13. nov 2014 7:05

Miza brez prta je najboljšejša miza. Če pa je miza iz masivnega lesa, pri čemer ima tisti VINTAGE look, pa se težko vztanem od nje. Mizo povezujem s popolnim gurmanskim razvajanjem. Prte pa sovražim. Že iz otroštva ven!

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

13. nov 2014 9:48

Lopatka

foxpapa  

član od: 14.3.2004

sporočila: 240

13. nov 2014 10:14

Zakaj se toliko ukvarjate z prtom.

Ali ni bolje da je na mizi krožnik poln dobre hrane, ne pa skoraj prazen krožnik po Volčičevo

nxyz  

član od: 3.10.2014

sporočila: 140

13. nov 2014 10:30

Nekaterim veliko bolj paše po tvoje skoraj prazen krožnik in več hodov kot v kakšnih tiičnih gostilnah krožnik napolnjen, da skoraj dol visi hrana in ti ob pogledu nanj slabo postane. Tudi, če so krožniki napol prazni in je več hodov se naješ.

nxyz

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

13. nov 2014 12:08

Ni nujno, da se pri več hodih naješ. Sem pa že bila priča, da so se ga nekateri med čakanjem kar dobro nalezli , ker je bilo na finem krožniku za dobro žlico  konkretne hrane in je bilo treba čas nekako zapolniti s tem kar je bilo na mizi - pijača.

Bila sem na poroki, kjer je bil menu z več hodi katastrofalno drag, ljudje pa lačni. Sicer je bilo dosti hrane za oko,  to je lepo okrašeno, kreacije jedi, da dol padeš itd. Nekako na sredini vsega pa si lahko videl svate pri bližnjem kiosku s hitro hrano.

Če je hrane preveč, jo še vedno lahko pustiš na krožniku, kajne?

kara

nxyz  

član od: 3.10.2014

sporočila: 140

13. nov 2014 12:15

Kakor za koga, če se mi krožnik s svojo polnostjo zagabi niti ne. Sicer se pa vedno lahko še naroči, še nisem slišala, da se ne bi dalo :)

nxyz

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti