Čiščenje prostorov-kje so meje?

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

6. avg 2012 18:33

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

roža je napisal/a:

V gospodarstvu je zakonsko določena minimalna mesečna plača 734,15€ bruto.

roža

 



Sporočilo je spremenil(a) roža dne 06. 2012 14:25

 

No,  če je 180 delovnih ur na mesec, je minimalna plača na uro 4,08 Evre.

Punca, ki je meni čistila je bila tudi na črno in sem ji plačala 3,5x minimalno urno postavko 3 leta nazaj. Stalo me je enako, kot če bi imela prijavljen čistilni servis, bila pa je odlična. Na srečo, se ji ni zgodila nobena nesreča, ko je bila pri meni. Jao meni, če bi se.

Z malo truda bi našla kako ilegalno žensko. Ker se poznam vem, da bi njej plačala enako. Enako kot tistim, ki čez leto skrbijo za našo zelenico.

 

 

 

 



Vanja

 

Vanja, to je bruto, od tega odštej kakih 35 odstotkov raznih prispevkov od te plače in dobiš neto znesek, ki ga dobi zaposleni s tolikšno plačo. Tako da so to dobri štirje evri bruto, ne neto.

 

 

mamamia

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

6. avg 2012 19:26

Mamamia, jaz sem navajena na bruto podatke, zato sem tako postavila vprašanje.

Vanja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. avg 2012 20:11

frina je napisal/a:

 

Bi pa tule opozorila na izjave v nekaterih intervjujih  političark in gospodarstvenic, ki so celo življenje matere in žene in gospodinje, poleg tega pa delajo uspešno kariero. Včasih se izkaže, da je za tem mama, ki se je žrtvovala zame, ali neka gospa, ki mi je pomagala.  Siva ekonomija ( požrtvovalna mati) in delo na črno. Ko bi le molčala o svojih deklah, saj jim drugače ni mogoče reči. Prepričana sem, da bodo dekle delale še naprej brez večjega plačila kot danes in brez zavarovanja in brez dostojanstva, ki ga nudi zaposlitev, ki je urejena.

 



F r i n a

 

good point

Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

6. avg 2012 21:55

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Mamamia, jaz sem navajena na bruto podatke, zato sem tako postavila vprašanje.



Vanja

 

Saj vem, itak večina sveta pozna bruto podatke, le mi smo nekako doslej viseli na neto zneskih.

mamamia

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

7. avg 2012 6:24

No, pri delu na črno ne obstajajo bruto zneski prav nikjer.

rimljanka

jedert  

član od: 31.7.2008

sporočila: 77

7. avg 2012 23:29

Pred časom nam je neka gospa čistila stanovanje - prihajala je 1x na 14 dni. Tarife se več ne spomnim (takrat smo imeli še tolar). Gospa je prek oglasa iskala delo (čiščenje, likanje, itd) in mi v prvem kontaktu navedla višino svoje urne postavke. Ceno svoje storitve je torej določila ona. Na meni pa je bilo, ali njeno urno postavko sprejmem ali ne.

Domnevam, da je povečini še vedno tako - da ceno svojega dela (urno postavko) določi ponudnik/ponudnica.

jedert

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

7. avg 2012 23:40

rimljanka je napisal/a:

No, pri delu na črno ne obstajajo bruto zneski prav nikjer.



rimljanka

 

Wow! To mi pa še na misel ni prišlo.



Vanja

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

8. avg 2012 23:21

Ne poznam razmer in ne mislim komentirati tezaskega dela"(garanja") dohtarjev., kot je ena na zacetku omenila. Moj prijatelj okulist za tako " garasko"  delo zahteva 150 evrov. Pregled ne traja vec kot 15 minut. Ima pa gospo, ki prihaja dvakrat tedensko pospravljat in ji placa 6,5 evra na uro. Pa zavarovanje tudi.

Ker poznam oba, bi rekla, da gospa dobro in posteno dela, dohtar se pa potrudi, to pa. Nikakor pa ne gara, lepo vas prosim! Pa relativno posten je tudi, ker ne izkorsica ne pomocnice in ne drzave. Da bi izjavil da ne "zmore" dat en evro vec, si pa ne predstavljam.

Takim  trditvam  se nemara celo

 

lp lučka

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

11. avg 2012 12:53

Pted časom sem brala prsiševek, v katerem je neki kmeti izračunal, kako malo dobi plačila za svoje bike, ki se mu jih ne splača gojiti.

V prispevku je obračunal ves čas in navedel tudi urne postavke. Moje ostro oko in profesionalna pokvarjenost je takoj ugotovila, da si je za kidanje štale obračunal višjo postavko kot jo je imel v tem času odvetnik in se od nje plača vse prispevke.

Ker nekaj malega poznam tudi glede porabljenega časa pri delu na kmetiji, si je porabljen čas zaračunal z veliko ležernostjo.

Toliko se je pač cenil !

 

Ali je čiščenje stanovanja garaško delo ? Je, ker sem jaz potem čisto premoćena in na smrt utrujena.

F r i n a

Mygrace

sporočila: 6506

11. avg 2012 13:04

Čiščenje stanovanja ni nujno garaško delo. Odvisno, kakšni packi živijo v njem.

Mygrace

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti