Funkcija kakava in čokolade v biskvitu

Živijo. Rada bi naredila res črne muffine. Zanima me po kakšnih načelih se dodajata kakav in čokolada v biskvitno maso. Kakav zamenjaš za enako količino moke, kaj pa stopljena čokolada?

Pa oreški?..

 

Hvalaaa

www.mojalbum.com/naredilaana

Stopljena čokolada je le dodatek, več kot je testa, več je dodaš, ni pa njena funkcija da bi bila nadomestek moki. Razen če uporabljaš čokolado v prahu, en del moke lahko nadomesti.

mamamia

Aaaaaaha torej je dodam po mili volji? Imas mogoce kaksen recept za res nekaj temnega. Ni potrebnonda za muffine..

www.mojalbum.com/naredilaana

Upam, da tole ne bo prehuda reklama :)

Zelo temno barvo se dobi z uporabo kakava na spodnji povezavi

http://oetker.vigred.com/index.php/content/display/195

axyxy

axyxy, tudi jaz, odkar sem naletela na tale kakav uporabljam izključno le tega. Všeč mi je, aroma in okus sta močnejša in barva tako temna, kot si lahko le želiš. fKrasen za peko in tudi kot napitek.

zeta

Za bolj 'črno' barvo bi jaz dodala še kaj melase (če se vam seveda njen okus dopade).

trac

Oo hvala. Tale kakav gotovo kupim...hm melase najbrz ne bom dodala. Iscem ekstra cokoladno stvar ;)

www.mojalbum.com/naredilaana

Takle kakav uporabljam tudi sama in je prva liga.

 

naor

Hja, meni se ta opredelitev ne zdi tako enostavna, kot razlagate. Kakav lahko zamenja tudi večino moke. Če deluje z vso količino moke, ne vem. Še nisme naletela na tak recept, rečem pa ne, da ga ni.

Čokolada lahko zamenja moko, če samo pomislimo na Flourless chocolate cake. Se mi zdi, da je vsaj en recept na KulSlo. Drugače bi bila samo jajca in sladkor ter dišave.

Sicer sem jaz kar se desertov tiče obupno picajzlasta in če ni vredno kalorij, ne pojém več, kot en grižljaj.

Bannanna, kaj misliš s tem, da iščeš "ekstra čokoladno stvar" ?



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 20. 2012 14:44

da bi rada takšne črno čokoladne muffine, ne takšne kot jih na koncu večina pride ven (čokoladnih!!)--- nekaj svetlo rjavega. pa da niso sploščeni kot flourless cakes... hm nekaj takega ja ;)

www.mojalbum.com/naredilaana

Tile so zelo temni...

http://www.joyofbaking.com/muffins/ChocolateMuffins.html

 

 

Vesnuska

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtrimljanka
malo za hecNikita2
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti