Podražitve...

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. sep 2012 16:45

Okej, razne tejčike, maxike in kar je še tega: Tukaj podpisana je, pri svojih 27-ih devet mesecev jedla kruh, vodo, poceni mleko, ker je morala preživeti z ostankom 150 DEM na mesec Elektrika in stroški stanovanja so mi pobrali še naslednji 60 DEM.  Menjalno razmerje EUR/DEM je 0,51129, pa da vidimo, če boste zmogle tole preračunati. Naslednje leto sem bila že na konjičku, ker sem imela, čudo božje, ostanka 450 DEM na mesec. In ja, potem sem še tri leta potrebovala, da sem odplačala kredit. Je bilo razumljivo, a se vidi, na kaj se referiram, matematične operacije grejo?

Ta silni standard v poznih dvajsetih je bil posledica moje odločitve, da vlagam v svoje znanje in sem pač zaradi podiplomca bila samo polovično v službi in so mi dajali minimalca in ko sem od tega odštela obveznost za kredit z ne posebej partizanskimi obrestmi, je ostalo tisto iz prvega odstavka. Ampak jaz sem se odločila, da vlagam  v svoje znanje in se je tega kar nekaj nabralo. Hujše je, če človek ne vlaga energije v nič produktivnega, razen v jamranje in samorazglašanje, kakšen revež da je in da take nesreče še ni bilo. Ker stvar je naslednja: največja revščina je takrat, ko se človek lahko česa naučil, pa se noče (raje jamra, ali pa na kulinariko sprašuje, kako se izračuna pitagorov izrek ali kaj temu podobno globokega).

In zato, punce mlajše generacije, takole: Mi smo, poleg svojih čevljev, avtombilov, potovanj itd...plačevali tudi prispevke, ki so omogočili, da ste se ve došolale (do kod ste se pač). Nisem sicer najbolj prepričana, da je bil ta denar vedno najbolj učinkovito investiran, ampak bože moj. Poleg tega da jamrate in sitnarite, dajte tudi malo medgeneracijskega spoštovanja.  Če hočete spoštovanje, ga morate tudi pokazati, pa jaz tega ravno ne vidim. Vidim predvsem veliko neartikuliranega jezikanja.

In da bo mera polna - ja, res sem grozna: jaz seveda znam izračunati, proizvodno ceno ene kile kruha, vključujoč režijo in amortizacijo. Ni tako blazno težko, je pa res, da ni najbolj enostavno. Ker sem se tega naučila v tistih časih, ko sem imela 3 DEM na dan.

Vendelina jr.

MiškaMiša  

član od: 30.1.2004

sporočila: 66

11. sep 2012 18:47

Vendelina jr. je napisal/a:

Če hočete spoštovanje, ga morate tudi pokazati, pa jaz tega ravno ne vidim. Vidim predvsem veliko neartikuliranega jezikanja.

Vendelina jr.

Joj no. Jaz pa pri tebi vidim samo jezikanje o stvareh o katerih si vse prebrala (znaš dobro citirati), malo manj pa znaš pri sebi logično pomisliti. O spoštovanju pa ne veš prav nič glede na tvoje dosedanje zapise. Tega se ti pa očitno večina ne upa napisati tule. Podiplomca gotovo nisi naredila iz materinega jezika, če te je treba brati s slovarjem tujk ob sebi.

Ežoj ti pa postaja strašljivo podoben Samo naštevata kaj sta vse prebrala. Saj ne rabiš vse filozofe prebrati, da vidiš, da kapitalizem drvi v konec. Saj ne rabiš ravno ekonomije študirati da veš da pozitivna gospodarska rast dolgoročno ni vzdržna. Zdrava pamet je dobrina, ki je večina nima več. Da trošiš le toliko, kot imaš recimo. In poveš le tisto, kar veš ;-)

Moderatorji, je kakšna možnost, da mi prispevke določenih enostavno odstrani, ker se mi res ne bere vedno enih in istih pametnih ljudi tukaj? Če ni bom pač preskočila.

Miška Miša

te.jcika  

član od: 17.8.2010

sporočila: 165

11. sep 2012 18:54

Okej, razne tejčike, maxike in kar je še tega..........ČESA? Zdaj nisem več človek ampak sem stvar ali kaj ste s tem mislili TEGA????????????????? In ne mi prosim govoriti o spoštovanju, ker ga iz vaše strani ni, do mlajših ljudi in naj tole povem ja stara sem 25. let zadovoljni? In zaradi moje "mladosti ne pomeni, da sem neizobražena in neizkušena in "mladi" nič ne vemo ok? Kljub mojim letom sem dala veliko skozi, veliko sem se naučila, ni mi(bilo) zmeraj lahko, sem se pa naučila nekaterih stvari, ki se jih eni ne bodo nikoli.

Aja pa jezikanje imam v krvi in vedno povem kar si mislim pa če je ljudem všeč ali pa ne samo, da za razliko od nekaterih povem stvari na malo bolj spoštljiv način.....

te.jcika

te.jcika  

član od: 17.8.2010

sporočila: 165

11. sep 2012 18:55

P.S. mislim, da se bbo tema kmalu zaklenila!!!

te.jcika

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

11. sep 2012 19:09

Vendelina jr. je napisal/a:

 ......................................................

.....................................................

In zato, punce mlajše generacije, takole: Mi smo, poleg svojih čevljev, avtombilov, potovanj itd...plačevali tudi prispevke, ki so omogočili, da ste se ve došolale (do kod ste se pač). Nisem sicer najbolj prepričana, da je bil ta denar vedno najbolj učinkovito investiran, ampak bože moj. Poleg tega da jamrate in sitnarite, dajte tudi malo medgeneracijskega spoštovanja.  Če hočete spoštovanje, ga morate tudi pokazati, pa jaz tega ravno ne vidim. Vidim predvsem veliko neartikuliranega jezikanja.

In da bo mera polna - ja, res sem grozna: jaz seveda znam izračunati, proizvodno ceno ene kile kruha, vključujoč režijo in amortizacijo. Ni tako blazno težko, je pa res, da ni najbolj enostavno. Ker sem se tega naučila v tistih časih, ko sem imela 3 DEM na dan.



Vendelina jr.

Matr, res je tole grdo rečeno, res je, da je res.

MiškaMiša, te.jcika ali Maxi25 a bi katera odprla novo temo " zakaj imam rad Vendelino jr.", meni mal nerodno, meni se zdi, da bi se jih kar nekaj oglasilo.

A ja, uno spoštovanje, medgeneracijsko, tudi že bo, a ne?

ežoj

te.jcika  

član od: 17.8.2010

sporočila: 165

11. sep 2012 19:57

Ja ežoj prav se jih bo pa veliko oglasilo mene to ne gane in mojega prepričanja NIHČE ne bo spremenil. Pač sem povedala kar mi leži na duši in me zdaj prav briga, če bo kdo rekel, da ne spoštujem starejših, ker spoštujem vse, ki si spoštovanje zaslužijo...

Pa lep večer želim še naprej

te.jcika

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5191

11. sep 2012 19:58

Glede nove teme sem malo v dilemi - res, za vsako hišo je dobro, da ima kujalnik, verjetno bi se tema Vednelina uspešno kosala s "Kaj danes za kosilo" in imela zvest krog stalnih dopisnic, po drugi strani pa tiste prave globoke misli in intelektualni biseri privrejo na dan šele v odgovori Vendelini (glej zadnjih par) in bi bilo res škoda, če bi ostale skrite večini bralcev. Pustite nam torej veselje, Vendelini pa veliko zdravja še naprej v krogu zbranih domačih kulinarikov. 

Sonja

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

11. sep 2012 20:10

@limnol: valjam se od smeha nad hišnim kujalnikom kot konceptom, samo ne vem, ali je v praksi to poseben prostor (nekaj podobnega kot utility); kotiček, kamor se potresa koruza, namenjena klečanju; pručka ali stolček, na katero greš stat, kadar se kujaš; lahko tudi pisker, v katerem se kuha mula (in bi tak pisker v prodaji gotovo prekosil Alessijevo couscoussiere), mogoče ima še kdo drug kakšen predlog o materializaciji. lp, proxima

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17789

11. sep 2012 20:25

Še malo ustvarjalnega dela za ene, ...... TUKAJ.

rimljanka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5191

11. sep 2012 20:46

Uf, tale bo pa težka. Ampak ežoj je začel, ideja je bila njegova, kar on naj pove. 

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti