Pira

Tim  

član od: 14.12.2003

sporočila: 11

tema odprta - 14. dec 2003 15:15 | ogledi: 6.804 | odgovori: 5

Pozdravljeni!

Iscem recepte za uporabo pirine moke, kaše... Še posebej bi bila vesela, če mi kdo lahko posreduje recept za izdelavo pirinega kruha!!!? Kako uporabiti pirino kašo, kaj lahko pripravim iz nje?

Hvala za odgovor in LP

Tim

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

15. dec 2003 12:27

lej, nekaj govora je bilo že tu http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=2132 najlažje je, če piro obravnavaš kot riž in jo ponudiš kot preprosto ali obogateno prilogo kar se pa moke tiče jo obravnavaš kot polnozrnato pšenično, torej jo lahko mečeš v vse recepte z "običajno" moko, le če ge za kake zelo fine zadeve, ne bo najbolj primerna. Npr. vlečeno testo je težko narediti iz pirine (ali polnozrnate) moke.

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

15. dec 2003 14:21

Jaz sem pred kratkim kupila mešanico za pirino "rižoto". Poleg pire je bil v vrečki posušen grah, korenček, koruza, gobice, in morda še kaj, pa se sedaj ne spomnim. Mešanico enostavno streseš v vodo, dodaš 2 žlički olja, malo soli, česen in začimbe po okusu. Kuha se sicer cca 40 minut, vendar je zelo-zelo dobro. Po videzu kuhana pira spominja na ješprenj. Za pirin kruh imam recept doma. Posredovala ga bom jutri, če mi bo le uspelo! Pa pa!

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

16. dec 2003 9:01

Zdravo, Jaz sem zadnjic poskusila pirino solato: skuhani piri so primesali koscke sunke, sira, kislih kumaric, sladke paprike in ne vem, cesa se. Avtor jedi (v bistvu so to meni postregli kot hladno predjed) trdi, da se lahko doda kuhani piri pravzaprav vse, po lastnem okusu. Doma pa tega recepta nisem se poslusila. LP ribica

janca  

član od: 8.8.2002

sporočila: 111

19. dec 2003 16:38

ŽIV! Jaz piro vedno dodajam ječmenovi kaši (ješpren), ko kuham ričet. Razmerje je cca 1/3 pire in 2/3 ješprena. Ta ričet je pri nas vegetarianski, ker nihče od nas ne mara vmes mesa. Zato dodam zraven veliko na kockice narezanega gomolja zelene, repe, korenčka, paprike, peteršiljeve korenine, pa por, grah, stročji fižol in veeeeliko česna.... Izjema pa je zabela: osnova je olivno olje, za okus pa dam malo bohinjske zaseke, ki tako lepo diši po prekajenem. Tudi rižoto sem že kuhala iz pire, bolje povedano: piro z zelenjavo in ajdovo kašo in bilo je res okusno. Pa tudi v zelenjavne juhe "paše"-le čas kuhanja je nekoliko daljši, takole 45 min do ene ure je treba, da se zmehča. Pa dober tek!

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

23. dec 2004 7:52

Jaz pa sem včeraj delala medene šapa po receptu od tod in polovico moke sem nadomestila s polnozrnato pirino moko. Testo je bilo malo bolj mokro, imela pa se tudi nekaj problemov, kako piškotke dobiti iz modelčkov. Sami piškotki pa so zelo dobri in tudi zdravi, ker sem sladkor v celoti zamenjala z rjavim sladkorjem.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti