Hujšanje,diete itd..

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

23. avg 2012 10:12

Sonja

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

23. avg 2012 10:53

Ja, res, kar si napisala Maxi to je to. Danes je hrane v izobilju in na dosegu vsak trenutek. Bombardirani smo, da moramo jesti velikoooo sadja in zelenjave, velikoooooo piti, velikooooooooo žitaric. Koliko je to velikoooooooooooo? Tudi veliko zdrave hrane ni zdravo. Normalno je to, kar je napisala Mamamia za svojo hčerko. Ko bi še lahko malo pojedla, neha. Saj so včasih rekli, da moraš od mize še malo lačen. Občutek sitosti pride še le po 20 minutah. In tako smo že od čisto majhnih dni vsi pod pritiskom hrane. Če si bil ješč otrok, si bil priden. Normalne količine niso čisto jasne. Zajemalka juhe, par krompirjev, košček meska, solate lahko malo več. Pri nas je tako, mož je normalno, to je raje malo manj kot več, jaz jem v primerjavi z njim za dva. Jaz se več gibam, on skoraj nič. Oba sva prehranjena, ne ravno v kategoriji debelih, vsekakor pretežka.

Zato se strinjam z Mamomio, z Limnol, Z Maxi. Ampak reči je včasih laže kot storiti. Kajti tudi jesti dobro in veliko je velik užitek.

No, pa sem spet nekaj pametnega napisala, hehe!

 

naor

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

23. avg 2012 10:57

Joj, naor, dobro kuhati in dobro jesti je veeeeelik užitek! Pa tako zelo na dosegu roke, da je kar problem nehat. No, pa smo tam....

Sonja

Maxi25  

član od: 12.5.2011

sporočila: 195

23. avg 2012 11:45

Ok pa dejmo. Kaj pomeni dobro jesti? A je potrebno vse zabeliti z moko? Ali je potrebno piti sadne sokove? Ali pomeni dobra hrana dunajski zrezek in pomfri?

 

Kaj je dobra hrana? Dobra hrana je vse, kar znamo pripraviti na okusen način. Torej, popečen rzezek na toasterju brez olja je lahko DOBRA HRANA. Stvar je v tem ali znamo to pripraviti.

 

 

 

Maxi25

Kamela  

član od: 16.7.2012

sporočila: 92

23. avg 2012 12:04

Pri meni je ponavadi tako da tisto kar je dorbo, je najbolj kalorično in nezdravo "/

 

prvi boj z spremembo prehrankse navade bo moral biti manjši obrok, kar pa bo pomoje najbolj mučno ampak če si nekaj želiš moraš to tudi doseči a ne :)

 

 

 

Kamela

Maxi25  

član od: 12.5.2011

sporočila: 195

23. avg 2012 12:09

Ja, vendar sedaj verjetno jeste 2 : 1 (krompir, zrezek : solata). Počasi preidite na komibancijo 1 : 2. Jedli boste isto, vendar z občutno manj kalorijam. Telo se bo počasi navadilo in postopoma boste spremnili prehranjevalne navade. Niakkor se ne zaženite, saj se vam lahko zameri ali pa nastopi "volčja lakota", ki pomeni da se v nekem trenutku nažirate hrane.

 

Torej počasi. Najprej obrnit kombinacije, potem pa zmanjševanje obrokov.

Maxi25

robinja  

član od: 1.7.2012

sporočila: 11

23. avg 2012 13:38

hojla!! No, jaz sem s hujšanjem začela prvega julija letos... Pri hrani se nisem omejevala, razen tega, da po pol sedmi nisem več jedla. Edino kar bi lahko rekla da sem nehala, je bilo ¨jesti iz vljudnosti¨. Torej tisto, ko greš na obisk, pa je takoj kavica, pa narezek, pa piškotki...enostavno sem rekla ne. Sem pa zato začela s športom. Program: sto trebušnjakov in vsaj ena ura gibanja na dan. Sem se potrudila, da je bilo raznoliko. Kolesarjenje, rolanje, plavanje, kakšna gora... Aja, pa obroč sem vrtela - dela katera tudi to? Skratka, v mesecu in pol sem brez odrekanja pri hrani shujšala že več kot pet kil. Z malo manj sladoledov bi bilo še več Nimam načrta, da bi to kdaj končala, čeprov bo s septembrom težje in bom najbrž morala zamanjšati čas za šport. robinja

gercar  

član od: 10.6.2009

sporočila: 35

23. avg 2012 13:40

se vam moram oglasiti in povedati glede montinjaka. Sem dvakrat poizkusila in obakrat ni šlo nič dol. Sem se držala zelo natančno vseh navodil. Izvajala 1xtedensko zumbo, 1x tedensko plavanje ter druge dneve na sobnem kolesu po 30-60 minut. pa nič in sem si rekla no potem pa dajmo nekoliko omiliti to prehrano in sem se pregrešila z občasnim polnozrnatim kruhkom zjutraj in dobila še kakšen kilogram gor. Tako da vam toplo priporočam če se odločite za nekaj ne obupati ker se lahko zgodi da boste namesto kilce dol kilce gor gor gor.

gercar

Kamela  

član od: 16.7.2012

sporočila: 92

23. avg 2012 13:48

Vidim da se v večini odločate o dieti pri kateri jeste ve normalno le v zmernih količinah in opamaž, da je zelo uspešna :D

 

Kaj pa recimo pojeste zjutaj?

 

Jaz sem si danes privoščila tunino solato iz Hoferja+ žemlja

za kosilo bom pojedla samo pohan piščančji zrezek in solato

Za večerjo pa eno veliko skledo melone in lubenice ( čeprav baje sadje za zvečer ni dobro )

Kamela

Mygrace

sporočila: 6506

23. avg 2012 13:52

Hihi, Kamela, kaj boš pa vmes prigriznila?

Pa en sokec, kavica, sladoledek.......

Mygrace

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti