Velikost torte!!!!

te.jcika  

član od: 17.8.2010

sporočila: 165

tema odprta - 20. mar 2012 19:28 | ogledi: 14.641 | odgovori: 20

Pozdravljene, rabila bi pomoč, in sicer maja( do takrat je še daleč vem), moram narediti torto za cca. 40. ljudi, torta bo pravokotna. Me pa matrajo mere sploh ne vem kako veliko moram narediti, sem izmerila hladilnik in na eno poličko bi stlačila torto 42-30cm, res nujno rabim vašo pomoč,......

 

Pozdravček

te.jcika

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

20. mar 2012 19:37

Matematika, dete drago, matematika....Tako obupno težko pa tudi ni izračunati volumnov, ajoj.

 

Drugače pa, če misliš torto "stlačiti", bo zadeva v resnici stlačena, ergo ne bo se je dalo servirati. Konec koncev, a je tako neverjetno težko narediti 2-3 klasiš premera 26 centi? Pa še v hladilnik gredo brez problemov.

Vendelina jr.

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

20. mar 2012 19:45

Za 40 ljudi povsem zadostuje torta v velikosti pekača od pečice (tistega največjega), večkrat preizkušeno. Načeloma gre torta te velikosti v običajen hladilnik (brez tlačenja). Če pa je hladilnik med manjšimi pa se pridružujem nasvetu Vendeline jr., več klasičnih tort, po moje bi 3 zadostovale. Lahko narediš tri srčke in jih potem na mizi pred serviranjem sestaviš v deteljico.

Ninja24

te.jcika  

član od: 17.8.2010

sporočila: 165

20. mar 2012 20:00

ok, ni me treba, prvo nisem mislila dobesedno stlačiti v hladilnik, gre lepo, drugo pa matematika mi res ne gre, sem prosila samo za pomoč,.....

te.jcika

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

20. mar 2012 20:23

No, saj ni bilo tako dobesedno mišljeno :).....kar se količine sestavin tiče potrebuješ za eno biskvitno plast v velikosti tavelikega pekača od pečice maso, ki je sicer mišljena za biskvit za torto klasične velikosti. Se pravi za tri plasti rabiš nekje 18 jajc, 72 dag moke, 1 pecilni prašek, 60 dag sladkorja, tri vanilijeve sladkorje in 9 žlic vode (jaz delam biskvite po tem receptu, za čokoladnega pa dodam še kakav v prahu). Za nadev pa običajno količino nadeva pomnožiš s tri. Fino pri tako veliki torti je, da lahko brez problema narediš tudi pol-pol po okusu (pol sadne in pol npr. čokoladne), pri manjših se ne splača komplicirati.

Ninja24

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

20. mar 2012 20:26

V velikosti pekača pečice spečeš več plasti testa, da je torta višja, tako lahko tudi režeš manjše kose in bo torta dovolj velika za 40 ljudi. Narediš recimo dve plasti rumenega biskvita, eno plast čokoladnega, vmes pa daš še eno plast beljakovega testa ali ploščo listnatega (te dobiš že gotove za kupit). Kot merilo za eno plast uporabiš mere kot za rolado ali tej masi didaš še po eno jajce in ustrezno količino sladkorja in moke.

Ni pa odveč ideja o treh okroglih tortahin potem sestavljenih v nek lik; lahko jih izrežeš v obliko lune in se igraš z oblikovanjem ...

mamamia

te.jcika  

član od: 17.8.2010

sporočila: 165

21. mar 2012 16:33

Ok, da ne bom odpirala nove teme, me zanima, če je katera že naredila torto na kateri so bile stavbe, kako narediti naprimer hišo? Iz tortnega biskvita?

 

te.jcika

te.jcika  

član od: 17.8.2010

sporočila: 165

21. mar 2012 19:18

Joj pa še nekaj sem pozabila malo sem brskala ne eba..... pa me zanima,če imate kakšne izkušnje s temi barvami:

http://www.ebay.co.uk/itm/Rainbow-Dust-Black-Magic-

Me prav zanima, če se splačajo glede na to, da so pri nas malo dražje.........

te.jcika

mojcazala  

član od: 6.1.2011

sporočila: 112

21. mar 2012 21:50

no kot vidiš iz zgornjega nalepljenega linka sem jih letos res naredila že nekaj za 40-50ljudi in ti garantiram da bo biskvita iz pekača v velikosti pečice resnično dovolj za 40ljudi. v zadnji rundi sem probala narest biskvit po receptu: BISKVIT KI NIKOLI NE PADE DOL in sicer iz 15jajc in pride zelo lep, kompakten biskvit :) ga je čisto dovolj za 2x prerezat. moko in beljake sem na roke vmešala v rumenjakovo peno, tako da je bilo res vse zelo rahlo in mehko....probaj-ziher ne sfališ ;)

mojcazala

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

23. mar 2012 9:27

te.jcika je napisal/a:

Ok, da ne bom odpirala nove teme, me zanima, če je katera že naredila torto na kateri so bile stavbe, kako narediti naprimer hišo? Iz tortnega biskvita?

 



te.jcika

Odvisno od zahtevnosti tistega, ki mu je torta namenjena... S čokolado oblite napolitanke so sicer krasni zidaki, zlepi se jih s poljubno kremo...

Pred leti sem delala nekaj takega, hiše v nastajanju, plastični žerjav, cesto iz čokoladnih mrvic, kup zemlje iz sočnega čokoladnega biskvita, pa malo zelene kokosove travice... Ni vzelo dosti časa, glede na navdušenje obdarovanca.

 

čoko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti