Euro spin bljak fotka

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

5. dec 2011 11:48

Sama sicer nimam najboljših izkušenj z ES-om, vsaj z njegovo primorsko različico ne ...ves čas sem imela oblutek, da so izdelki nizke kvalitete, in ta občutek je zapečatilo dejstvo, da so na blagajni razdajali ponve, ki so bile dobesedno za enkratno uporabo, tako zelo 'plehaste' so ble. če bi koga po glavi z eno takih ponev, bi se poznal odtis kot iz kakšne risanke :).

potem sem čez nekaj časa o tem diskutirala s kolegom, ki živi v okolici celja oz. velenja, in mi je zatrdil, da je njihov ES dokaj kvaliteten, predvsem zato, ker prodajajo lokalne izdelke (primorski je namreč med drugim ponujal celo paleto italjanskih izdelkov). sama se sicer nisem šla o tem osebno prepričat, vendar pa zaupam njegovemu mnenju, tako da ne bom samo udrihala po ESju, zlasti ker ga v moji okolici ni.

za nameček pa še to - tudi naše trgovine so pogosto zelo površne pri nekaterih izdelkih. tako sem v tušu v moji okolici našla primere, ko so imeli na policah plesniv brokoli (zavit v plastiko, seveda), pri čemer si moral res dobro pogledati, da si opazil plesen, saj se je zaradi plastične folije ni dobro videlo - plesniv pa je bil čisto vsak primerek. poleg tega imajo v tušu že pregovorno slabo zelenjavo in sadje (zlasti paradižnik in citruse) in se ji je pametno ogibati, če nisi eden tistih, ki naprosi prodajalce, da pripeljejo novo zalogo, ali pa eden tistih, ki si vzame čas in vse najprej dobro pregleda.

najpomembneje je seveda, da bi trgovina prodajala izdelke, kupljene od lokalnih kmetov, ali pa vsaj slovenskega porekla. nihče nima rad obsevanega kitajskega česna in podobnih katastrof, ki se vse prepogosto znajdejo na naših policah zaradi - ja, nizkih cen.

za konec bi pa dala pobudo, da bi imeli eno temo namenjeno komentarjem glede tega, v katerih trgovinah se najbolj splača kupiti izdelke po ugodnejših cenah (v primerjavi z ostalimi trgovinami), a enaki kvaliteti kot drugod. tako bi lahko imeli primerjavo med tušom, sparom, merkatorjem, ESom, lidlom, hofferjem in še kakšnim ter drug drugemu prihranili veliko raziskovalnega dela na lastno pest.

 no, razen če jo že imamo, sem namreč nova na forumih, saj se ponavadi zadržujem samo pri receptih.



Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 05.dec 2011 11:49



Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 05.dec 2011 11:50

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 05.dec 2011 11:58

nejčica  

član od: 6.1.2010

sporočila: 174

5. dec 2011 15:38

Dodala bi neka,j trgovci so trgovci,oni preračunajo kaj se jim računsko izide!Noben trgovcc ne bo delal v zgubo.Povedala bi en primer pred letom dni je moj peljal big pack vreče mleka iz Madžarske v Ljubljanske mlekarne.Naročnik je bil večji trgovec.Mleko so tam prepakirali v tetrapake in na njih je pisalo.Polnjeno v ljiubljanskih mlekarnah.Phaaa,toliko o poštenosti zavajanju in nategovanju nas potrošnikov.Težko prigaran evro misleč,da pomagamo slovenskemu kmetu,elegantno napolnimo žep našim veleumim trgovcem.

nejčica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

5. dec 2011 16:00

nejčica je napisal/a:

Dodala bi neka,j trgovci so trgovci,oni preračunajo kaj se jim računsko izide!Noben trgovcc ne bo delal v zgubo.Povedala bi en primer pred letom dni je moj peljal big pack vreče mleka iz Madžarske v Ljubljanske mlekarne.Naročnik je bil večji trgovec.Mleko so tam prepakirali v tetrapake in na njih je pisalo.Polnjeno v ljiubljanskih mlekarnah.Phaaa,toliko o poštenosti zavajanju in nategovanju nas potrošnikov.Težko prigaran evro misleč,da pomagamo slovenskemu kmetu,elegantno napolnimo žep našim veleumim trgovcem.



nejčica

Ne vem, kaj ti razumeš pod: poljneno. Ampak, prav to so napisali, kar so naredili. A misliš, da je vse mleko, kupljeno v Italiji, od krav, ki so se pasle v Italiji? No, mislim, da se je marsikatera kar v Sloveniji, recimo.

Po mleko hodi na mlekomat, pa boš vedno vedela, komu "polniš" žep. Čeprav s tem denarjem noben kmet ne bo obogatel, verjemi.



rimljanka

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

5. dec 2011 16:49

Sta dva različna pojma in oba bi morala bit razvidna na deklaraciji:

- polnjeno, narejeno....

- država porekla

torej, ni bilo nič narobe, nejčica.

Vse jasno, če le lupo s sabo nosiš

 

lp

mzm

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

5. dec 2011 16:59

Ko so Eurospin odprli tik ob meji na Fernetičih je bila tam takšna gužva,da si tudi po pol ure čakal na prost nakupovalni voziček.

Ob vhodu so imeli varnostnika,ki je ljudi postopamo spuščal v trgovino.

Nakupovalci so bili večinoma Slovenci,ki so že prej nakupovali v Italiji le da so se vozili malo dlje,do Žižita ali nekaj podobnega.

Ko sem tako malo opazovala kdo in kaj kupuje so bili to povečini res gostilničarji,saj so jemali cele zaboje olja,cele gajbice paradižnika in več gajbic zelene solate ter druge zelenjave,cele platoje piva,.....

Kar nekajkrat sem tam srečala lastnika Turistične kmetije iz bližnje okolice ..

Sedaj tisti Eurospin bolj kot ne sameva,kupci pa so povečini šoferji tovornjakov iz V Evrope.

 

Sama nisem redni uporabnik omenjene trgovine,vendar se mi njihovi izdelki zdijo čisto solidni in cenovno ugodni.

Sploh njihova Mocarela in pa sedaj v času praznikov Panetone.

 

lp

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

6. dec 2011 8:03

No,ni več take gužve kot je bila včasih-na Fernetičih,mislim.Nekaj časa je bila res "tema",a opažam,da se ljudje vračajo-nedolgo nazaj,ko sem bila v omenjeni trgovini,smo čakali na voziček.Zadnjič je eden kupil cele zaboje zelenjave...

Glede mesa:včasih ga kupim in moram povedati,da sem dobila vedno sveže,lepo na tanko narezano,medtem pa ,ko v Sparu,v Po.....i,pa sem kupila dvakrat,prišla domov in je smrdelo.

Se pa najdejo tudi kakšni artikli,ki so dražji kot drugod.Recimo tablete za pomivalni stroj se bolj splača kupiti v Hofer.ju.

Tudi sokovi-100%,se jih splača kupiti...

Jajca:neverjetno kako oranžna.Sem vprašala trgovko.da dobijo od kmeta...

 

andreja m

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

6. dec 2011 15:22

andreja m je napisal/a:

NoJajca:neverjetno kako oranžna.Sem vprašala trgovko.da dobijo od kmeta...
andreja m

Dvomim....................

rimljanka

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

6. dec 2011 15:29

Ne vem v kakšnem smislu dvomiš,ma v Italiji v trgovinah odkupujejo,ni tako kot pri nas,ker jaz sem letos prodala v trgovino...,v...kumare,zato vem.

andreja m

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

6. dec 2011 15:33

mišzmoke je napisal/a:

Sta dva različna pojma in oba bi morala bit razvidna na deklaraciji:

- polnjeno, narejeno....

- država porekla

torej, ni bilo nič narobe, nejčica.

Vse jasno, če le lupo s sabo nosiš

Hja, ampak na mandljih blagovne znamke slovenskega trgovca npr. piše "Poreklo: Slovenija"!

Pa tudi to bi morda, s krepko mero domišljije, še šlo. Ampak, isti napis na brazilskih, indijskih oreških?

Ok, to se mogoče zdi abstraktno. Kaj pa npr. poreklo čokolade Gorenjka (Manner, Lindt ipd.)? Kakavovih zrn, kakavovega masla in vanilije prav gotovo niso pridelali na morebiti še tako sončni strani Alp! V rastlinjaku... ?

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

6. dec 2011 15:52

Povsod piše natanko to, kar zahteva zakonodaja oz. predpisi, verjemite (in načeloma nič več, razen res izjemoma. Torej se ve, od kod pes taco moli.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti