Poroka na goriškem

Nomen  

član od: 13.3.2012

sporočila: 135

14. mar 2012 15:06

Aha, za grad Kromberk smo dobili dobra priporočila, žal bo nas pol preveč... Poroka bo oktobra v Štanjelu, za poročno večerjo pa bi se radi odpeljali nekam "bližje" domu, proti Gorici. Letošnje leto je očitno leto porok in je treba z rezervacijo kar pohitet. Tort iz slaščičarne Ajdovščina ne poznam, moja punca pa obožuje njihov sladoled. Ne vem zakaj nismo pomislili nanje??

Nomen

f0rk  

član od: 3.11.2011

sporočila: 68

14. mar 2012 21:57

andrejka je napisal/a:

Za torto http://www.jagode-dinozavri.si/

izgled je res super, po okusu me pa ni prepričala...

f0rk

Nomen  

član od: 13.3.2012

sporočila: 135

14. mar 2012 22:36

A je ta gospodična danes v časopisu Goriška?

 

Mogoče še kakšen predlog za gostilno?

Nomen

jana.l  

član od: 12.4.2010

sporočila: 42

14. mar 2012 23:12

Ja, za ples je bilo dovolj prostora na marku in pri Furlanu.

Za torto pa sem se sedaj spomnila, provaj v pekarni Kukaj na Gradnikovi v Novi Gorici - posamezne koščke sem že večkrat poskusila in so super, res dobre!

jana.l

Aljo  

član od: 19.10.2005

sporočila: 90

15. mar 2012 7:47

Da kar takoj napišem, omenjate Furlana  - predpostavljam, da tistega v Braniku, ker jaz za drugega ne vem.  Sem se tam poročila, nas je bilo 40 in je bilo za nas dovolj prostora - za 100 pa v kolikor niso v kratkem času dozidali ni prostora.

Hrana je bila v redu in vse ostalo tudi.

Glede torte: lani se je svakinja poročila in je imela torto od Potičke - testo je bilo surovo - tako da smo v glavnem vsi pustili torto na talarju.

Mogoče bi ti ostala dekleta iz tistega konca lahko svetovale, kakšno gospo, ki dela torte.

 

Aljo

Nomen  

član od: 13.3.2012

sporočila: 135

15. mar 2012 8:49

Po informacijah po telefonu, gre k Furlanu 100 ljudi res zelo na tesno, ampak bi verjetno lahko kaj uredili, bomo šli na ogled. Jana, mi lahko opišeš še Mark, te je kaj motilo...? Bomo poskusili razmisliti še o kakšnem prostoru, kjer bi lahko imeli catering. Mogoče kdo ve, zakaj se prostora ne da več najeti v dvorcu Vogrsko? Zdaj me pa torta že res skrbi, bomo poskusli v Ajdovščino poklicati.

Nomen

jana.l  

član od: 12.4.2010

sporočila: 42

15. mar 2012 9:39

Mi smo bili na Marku na vrhu -  v zgornjem prostoru. Prostora je bilo dovolj, bilo pa je obupno vroče, imaš zraven samo miniaturni balkonček ali pa moraš it dol ven na zrak. Hrana je bila uredu, ne vem kako je sedaj, ko se je menjal lastnik, takrat je bil Mark še HIT-ov.

jana.l

Nomen  

član od: 13.3.2012

sporočila: 135

15. mar 2012 21:36

Ja, tega pa res nihče od znanih ne ve .... Bo treba testirat...

Nomen

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

20. mar 2012 0:39

Odprli so novo slaščičarno Rusjan v Eda centru. Torte so menda odlične, saj jih dela Alenka Kodele, ena najboljših slovenskih slaščičark in članica slovenske kuharske reprezentance. Pravijo, da so njene torte fantastične, zagotovo jih bom testirala še ta teden in potem poročala.

p3tra  

član od: 28.7.2011

sporočila: 15

27. mar 2012 18:24

Pozdravljeni,

Vem da povprašujete za gostilno ampak samo kot možnost. Lani se je sestra poročila in mi smo se odločili za najem dvorane v Ozeljanu in za catering  restavracije in kavarne Pecivo iz Nove Gorice. Bili smo izredno zadovoljni tako s prostorom kot z cateringom. Glede poročne torte pa priporočam Slaščičarno Rafaelo v Kanalu. 

p3tra

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti