Smem prosit?

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

28. jan 2012 21:30

tulka je napisal/a:

alapsus, med dvopičjem ter navednicami je presledek.



tulka

Auč, mea culpa, mea maxima culpa!

 

Oh, trakec, kolikokrat so se že (ne)znanci  meni v povezavi z mojim narečjem smejali, padali so dovtipi, pa tudi kakšna ne preveč pohvalna opazka. A naj se zaradi tega na zobe mečem??? Menda ne, a?! Ampak, res ne vem, zakaj tak tvoj odgovor, saj si sama napisala, da upaš, da so vejice prav postavljene - jaz sem ti samo prijazno pritrdila, da so. In ker si bila ti nagajiva, sem si to privoščila tudi jaz. Nagajivi ljudje so mi všeč.

Baj (tudi to ni po SSKJ - misliš, da bo kdo zameril?)

lp

cervus

modri trak  

član od: 24.8.2004

sporočila: 40

28. jan 2012 21:56

 

  Hotela sem dati v premislek: Če vas kdo prosi osebno za pomoč, ali poslušate vsebino, ali ga opozorite na

  napake v izgovorjavi, sklonih ipd?

  Prvič sem pozabila zaključiti stavek o pravilnosti vejic s klicajem in vprašajem. Tako je bilo mišljeno.

  Čau

 

 P.S. Res smo (sem) zašli s teme, to bi sodilo v svojo rubriko; mislim pa, da  že obstaja.

trakec

harmonika  

član od: 24.4.2008

sporočila: 217

28. jan 2012 22:09

POZDRAVLJEN!

Potrebovala bi nekoga ,ki se spozna na kemijo in bi mi lahko pomagal nekaj razložiti  prosim ,če je kakšen kandidat naj se mi javi ,lahko tudi na zs

lp

harmonika

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

28. jan 2012 23:47

Nisem se mislil oglasiti, a sem malo prej prelistal nek drug forum s siola. Toliko sovraštva, izlite gnojnice, pošiljanje nekam, popolno zanikanje vseh slovničnih pravil in vsega podobnega že dolgo nisem doživel. Seveda, saj mi ni bilo treba! Zato, ljubčki moji, forum na kulinariki je kljub nekaterim in občasnim izpadom res zlata vreden otok miru. Zato ga tudi prebiramo kljub temu, da kdo pozabi na kakšno vejico.

Forum je še toliko bolj vreden, ker ga oblikujemo sami z vso različnostjo posameznikov. In dokler smo si različni, bo vedno prihajalo do manjših trenj. Živela različnost! Če bomo vsi enaki, bomo vsi enako kimali in vsi enako prismodili zrezke. Pridržujem si pravico, da nekomu na forumu, ki neumno vpraša, neumno odgovorim. Čeprav te pravice do zdaj še nikoli nisem izkoristil. Škoda časa in energije. Še za ta zapis ne vem, ali bi ga poslal ali ne.

Očitno sem ga. In želim vsem prav lep dan!

booris

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

29. jan 2012 11:24

Tudi jaz se nisem mislila oglasiti , pa sem se v tem turobnem dopoldnevu le odločila. Oglašam se vedno manj, kajti neprijazen odgovor me naredi  in  . Pa ne bom na dolgo in široko, moje stališče je: delaj tisto, govori tisto, piši tako, kot bi bil pripravljen sprejeti, da drugi tebi . Vedno prej premisli, če tvoje besede ne bodo zabolele. Bodi prijazen, ustržljiv, pomagaj,  zabaven in na ta način

je življenje užitek. Če znaš pomagaj, če ne moreš pomagati, se ne spotikaj v besede drugim, raje  nadaljuj pot po

svoje.

Življenje je kratko, polno čeri in preprek in z prej navedenim načinom gre lažje. Pokliči prijatelje, se

vsedite, spijte kozarček in uživajte. To je moj način življenje (sem malo nenaspana, smo se večraj malo družili

  + ) .

Želim vam lepo nedeljo čim več  in  nič .

 

sonce51

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

29. jan 2012 15:46

No kolega Booris tudi ti trosiš vejice zelo radodarno tam kjer je treba in tam kjer ni treba. Tako, da na tvojem mestu ne bi preveč pametoval. V bistvu pa sploh ne vem, zakaj si napisal zgornji post. Kaj si že hotel povedati ?

hedonist

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

29. jan 2012 15:56

Jaz sem boorisa čist dober razumela!

zeta

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

29. jan 2012 16:43

hedonist je napisal/a:

No kolega Booris tudi ti trosiš vejice zelo radodarno tam kjer je treba in tam kjer ni treba. Tako, da na tvojem mestu ne bi preveč pametoval. V bistvu pa sploh ne vem, zakaj si napisal zgornji post. Kaj si že hotel povedati?

boorisove vejice so vse na mestu, pri tebi pa je ena odveč in dve premalo.

Sporočilo je spremenil(a) 666 dne 29. 2012 16:44

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4528

29. jan 2012 16:53

zeta je napisal/a:

Jaz sem boorisa čist dober razumela!
zeta

 

Tud jaz

 Predvsem tisto o različnosti

 

lp

mzm

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

29. jan 2012 17:59

Tudi jaz sem Boorisa čisto v redu razumela .

Ne vem pa , kaj si ti hotel povedati ? Zdi se mi , da si že kar na začetku tvojega posta ( " No kolega ....... " ) , zgrešil vejico . Po mojem bi morala biti med NO in KOLEGA - vejica . Kaj praviš ?

 Sicer se pa jaz drugače res nikoli ne oglašam zaradi preveč ali premalo rabljenih ločil . Danes je pa nekaj v zraku, že ves dan sem tečna kot

Lp

manca51

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti