Kuhinjske deske

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

19. mar 2012 16:36

Priisegam na lesene deske, vendar ne lepljene, ker te rade razpadejo. Plastično sicer imam, ampak se kar nekako ne morem prisiliti, da bi jo kaj dosti uporabljala, v glavnem potuje z mano na morje (ker v mini kuhinjah apartmajev je kronično pomanjkanje uporabnih desk in nožev....). 

Lani sem kupila eno iz bambusovega lesa in se super obnese, zelo trda, se nič ne zvija, toplo priporočam.

Lep pozdrav,

Sonja

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

19. mar 2012 17:30

Poznam naskok lesa. Zato so šle od hiše vse plastične, skoraj vse, ker so se zelo razlile.

Saj se tudi lesene, vendar se mi zdi, da se tam zaprejo pore.

Pri nas sem na desko napisala, čemu je namenjena: zelenjava. meso, perutnika, kruh. Z vžigom.

Piši kuči, propalo. Nihče ne bere, še naša štiriletnica zna brat, pa ne uporablja deske, zato se jim ne da vsilit moje ideje.

Me pa zanima, ali ste pri ločevnanju uporabe uspešnješi.

F r i n a

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

19. mar 2012 17:31

Lesene!!!! Absolutno, brez dvoma. Bambusove pa še nisem poiskusila. Kje pa se kupijo?

Monika7

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

19. mar 2012 17:37

Pri nas pa uporabljamo lesene in plastične deske, ki so različnih barv in se točno ve za kaj se kakšna uporablja in se vsi tega tudi držimo. JIh pa vedno pomijemo sproti z vročo vodo in fino osušimo preden jih pospravimo v omaro.

So pa zelo praktične tudi te tanke samo se jih glih nisem navadila uporabljat.

Jih je pa hči kupila v Ikei, za zelo nizko ceno.

irena66

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

19. mar 2012 17:54

Monika,

bambusovo desko sem kupila pred kakim letom v Mercator centru v Postojni. Se pa ne spomnim, da bi jih videla v Ljubljani. 

Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

19. mar 2012 18:16

situla je napisal/a:

Vidim, da ima vsaka svoj pristop k izbiri in vzdrževanju kuhinjskih desk.

Mamamia, te silikonske podlage, ki jih ti uporabljaš, se berejo zelo dobro in uporabno, pa še za male denarje si jih dobila. Kje se jih da kupiti? So to trše podlage, ali so mehke (če so mehke, ali v tem primeru ni nevarnosti, da se jih z nožem prereže?)

 



situla

 

Tako so videti: in niso mehke, mislim tako, da bi se lahko zvile v rolo, bolj ravno se držijo:

ni kaka posebna kakovost, ampak vsaj ni škoda, ko se rezi poznajo ...

mamamia

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

19. mar 2012 19:00

elaphus je napisal/a:

Uporabljam samo lesene deske, ne perem jih v pomivalcu - ne zaradi nekih predsodkov, ampak jo kar mimogrede operem pod pipo. Sem pa nekje brala, da so delali mikrobiološko analizo št. bakterij al neki podobnega na lesenih in plastičnih deskah. Lesene z naskokom zmagale. Kao - bakterije na lesu prej pocrkajo. Kar je do neke mere logično.

Tudi jaz tako delam. Imam pa eno plastično za kakšna jetrca, kot pravi dragička. Pa še tisto prej zmočim, da se manj nanjo prime. Les je zame zakon.

rimljanka

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

19. mar 2012 19:45

Kako pa operete deske, da se znebite vonja po čebuli, česnu? Plastične dajem jaz v pomivalca, pri lesenih se pa nisem mogla znebiti vonja in sem jih lepo pospravila. Saj za pogledat so mi lepše lesene, ampak plastične se pa v stroju tako lepo operejo. Imam tudi te tanke iz Ikee in so super.

pirnica

situla  

član od: 6.1.2012

sporočila: 45

19. mar 2012 19:52

Mamamia, kje se pa to silikonsko zadevico kupi? Zdi se mi praktična.

situla

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

19. mar 2012 20:16

Jaz ima pa predsodke glede tega, "da ni škoda, ko se rezi poznajo"... Se mi zdi, da potem ta plastičen prah od rezov zaključi v hrani. Potem imam pa že raje "žagovino"...

Torej lesene deske, po možnosti iz enega kosa...

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti