Se gremo potepat?

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

11. mar 2014 1:48

Danes sem neki veliko hodil po različnih koncih Santiaga, spoznal metro do potankosti, lahko bi bil vodič............. obvladam vse linije, prestope.......

Nekje v centru v bližini plaza de armas, na zidu tole:

Uf si mislim, tile pa se ne pustijo kar tako. Grem mal naprej, nekakšno vpitje, pridem bližje: policija na konjih:

uf, uf, se je začelo, pa brez mene, zavzdihnem da zavpijem vivo el revolucion, pol mi španska slovnica brenči v glavi, ma revolucion je samostalnik ženskeg spola, pol moram zavpit: viva la revolucion, pol se spomnim, da niti taprave majce nimam, take revolucionarne, erdeče, imam čist tako praktično skoraj črno, ki dalj časa drži čistočo, pridem še bližje:

e *ebiga, ni svetovna revolucija:

Naredim nekaj posnetkov za arhiv svetovne revolucije in se izmaknep po svojih opravkih.

Mal se me že loteva potovalna mrzlica, še dvakrat prespim v Santiagu in polet domov. Vi pa neki pri Velkovrhu zriktajte vreme, gledam imate 5 stopinj, jaz sem tukaj navajen kratkih rokavov in čez 25 stopinj, tam bom zmrznil

ežoj

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

11. mar 2014 7:43

ežoj je napisal/a:

... Vi pa neki pri Velkovrhu zriktajte vreme, gledam imate 5 stopinj, jaz sem tukaj navajen kratkih rokavov in čez 25 stopinj, tam bom zmrznil
ežoj

Urejeno! Ob tvoji vrnitvi bo 20 in nekaj čez , naj ti bo za tokrat

Tistih 5°C je samo zgodaj zjutraj, nč bat!

Srečno pot

lp

mzm

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

11. mar 2014 17:58

Dej ežoj mal pazi, na kater avion se boš spokal...Ne vem, če si kaj seznanjem z novicami, ampak eno letalo so pred par dnevi nekam skrili, kar ni ga nikjer. Vprašaj torej prej šoferja, če pozna traso do Pariza!

Mi tu ti res nekaj toplo vreme štimamo, ampak ne bo zastonj . Srečno pot domov ti želim! 

Ajoj, skoraj sem pozabila: zdaj tam že vse poznaš, bi lahko jade in stani kak biznis zrihtal, da jim punci pokažeta, kaj so to čudovite torte 



Ognjič

Sporočilo je spremenil(a) Ognjič dne 11. 2014 18:01

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

11. mar 2014 20:38

Ma saj sem vedela, da boš vendarle našel nekaj pametnega.

jade

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

11. mar 2014 23:54

ola, spet jaz

tokrat na hitro, zadnje priprave za odhod so že, jutri ( let prestavili za eno uro ), pa odrinem za Europo. Pri meni računalnik kaže, da je v Ljubljani nula, matr, še zmrznil bom.

Sedaj sem se spravil na hladilnik, da porabim kaj je moje, nekaj piva bom pustil, vino je že porabljeno, une totrice od včeraj tudi. Ne bom mogel vse pospravit, imam dva čudovita manga in več kot kilo grozdja............ , saj vem kolk vas to zanima.

Še zadnji pozdrav in Santiaga, gre moji sošolki  iz gimnazije v Sl.Gradece: ola Maja............. ( maham )

Ma, Ognjič, glede onega letala, tukaj se govori, da so spet amazonke na delu, ženske vzamejo za sužnje za čistit in pomivat, moške tudi za sužnje, sam ene druge vrste. Za sedaj so preskrbljene s sužnji, tako, da se ni za bat.

Jutar ob tem času bom že letel Europi nasproti, pojutrišnjem se tudi ne bom oglasil, šele dan pozneje.

Vsem lep pozdrav iz Čila

ežoj

irenakr  

član od: 3.11.2010

sporočila: 367

12. mar 2014 0:19

srečno vožnjo domov....

irenakr

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

12. mar 2014 6:36

Veselimo se tvojega prihoda domov

ursula-ce

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

12. mar 2014 7:18

Tudi sama se pridružujem dobrim željam ob vrnitvi domov.

Zmrznil ne boš, boš pa moral poprijeti za lopato, greblje. Dela ti ne bo zmanjkalo. Vaške ribe te že nestrpno kličejo.

 

 

 

Migla

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

12. mar 2014 17:59

Srečno na poti! Lopata in grablje pa res kar segrejejo. Sem se danes ponovno prepričala!

 

naor

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

13. mar 2014 0:05

Srečno pot domov, Ežoj!

 

Da te ne bo preveč skrbelo za garderobo: danes sem bila nekaj ur v prestolnici in med kafetkanjem in čvekom s prijateljicami opazovala "sotrpine" - sedele smo na soncu, ki je eno celo opeklo po licih.

Ti iz prve roke povem, da smo se me vse slekle s plaščev do majic in zavihale rokave, ni pa manjkalo ljubljanjskih moher in čikit v poletnih majčkah, tolk da veš  Kulturno-modni šok zagotovo ne bo prehud te dni

Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti