Praznična peka

aby  

član od: 18.5.2008

sporočila: 539

23. dec 2011 20:48

Letos pri meni namesto piškotov medena hiška in grisini, obliti s praznično odišavljeno čokolado, posuti z oreščki in kokosom. Piškoti bodo pa pri mami

aby

tanjaj  

član od: 15.6.2007

sporočila: 918

23. dec 2011 20:55

Evo, končno končala za ta teden, vsaj s piškoti! Načrt se je malo spremenil, tako da je nastalo: nurnberški medenjaki, huzarski krapki, žepki z marmelado, orehovi piškoti z karamelom, domači prijatelj,florentinci, marcipanovi polžki, kokosovi kupčki brez moke, čokoladni poljubčki. Mogoče drug teden še kaj naredim, če bo čas. Danes pa moram še dokončat torto za mojo nečakinjo, ki bo imela v nedeljo eno leto.

 

lp

tanjaj

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

23. dec 2011 22:07

m.schafe, tile jelenčki so mini mafinčki-medeni z mandlji po receptu iz knjižice Mafini od Učil, tole je pa recept:

150 g medu, žlička začimb za medenjake, ščepec soli 50g sladkorja, 70g masla. jedilna žlica kakava v prahu, 100g sesekljanih mandljev, 250g moke, 2 jajci, 3 žlice smetane, pol kavne žličke sode. Za nadev ananasova marmelada.

Priprava je pa kot pri vseh mafinih, le da najprej v pekač daš pol testa, na to žličko marmelade (jaz sem namesto ananasove dala kar brusnično) in pokriješ s testom ter spečeš. Za rogove sem jim pa zataknila slane prestice.

Ninja24

Al-Ni  

član od: 23.12.2007

sporočila: 149

24. dec 2011 7:41

 

Moji izdelki:) Delala prvič:)



Al-Ni

Sporočilo je spremenil(a) Al-Ni dne 24.dec 2011 07:41

ledenka_  

član od: 27.12.2009

sporočila: 581

24. dec 2011 8:30

Al-ni pridna, če se jaz spomnim mojih prvih piđkotov niso bili ravno lepi..oziroma so bili grozni, tvoji so pa zelo lepi, pa še lepo si jih okrasila.kar tako naprej

 

jaz sem danes razrezala potratno potico ki sem jo prvič pekla, me je blo kar strah

no naj povem da je videz uspel. upam da bo okusna, saj sem lani jedla eno tako dobo potico od ene gospe, upam da bo moja usaj bežen približek

 

ledenka_

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

24. dec 2011 8:42

ledenka, lepo potico si naredila. Jaz sem orehovo prerezala že včeraj zvečer, ko sva z možem prišla s koncerta Perpetuum jezzila. Potratno pa bom danes dopoldne.

http://www.mojalbum.com/tajda

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8698

24. dec 2011 14:39

Letošnja božična peka:

Čokoladne bananice v oblatnih, marmeladni kranjclji (z eno luknjico), krhka makovka, krhka orehovka, limunčki, šape, spekulasi, mozart kroglice. 

 

Pozdravček!

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

24. dec 2011 15:19

Tako, mislim, da sem za letos s peko zaključila, včeraj naredila munchmellowe, kokosove kepice in angelsko hrano, danes zjutraj se je zvila in spekla še makova potica z brusnicami (namesto rozin, ki pri nas nekako ne gredo v promet) in orehova s suhimi marelicami.....no ja.če prav pomislim, bo verjetno treba pred novim letom še kaj zamesit, se škatle nekam hitro praznijo ;).

Ninja24

catcat  

član od: 23.7.2011

sporočila: 148

24. dec 2011 16:15

evo, to so lešnikove vejoce, čok. huzarski krapki, kokosove kocke, žepki in snežne štangice.

catcat

msegov  

član od: 7.8.2010

sporočila: 493

24. dec 2011 16:20

Vsaj za nekaj dni smo tudi pri nas zaključili s peko ... Čeprav bo pred novim letom potrebno še kaj ponovno speči saj stvari že zmanjkuje!

Naredila sem: navadne kekse na strojček, kokosove poljubčke, rafaelo, orehove trikotnike, razpokančke, čokoladne cantuccine in lešnikove vejice. Mami pa je spekla orehovo potico z rozinami.

 

Naredila sem tudi čokoladni liker. Tega pa pride pred novim letom še definitivno ena runda!

 

Aja pa za snickers piškote sem končno dobila arašidovo maslo (danes!!) tako da naslednji teden bom še te napravila in verjetno linške piškote.

 

Lep in prijeten božič vsem!

msegov

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti