Krema za torto - pomoč!

matineja  

član od: 21.12.2008

sporočila: 45

tema odprta - 27. maj 2012 12:00 | ogledi: 9.875 | odgovori: 11

Pozdravljeni!

Pripravila sem že kar nekaj tort, peciva in drugih kulinaričnih dobrot, za katere sem dobila idejo in navdih na straneh kulinarike.

Zdaj pa sem se znašla pred dilemo, kakšno torto naj pripravim, da bo prestala šest do sedemurno vožnjo z avtomobilom, oz. kakšna krema bi bila dovolj "trpežna", da bi pot prestala brez da bi se pokvarila (če upoštevam le navadno hladilno torbo za prenašanje hrane...)? Namreč želela bi presenetiti mami, ki je na morju, za njen rojstni dan, pa bi torto spekla doma, lahko pa bi jo na hitro okrasila tam. Edina težava pri tem je bolj skopo opremljena morska kuhinja za takšne podvige...:)))

Zelo bom vesela vsakršne ideje in nasveta!

Hvala.

Matineja

 

matineja

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

27. maj 2012 12:01

Speci ji Sacher torto. Ali pa reform. Obe boš brez težav peljala na morje. :)

s0ncek*

matineja  

član od: 21.12.2008

sporočila: 45

27. maj 2012 12:13

Hvala, s0ncek*. Na reform se nisem spomnila, pa sem jo že pekla..:D

 

matineja

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

27. maj 2012 12:18

Reform torto sem jaz za enako priliko pekla (le da je pot vodila na vzhod, ne na jugozahod) in se je super obnesla.

perpetua

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

27. maj 2012 14:51

vsekakor bo dolgi transport velko lažje prestala torta brez kreme. Reform torta je zelo dobra, ampak precej težka - lahko narediš tudi kaj lažjega, a sočnega v obliki torte. Recimo kako Urškino pecivo ali orehove kocke s korenjem, na debelo oblito s čokolado, lahko je tudi kaka sočna sadna pogača ali kaj s skuto. Zraven lahko gre stepena sladka smetana, kar se da narediti v vsakem apartmaju. Pa seveda veliko dobre volje in rojstni dan bo nepozaben.

Sonja

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

27. maj 2012 15:45

Kaj pa ta verzija,

 

 

Pečen biskvit,

Mikser,

Smetana,

Jagode

Želatina 

Jogurt

Obroč za torto..... 

 

Seboj na morje, tam sestaviš dekoriraš s smetano in sadjem, mama bo vesela, torta bo prenesla pot, sveža bo. 

http://www.mojalbum.com/jagikroki/torte

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

27. maj 2012 15:54

Doma spečeš biskvit in narediš kremo, na morje pelješ vsako posebej, kremo v dobro zaprti posodi, in vse skupaj sestaviš na morju. Toliko prostora vedno najdeš ...

 

 

mamamia

matineja  

član od: 21.12.2008

sporočila: 45

27. maj 2012 16:46

Punce, super ste... Saj razmišljam v tej smeri...:) Hvala!

 

matineja

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

27. maj 2012 16:52

S sabo nesi sestavine za tiramisu( piškoti, mascarpone, liker...), model za torto in smatano za okrasitev... Mislim da priprava tiramisuja ne bi smela biti problem niti na morju.

Vesnuska

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. maj 2012 12:17

 

Narediš tiramisu v pekaču, pekač daš v velik oglat kovček za transport, zraven hladilna telesa in na dno avtomobila, pokriješ vse skupaj s folijo in to je to.

Ker fazon je v presenečenju in ne tega obteževati še z ne vem kakšnim tortnim umislekom iz domače kuhinje, ker si preprosto določiš preveč omejevalnih pogojev.  Ker mama bo vesela čisto navadnega tiramisuja lai pa navadne rolade - ker se tu igra na pozornost.

 

Vendelina jr.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

28. maj 2012 15:02

Jeez, narediš tako rekoč (skoraj) karkoli, zamrzneš, daš v avto in , gremo na pot. Še posebej tiramisuji (samo jajca pokuhaj), smetanaste ipd. torte se bodo odlično obnesle.

 

 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti