Dormeo.

donika  

član od: 11.11.2008

sporočila: 9

tema odprta - 11. sep 2011 21:08 | ogledi: 6.636 | odgovori: 4

Zanimam se za nakup Dormeo letvenega posteljnega dna... Ali ga že uporablja kdo in rezultat ? Se splača ali ne ? Hvala.

donika

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

11. sep 2011 21:22

Ja, katero dno pa? Več jih imajo.

tjas

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

11. sep 2011 21:37

Imam posteljni vložek, podoben dormeu (viskoelastičen, samo druga firma) in letveno dno, ki pa se za moj okus preveč podaja. Ima sicer neke nastavke, ki naj bi uravnavali trdoto ležišča, ampak to je bolj larifari. Če lahko izbiraš, izberi takega, ki bo čim bolj togo, ker se ti tako ali tako žimnica poda po telesu.

Sonja

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

11. sep 2011 22:11

Zelo se strinjam z limnol, les je že sam po sebi dovolj elastičen, četudi ni prednapet. Meni se zdi pomembno, da je dno zračno, in če je sestavljeno iz čvrstega okvirja in čisto navadnih, dovolj nosilnih letev, ne bo nič narobe.

Jaz sem kupila v istem letu, približno štiri leta nazaj dormeo, pa še dve vzmetnici, eno čisto najcenejšo in eno menda malo bolj solidno.Pa za vsako tudi dno, tisto za dormeo in za boljšo vzmetnico z nastavki, za tisto ta poceni pa kar s fiksnimi letvami. Za dormeo in solidno vzmetnico sem kupila tudi postelje, tisto ta poceni sem pa, ker se je ujemala z merami, postavila na ogrodje enega starega kavča.

Kaj ti jaz vem, vse so v redu, edino pri kavču se je okvir očitno razmajal in tu in tam letve zdrsnejo iz okvirja.

Ni panike, pač dvignem štramac ko zamenjam lovorjeve veje (ne, niso iz kakšnega venca, mi dajemo vedno pod postelje in omare lovor, ki prežene molje) in spet namestim letve.

 

 

 

 

 

 

 

nola

janko1  

član od: 3.11.2010

sporočila: 468

11. sep 2011 22:12

A to letveno dno misliš na dno postelje? Če je to, potem se še najbolje obnese najenostavnejši latoflex (poznam ga samo pod tem imenom), ostalo so samo zelo drage nianse, ki k boljšemu spanju ne doprinesejo nič. Vzemi pa takega čimbolj togega, kot je že Limnol napisala,  da se ne podaja preveč. Pri kakšnih mehkih zadevah sem imel občutek, kot bi v luknjo padel in posledično bi trpela hrbtenica.

janko1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti