Cipelj

tema je zaklenjena

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

6. jul 2012 12:11

To, kar je napisala elaphus, seveda drži, enako velja za vse vrste mesa. Če samo tule pogledaš, kako variira količina maščob skozi leto pri sardeli.....

Konec koncev, kaj pa pomeni 100g ciplja = 121 kcal? Je to čisto meso, ki ga pojemo, je to s kostmni vred? Pečene sli surove? Vrednosti v tabelah so vedno lahko le orientacijske in niso absolutne. To pač niso konstante.

No, tolikšno navdušenje, da vpiješ, pa le ni potrebno. Google najde v prvem zadetku, če vtipkaš: cipelj kalorična vrednost tole.

rimljanka

Mygrace

sporočila: 6506

6. jul 2012 12:27

Uh, pa res! Tale ZPS se je tudi meni odprl tanajbolj taprvi....pa nisem bila potrpežljiva.

Evo.

 

(danes ne bom nč tečna me je včeri štrafalo press)

 

 

 

 

Mygrace Bemjim

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

6. jul 2012 12:31

rimljanka je napisal/a:

To, kar je napisala elaphus, seveda drži, enako velja za vse vrste mesa. Če samo tule pogledaš, kako variira količina maščob skozi leto pri sardeli.....

Konec koncev, kaj pa pomeni 100g ciplja = 121 kcal? Je to čisto meso, ki ga pojemo, je to s kostmni vred? Pečene sli surove? Vrednosti v tabelah so vedno lahko le orientacijske in niso absolutne. To pač niso konstante.

No, tolikšno navdušenje, da vpiješ, pa le ni potrebno. Google najde v prvem zadetku, če vtipkaš: cipelj kalorična vrednost tole.



rimljanka

 

Odgovor na to je v linku, ki sem ji ga pripela - samo brati je treba. Mimogrede; pripela si isti link. In očitno je tudi Elaphus našla isti spletno stran, saj je njen zapis o tem, kaj vse vpliva na kalorično vrednost, sumljivo podoben četrtemu odstavku (če štejemo brez tekstov v okvirčkih). Pa vseeno ni bila toliko prijazna, da bi povezavo do te strani tudi objavila. Jaša je koneckoncev ravno tam dobila odgovor, ki jo je zadovoljil.

Očitno je na tem forumu resnično postalo bolj fensi pametovat, soliti pamet, "se ven metat", grajat in podobno kot pa komu pomagat.

 

Issi

Mygrace

sporočila: 6506

6. jul 2012 12:45

Cherchez l'homme

Mygrace

ursiii  

član od: 19.1.2011

sporočila: 543

6. jul 2012 12:56

Issi

ursiii

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

6. jul 2012 13:11

Ursii in issi, jaz se pa z vama nikakor ne morem strinjat. Rimljanka in elaphus sta en tolk doma na področju, o katerem sta pisali in dvomim, da sta se  morali o tem  kaj ekstra poučevati.  Rimljanka pa je pač morala mal poguglat, da je dala povezavo na konkretno stran, kjer je jaša dobila ustrezno informacijo (ti si jo pri tem malce prehitela).

Jaz sem se potem še malce bolj potrudila in sem ponudila link, kjer je še bistveno več o tem napisanega in roko na srce, če bi jaša že v samem startu to naredila, ji sploh ne bi bilo potebno prebirat "žaljivih" komentarjev, ki po moje to sploh niso.

 

 

rrr

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

6. jul 2012 13:17

Issi je napisal/a:

 

Očitno je na tem forumu resnično postalo bolj fensi pametovat, soliti pamet, "se ven metat", grajat in podobno kot pa komu pomagat.

 
Issi

 

Ja, na tem forumu je resnično postalo bolj fensi pametovat, ampak ne z moje strani. Jaši je ežoj zelo lepo odgovoril, povedal je vse, kar je bilo bistveno (se pravi, da mora posploševati), pa ni razumela, ampak  je precej zajedljivo in s kričanjem ežoju odgovorila. In če vidim, da ljudje s pomočjo, ki jim je bila nudena, niso zadovoljni (čeprav so zanjo sami prosili), postanem zajedljiva tudi jaz. In res ne vem, zakaj bi morala jaši limat naslov linka - mislim, da sem opravila boljše delo, če sem ji lepo prepisala stvar, ki jo je zanimala (če je iskala dlako v jajcu, sem ji jo jaz našla).

In ne vem, zakaj je potrebno vse to pametovanje in jokanje, kolk smo neprijazni. Mal se v ogledalo poglejte vsi jokajoči, stokajoči in ubogi tule gor.

lp

cervus

ursiii  

član od: 19.1.2011

sporočila: 543

6. jul 2012 13:18

Ja, res je škoda, da se ni bolj potrudila. Kdaj se tudi jaz zgubim v poplavi informacij ki jih splet nudi. No, super da je zdaj prišla do odgovora

Lep dan.

ursiii

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

6. jul 2012 13:25

Tisti cipelj, ki ga ima v mislih Jaša, ima ta trenutek 127 kcal.
Lahko me tožite za goljufijo, ampak bo treba dokazat, da podatek ni točen. I

F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti