Euro spin bljak fotka

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

6. dec 2011 16:55

666 je napisal/a:

mišzmoke je napisal/a:

Sta dva različna pojma in oba bi morala bit razvidna na deklaraciji:

- polnjeno, narejeno....

- država porekla

torej, ni bilo nič narobe, nejčica.

Vse jasno, če le lupo s sabo nosiš

Hja, ampak na mandljih blagovne znamke slovenskega trgovca npr. piše "Poreklo: Slovenija"!

Pa tudi to bi morda, s krepko mero domišljije, še šlo. Ampak, isti napis na brazilskih, indijskih oreških?

Ok, to se mogoče zdi abstraktno. Kaj pa npr. poreklo čokolade Gorenjka (Manner, Lindt ipd.)? Kakavovih zrn, kakavovega masla in vanilije prav gotovo niso pridelali na morebiti še tako sončni strani Alp! V rastlinjaku... ?



 

 Moje pisanje se je nanašalo predvsem na nejčico in „njeno" mleko. Morda malce na hitro napisano, priznam.

No, „BI morala biti"  nisem  napisala brez veze, hehe. Opažam „budalaštine", kot je tvoj primer oreščkov in podobobnega, pa se mi, po pravici povedano, ne da več ukvarjat z inšpektorji, boj z mlini na veter prepuščam mladini, mi, blizu nirvane, smo se že vdali. Ja, vem, ni prav, a .... ga.

Morda veš, 666, kakšno rešitev bi ubral pri poreklu, na primer, mlečne čokolade Gorenjka?

lp

 

mzm

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

8. dec 2011 12:13

mišzmoke je napisal/a:

Morda veš, 666, kakšno rešitev bi ubral pri poreklu, na primer, mlečne čokolade Gorenjka?

 

 

Pri izdelkih sestavljenih iz več različnih sestavin, od katerih lahko vsaka prihaja iz druge države bo pa to zelo zanimivo zgledalo

OlivaB

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. dec 2011 13:06

ja, kupiš čokolado pa dobiš še atlas zraven

mamamia

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

8. dec 2011 13:26

OlivaB je napisal/a:

mišzmoke je napisal/a:

Morda veš, 666, kakšno rešitev bi ubral pri poreklu, na primer, mlečne čokolade Gorenjka?

 

 Pri izdelkih sestavljenih iz več različnih sestavin, od katerih lahko vsaka prihaja iz druge države bo pa to zelo zanimivo zgledalo

OlivaB

Ravno včeraj sem kupila namaz, na katerem je pisalo za vsako stvar posebej, od kod prihaja. Gotovo se da, sploh če nimaš česa skrivati.

tulka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

8. dec 2011 17:21

potem bo bolje, da na vsako stvar napišejo ogljični odtis in virtualno vodo do trgovine. Saj se da.

Sonja

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

4. jan 2012 11:55

Po dolgem času spet jaz 

Vsekakor se strinjam, da kdor nima česar skrivati, tudi napiše, od kod je kaj. Morda pa bi bila lahko "srednja" pot nekaj takega: čokolada Gorenjka je "Izdelana v Sloveniji", potem pa za vsako sestavino, ki ni iz Slovenije, navedejo poreklo. Tako bi se npr. izognili, da bi na kakih müslijih, kjer bi bilo npr. vse razen kokosa (torej žita, sladkor, suho sadje ipd.) iz Avstrije, 1000x pisalo "Avstrija", hkrati pa bi se vedelo.

No, morda bi tako pedantno označevanje pripomoglo še k nečemu: ko bi ljudje videli, kako malo stvari je dejansko iz Slovenije, bi se morda zavedeli, kako porazna je naša samooskrba. 


Sporočilo je spremenil(a) 666 dne 04. 2012 11:56

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. jan 2012 12:31

Ja, in zaradi spiska sestavin in njihovega porekla ali izvora bi vsaka čokolada morala tehtati pol kile, ker na manjšo ne bi spravili vsega gor.

 

mamamia

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

4. jan 2012 12:36

mamamia je napisal/a:

Ja, in zaradi spiska sestavin in njihovega porekla ali izvora bi vsaka čokolada morala tehtati pol kile, ker na manjšo ne bi spravili vsega gor.

 
mamamia

 

Sem mislila, da boš rekla, da bi vsaka čokolada tehtala pol kile zaradi vse tiskarske barve na deklaraciji (pa hvala za tega smeška)

JJ

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

4. jan 2012 12:37

mamamia je napisal/a:

Ja, in zaradi spiska sestavin in njihovega porekla ali izvora bi vsaka čokolada morala tehtati pol kile, ker na manjšo ne bi spravili vsega gor.
mamamia

V skladu z grafitom, mimo katerega pogosto hodim:

"Nism vedu kva b napisu pa sm pustu prazno" 

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

4. jan 2012 13:19

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti