Ali je danes kaj v zraku

Palma  

član od: 29.9.2003

sporočila: 285

30. jan 2012 14:57

No, zdaj pa vem zakaj mi je bilo včeraj tako "bed". Pa še nek prehlad se me loteva. Bom poskušala z limono in medom zjutraj na tešče. Kave pa itak ne pogrešam, ker je ne pijem 

Palma

brusketka  

član od: 11.11.2011

sporočila: 97

30. jan 2012 14:59

limona al limonce misliš? :P ene limonce zjutraj pa bo:P hahahhaahah

 

samo se pa ne hecam, če povem, da je moja babica vsako jutro spila kozarec vode potem pa črno kavo in na koncu enga kratkega. vedno je poudarjala, kako zdravo je zjutraj domače žganje. Živila je dolgih 80 plus in nikoli ni imela hujših težav...

 

pismo...škoda, da žganja še povohat nem orem:S jaooo:D

 



brusketka

Sporočilo je spremenil(a) brusketka dne 30. 2012 15:03

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

30. jan 2012 15:56

Pred tremi meseci sem po naključnem pogovoru s strokovnjakinjo glede vpliva sončne svetlobe na počutje, kupila namizno lučko za svetlobno terapijo in jo odnesla na pisalno mizo v službo.

Vsak dan jo prižgem skupaj z računalnikom in jo po teh urah ugasnem. Po približno treh tednih se je moje počutje bistveno izboljšalo, zjutraj brez težav vstanem, pa tudi dnevna zaloga energije je precej večja.

Res je, da so so lučke precej drage, vendar tudi za dopust porabimo denar z namenom, da se bolje počutimo.

Na strani libertine je napisano precej infomracij o tej terapiji, ki je znana med strokovnjaki.

F r i n a

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

30. jan 2012 18:08

brusketka je napisal/a:

limona al limonce misliš? :P ene limonce zjutraj pa bo:P hahahhaahah

 

samo se pa ne hecam, če povem, da je moja babica vsako jutro spila kozarec vode potem pa črno kavo in na koncu enga kratkega. vedno je poudarjala, kako zdravo je zjutraj domače žganje. Živila je dolgih 80 plus in nikoli ni imela hujših težav...

 

pismo...škoda, da žganja še povohat nem orem:S jaooo:D

 



brusketka



Sporočilo je spremenil(a) brusketka dne 30. 2012 15:03

 

Zadnjič sem na Yahoo-ju, na prvi strani našla članek 10 zdravilnih učinkov piva. Tako da če ti mogoče pivo bolj paše lahko po tej liniji narediš kaj za zdravje namesto žganja

 

Evo http://health.yahoo.net/experts/dayinhealth/10-surpri

Viva Meier

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

30. jan 2012 19:53

Ej, frina *ebiga, kaj naj ti človk reče? A se neki zmenimo: ti tist svoj post izbriši, pol bojo imeli mene za neumnega ki odgovarjam na neobstoječe poste. Vmes pa namig, kako lahko prihraniš elektriko: izvadi žarnico ( menda je fluorescentna, ki seva polikromatsko svetlobo ( to pa itak vse, razen laserjev ), brez UV žarkov ( to pa itak vse razen prav UV žarnic  ), vsak dan vseen pritisni gumb na vključeno in si nekajkrat ponovi: ob tejle neobstoječi ( vključeni  ) lučki se počutim vsak dan vse boljše in boljše, in boš videla: deluje čist enako, kot, da je lučka tam. Po nekaj časa se boš navadila in bo vse delovalo enako tudi brez svetilke, to pa lahko nekome prodaš, da polni z energijo une pralne kroglice.

Pa imate srečo, da se jaz ne spustim v politiko, kajti, če bi se, bi postavil policijo pred trgovine ki prodajajo take lučke in vsem kupcem bi razveljavil spričevalo osnovne šole.

 

ežoj

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

30. jan 2012 20:02

ežoj, tule pa nimaš čisto prav. Preberi kaj o epifizi, melatoninu,......o cirkadianem bioritmu in še čem.

rimljanka

Mygrace

sporočila: 6506

30. jan 2012 20:16

Svetloba je življenje, tema je smrt.

Mygrace

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

30. jan 2012 20:25

.......................... in ne le tistim, ki te lučke kupujejo, ampak tudi tistim ki dopuščajo najmanjšo možnost, da bi to bilo res.

Predlagam za podjetnike čudovit "kšeft ": začnite take luči ( polikromatske, brez UV žarkov, ki imajo fotobiološki učinek in informacijski vpliv na molekule biološko aktivnih snovi.................. , svetloba se vsrka skozi oči in aktivira sproščanje seratonina v možgane............. iz opisa delovanja take luči ) prodajat norvežanom, švedom, fincem in rusom, bojo se znebili alkoholizma, pa so nevedni, še ni do njih prišlo, da obstajajo take magične luči.

ežoj

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

30. jan 2012 21:46

Ežoj, mogoče le namig, da se tudi na psihiatriji zdravi s pomočjo take lučke, le da so močnejše in da zato krajša terapija, kjer zdravijo predvsem depresije, ki so tipična bolezen pomanjkanja serotonina.

Menda ne pomaga pri  vseh.

Nasvet za to lučko sem dobila pri strokovnjakih, ki se s dnevno ukvarjajo zdravljenjem depresije ipd.Ko sem preverjala reference, nisem našla nobenega  foruma, ki bi govoril o tem.  Torej ni modna muha.

 

 

F r i n a

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

31. jan 2012 1:28

Frina , o kakšni lučki govoriš ? Imaš tisto solno lučko v mislih ? 

 

  Svetloba pa brez dvoma dobro vpliva na počutje , ne le ljudi , tudi živali , rastlin , pa najsi bo sončna ali kakršnakoli že . Ežoj , kaj tebi ni bolj toplo pri srcu (in bolj misliš na razvrat ) , ko je lep , sončen dan , kot pa siv in turoben ?

   

 

           

 

manca51

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti