Adventni venčki 2011, 2012, 2013, 2014...

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

28. dec 2011 15:53

kozamurnik je napisal/a:
Vanja

Ko imam ravno besedo, bi rada vedela, kako obesite venčke na vrata?
murnik

 

Upam, da bom znala razložiti....Vzamem lep trak za zavijanje daril, navadno rdečega ali zlatega. Tega zataknem za venček, drugi konec traku pa zabijeva z žebljem, ki ima kar se da plosko glavo v zgornji del vrat, tistega, ki se skrije v podboje.

Nisem našla boljše slike, tale venček je obešen na metalni kavelj, ampak predstavljaj si namesto njega kar trak.

 

http://media.photobucket.com/image/hanging%20christmas%20r

 

Vanja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

28. dec 2011 16:37

V KiKu (heodnist, glej stran!) sem kupila kaveljček (v pketku sta 2), ki ga zatakneš za okvir vrat ali okna in nanj obesiš  venček. No, pri nas visi smrekica iz lučk, na oknu. Oknoi se normalno zapre, kaveljček pa trdno visi.

rimljanka

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

28. dec 2011 20:27

patrička je napisal/a:

holdada je napisal/a:

Jaz pa moram reči, da meni tile od venčki od patričke sploh niso všeč, dosti preveč kičasti za moj okus, sploh tisti ledeni venček.

Meni so všeč tisti z smrekovimi vejicami, z temnejšimi barvami, brez nekih modrih, turkiznih, rožastih, vijoličnih in podobno.



holdada

 

NO, pa da se oglasim še jaz, kot avtorica te teme in  avtorica kičastih venčkov.

Vse je lepo in prav , sprejmem pohvalo in pa tudi grajo, saj je normalno, da moji venčki ne morejo biti vsakemu všeč. Zmotila me je pa tvoja negativna nastrojenost holdada. 

Moram pa priznat, da so mi prav vsi venčki v tej temi všeč. Nekateri kot celota, drugi so idejno dobri (materiali, oblika), pa barvno so lepo usklajeni...  Ne bi si pa drznila katerega grajat, ker vem, da je v te unikatne lepotce vloženega veliko truda in vsak nosi nek svoj pečat avtorja/avtorice.

Na koncu bom pa poskusila zadovoljit holdadine potrebe po naravnem. Naravno je vse razen lepila.

Pure nature 

Pa lep pzdrav



patrička

 

 

Javno predstavljeni adventni venčki, recepti, slike in verzi niso nekaj, kar je avtorju brez njegovega namena in krivde zraslo na nosu. Če bi bilo tako, bi jih bilo res neprimerno ocenjevati.

Vsak, ki se je odločil predstaviti tak ali drugačen sad svoje ustvarjalnosti ožji ali širši javnosti, se je po svoji volji izpostavil ocenam svojega dela. 

Bilo bi prav, da bi se  ljubiteljski kreativci in njihovi apologeti zgledovali pri profesionalnih ustvarjalcih, ki si v vsaj v javnosti ne dovolijo dolgih nosov in protestov ob kritikah.

Vložen trud in unikatnost izdelka sta seveda hvalevredna, nimata pa prav nobene zveze s kvaliteto.

 

 

 



nola

Sporočilo je spremenil(a) nola dne 28.dec 2011 20:29

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

28. dec 2011 21:13

No naj še jaz pristavim piskerček. Vsi aranžmaji so mi po svoje všeč, so pa daaaaleč od pomena adventnega venčka. Adventni venček je okrogel, saj simbolizira neskončno božjo ljubezen. Ima 4 vijola sveče, saj je vijola adventna barva , ki simbolizira spokornost in pričakovanje, štiri pa so zato, ker nas od začetka adventa do božiča ločijo štiri adventne nedelje. In je brez okraskov, saj nas šele pripravlja na tisto lepo, veliko, bogato. Skratka adventni venček v vsem pomenu besede je okrogel, iz zelenja in s štirimi vijola svečami. Vse ostalo je zame kič in kopičenje nečesa, kar nas vedno bolj odmika od pravega pomena adventa.

Ne kritiziram dela nobenega, saj je vsak vložil svoj trud in mu je narejeno verjetno všeč in je ponosen na svoje delo.

patka

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

28. dec 2011 23:31

patrička je napisal/a:

holdada je napisal/a:

Jaz pa moram reči, da meni tile od venčki od patričke sploh niso všeč, dosti preveč kičasti za moj okus, sploh tisti ledeni venček.

Meni so všeč tisti z smrekovimi vejicami, z temnejšimi barvami, brez nekih modrih, turkiznih, rožastih, vijoličnih in podobno.



holdada

 

NO, pa da se oglasim še jaz, kot avtorica te teme in  avtorica kičastih venčkov.

Vse je lepo in prav , sprejmem pohvalo in pa tudi grajo, saj je normalno, da moji venčki ne morejo biti vsakemu všeč. Zmotila me je pa tvoja negativna nastrojenost holdada

Moram pa priznat, da so mi prav vsi venčki v tej temi všeč. Nekateri kot celota, drugi so idejno dobri (materiali, oblika), pa barvno so lepo usklajeni...  Ne bi si pa drznila katerega grajat, ker vem, da je v te unikatne lepotce vloženega veliko truda in vsak nosi nek svoj pečat avtorja/avtorice.

Na koncu bom pa poskusila zadovoljit holdadine potrebe po naravnem. Naravno je vse razen lepila.

Pure nature 

Pa lep pzdrav



patrička

 

Jaz pa iščem in iščem to holdadino negativno nastrojenost, pa je ne najdem 

Kam vraga se je skrila?

Issi

Mygrace

sporočila: 6506

29. dec 2011 9:30

"Jaz pa moram reči", da je Holdada brez okusa.

 

Drugač so pa včasih smrekce visele izpod stropa z vrhom navzdol, pa razen bohkovga kota se tut ni nevemkaj okraševalo...

...pa pred leti so v Frančiškanski cerkvi montirali vlakec v jaslice....

 

Issi, negativna nastrojenost je v besedi "sploh".

Sploh pa takle ledeni venček zelo lepo paše v novodobna stanovanja, polna stekla, aluminija in ostalih lahkih materialov. Morda bi težak, smrekast in temnih barv venček po Holdadinem okusu deloval pregrobo v takem prostoru.

Mygrace

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

29. dec 2011 14:18

Mygrace je napisal/a:

"Jaz pa moram reči", da je Holdada brez okusa.

Mygrace

Pa še slovensko zna slabo.

Sicer pa vsa dekleta, ki ste predstavile svoje izdelke, vsa čast! Res je v vsakem vsaj nekaj zanimivega.

To, da pa kdo piše in kritizira tuj trud in delo, poleg tega pa v svojem izdelku ne zadane niti enkrat s/z, je pa bedno...

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

29. dec 2011 17:31

Oj, tole je pa naš venček. Osnovna ideja je iz te teme, ostali dodatki pa so stvar trenutnega navdiha. 

robida

patrička  

član od: 22.12.2007

sporočila: 147

29. dec 2011 18:33

Zelo lep, naraven venček robida. Šipek se lepo poda k bršljanu.

patrička

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

30. dec 2011 16:27

Krasno!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti